درخواست معرفی نرم افزار مدیریت آرشیو گالری عکس

mehdinasiri

پارس لند گروپ
سلام و ارادت خدمت اساتید گرامی.
حتما اکثر دوستان آرشیو غنی و پر باری از عکس های مختلف با سایز های مختلف و سبک های مختلف دارن.
بارها برای خود من و حتما شما پیش اومده که در لحظه ای عکس رو می خواهید و میدونید دارید و نمیدونید کجاست!
حالا از اساتید فن این سوال رو دارم که چه نرم افزار حرفه ای رو فقط برای این کار پیشنهاد می کنید که امتحانش کردید و جواب پس داده؟

پ/ن: دوستان نرم افزاری رو معرفی کنند که کاره دیگه ای نکنه.مثلا Acd See رو معرفی نکنید چون کارهای مختلفی رو انجام میده هرکدوم رو نیمه!

mehdinasiri

پارس لند گروپ
خب برنامه گوگل دسکتاپ تخصصن برای این کار نیست اما من دانلودش کردم و بررسی.
- حجم برنامه 1.7 مگابایت است
- از آدرس http://desktop.google.com/ قابل دریافت هست
- از تو فایرفاکس که نشد بگیرم با VPN از explorer گرفتم چون تحریمیم همینجوری نمیده

- صفحه اول نصب برنامه به شکل زیر است

karyht.jpg

- صفحه دوم

6rn6s5.jpg

- بعد از نصب برنامه side bar شبیه ویندوز ویستا می آید که گزینه های مختلفی رو میتونید بهش اضافه کنید.

2m5jy1z.jpg

- گزینه Desktop رو به صفحه جستجو گوگل اضافه میکنه

20744u1.jpg

- سرعت Index کردن فایل ها کند هست.باید سیستم رو به حالت سکون بزارید تا نرم افزار شروع به Index کردن کند

mkkhg1.jpg

-تنظیمات مختلفی دارید و می تونید فولدر خاصی رو جهت Index کردن معرفی کنید.یا نوع فایل های که باید Index بشن.میتونید بگید فقط عکس های من رو پیدا کن یا فقط فایل های ورد

f1zeav.jpg

- و در صورتی که نیاز باشه انواع پلاگین رو روش نصب کرد.

مزایا:
1- حجم کم برنامه
2- نصب سریع
3- در هنگام کار کردن شما برنامه کار خودش را انجام میده
4- محیط آشنای گوکل

معایب:
1- سرعت کم Index
2- تخصصن برای آرشیو عکس نیست
3- به همه نوع فایلی دسترسی پیدا میکنه حتی اگر بگید که Index نکنه

نمره(از نظر من): 2/10

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
گمون نمیکنم برنامه ای بصورت تخصصی وجود داشته باشه.

برنامه هایی که وظیفه شون مرور عکس هست همون برنامه هایی ئه که همگی میشناسیم. مثل ACDSee و Adobe Bridge .

نمیشه برنامه ای رو معرفی کرد که دقیقا امکاناتی که شما میخوای رو داشته باشه ولی بنظرم خود سایت Adobe وظایف نرم افزار Bridge رو تقریبا همین چیزایی که شما میخوای معرفی کرده. یعنی مرور و دسته بندی عکسا.

ولی بنظرم یه راه دیگه هم هست که یکمی وقتگیره ولی میتونه کمک خوبی باشه.
اینکه شما از هر آرشیو عکست یه فایل PDF بصورت Preview بساز و اسم فایل رو متناسب با موضوعش انتخاب کن.
اینطوری میتونی یه مرور سریع اول روی اسم فایلها داشته باشی و وقتی موضوع رو پیدا کردی خیلی سریع فایل PDF رو مرور کنی.

ehsandalir

Member
من هم مثل enl!ven برنامه Picasa رو به شما معرفی می کنم خیلی سبک سریع و حرفه ای هست

جدیدترین ارسال ها

بالا