درخواست مشاوره در مورد خريد دوربين

kamifa1986

Well-Known Member
سلام به اساتيد اوپتيكال و ديجيتال دوربيني!!!:green:

دوستان من ميخوام يه دوربين فيلم برداري بگيرم براي كاراي فيلمبرداري مجالس و اينجور صحبتا.(تو مايه هاي 700 تا 800 تومان) چي بگيرم؟

و همچنين يه دوربين عكاسي براي آتليه (تو مايه هاي 500 تا 600 تومان)

لطفاً مدل و قيمت و مشخصات و ماركش رو هم بگيد. مرسي

mehrdadbaba

New Member
سلام دوست عزیز . من فقط میخواستم بگم هر چه سنسور بزرگتر دقت فیلم بیشتر پس سعی کن سنسور فول فریم باشه . ضمنا به دانسیته سنسور هم توجه بکن . نوع لنز مثلا کارلزایس خوب باشه یا لنز های معروف دیگه تا کیفیت عکس بهتر بشه . ضمنا بایستی بدانی که بازار دست کانن است و بیشترین فروش را داشته .موفق باشی

mjan53

Member
سلام دوست عزیز . من فقط میخواستم بگم هر چه سنسور بزرگتر دقت فیلم بیشتر پس سعی کن سنسور فول فریم باشه . ضمنا به دانسیته سنسور هم توجه بکن . نوع لنز مثلا کارلزایس خوب باشه یا لنز های معروف دیگه تا کیفیت عکس بهتر بشه . ضمنا بایستی بدانی که بازار دست کانن است و بیشترین فروش را داشته .موفق باشی

دوست عزیز کجا دوربین فول فریم رو 500 یا 600 می فروشن خبرمون کن
بعدشم چه احتیاجی به فول فریم هست همین دوربینای کراپ هم کار خیلیها رو(حتی حرفه ای ها)راه میندازه خوبم راه میندازه
من پیشنهاد می کنم دوربینای زیر رو
Nikon D5000
Canon 500D
هردو هم قیمتن حدود 800 مشخصه هاشم یه سرچ کنی تو گوگل پیدا می کنی دوربینای واقعا عالی اند
لنزهای کارل زایس هم که دوستمون اشاره کرد معمولا اگه اشتباه نکنم روی دوربینای سونی سوار میشن که من سونی رو اصلا پیشنهاد نمی کنم
فیلمبرداریم من اطلاعی ندارم دوستای دیگه نظر بدن

soraya.ebrahimi

New Member
لنزهای کارل زایس هم که دوستمون اشاره کرد معمولا اگه اشتباه نکنم روی دوربینای سونی سوار میشن که من سونی رو اصلا پیشنهاد نمی کنم
در واقع این طور نیست و تکنولوژی هایی که در دوربین های سونی بکار گرفته میشن بسیار در سطح بالتری نسبت به دوربین های دیگه هست
البته دوربین های سری آلفا سونی
از کیفیت بی مثال بدنه گرفته تا موتور های پردازش بیونز و در نهایت قیمت بسیار پایین نسبت به مارک های دیگه
برای مثال دوربین آلفا 850 فول فریم سونی که با قیمت زیر 2000 دلار تعجب تمامی مدعیان رو به خودش جلب کرد
و در نهایت لنز های کارل زایس که به هیچ عنوان انتقادی رو به خودش جلب نکرده

آخرین ویرایش:

soraya.ebrahimi

New Member
دوست عزیز کامیفا میتونم چند نمونه بهت پیشنهاد کنم
اما اگر خودت در مرورگر به فارسی تایپ کنی فروشگاه دوربین یا امثال این فکر میکنم به نتایج به روز تری دست پیدا کنی

mjan53

Member
این که گفتم سونی رو پیشنهاد نمی کنم به خاطر کیفیتش نیست چون کیفیتش عالیه درست مثل کنون و نیکون
ولی اون جوری که من پرس وجو کردم به خاطر لنزشه که تو ایران اصلا تنوع لنزش مثل کنون ونیکون نیست و تازه قیمت لنز در مقایسه با کنون ونیکون خیلی بالاتره

جدیدترین ارسال ها

بالا