درخواست روتوش عکس با Channel فتوشاپ

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
سلام دوستان عزیزم.

متاسفانه من با قسمت Channels فتوشاپ ، زیاد نمی تونم کار کنم ! تو این قسمت خیلی مشکل دارم !

ولی شنیدم اگر تصویر را با استفاده از Channels ها روتوش کنی ، خیلی بهتر از استفاده از ابزار Clone Stamp و گروه O و R است.
( منظور کلید های میانبر است )

کسی میتونه راهنمایی کنه ، ممنون می شم.

Waiting...

Ali 59

Well-Known Member
سلام دوستان عزیزم.

متاسفانه من با قسمت Channels فتوشاپ ، زیاد نمی تونم کار کنم ! تو این قسمت خیلی مشکل دارم !

ولی شنیدم اگر تصویر را با استفاده از Channels ها روتوش کنی ، خیلی بهتر از استفاده از ابزار Clone Stamp و گروه O و R است.
( منظور کلید های میانبر است )

کسی میتونه راهنمایی کنه ، ممنون می شم.

Waiting...
يعني ابزارهاي به اين قدرتمندي رو ول كنيم بريم سراغ Channels?!!! اين حرف منطقيه ؟ آخه channels چه خط و ربطي به Clone و Burn و Blur داره؟!!!

سوال من از شما اينه كه اين حرف رو از كجا شنيديد؟!!

MeyGraph

راستش وقتی خودم این حرف رو شنیدم تعجب کردم !

این حرف رو یکی از دبیران هنرستان دوستم گفته :eek:

بخاطر سوال مسخره ام معذرت می خوام.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
نه اتفاقا سوال شما مسخره نیست!

نمیشه گفت فقط با استفاده از پانل Channel این کار رو میکنن ولی از اون هم استفاده میکنن.

توضیحشم اینه که همونطوری که میدونید هر عکسی در حالت RGB از 3 تا کانال R , G , B تشکیل میشه.

حالا اگر شما به پالت کانالهای عکستون برید و روی یکی از کانالها کلیک کنید عکس فقط تو اون کانال نمایش داده میشه.

اکثر عکسایی که دوربینهای دیجیتالی میگیرن و به ظاهر کل عکس مشکل داره یا مثلا نویز داره تو کانال رنگ آبی مشکل دارن.

واسه همین شما اگر یه عکس دیجیتالی رو تو فتوشاپ باز کنید و به پالت Channel برید و روی لایه ی رنگ آبی (B) کلیک کنید تا فقط کانال این رنگ نمایش داده بشه میبینید که رنگ آبی چقدر همراه با نویزه. ولی اگر روی بقیه ی لایه ها کلیک کنید (R,G) میبینید که عکس کاملا یه دست و سالمه.

پس وقتی اون دبیر شما گفتن از پالت لایه ها میشه عکس رو رتوش کرد احتمالا منظورشون همین بود. یعنی بجای اینکه شما کل عکس رو بردارید و رتوش کنید فقط اون لایه هایی رو که مشکل دارن رتوش کنید. حالا این لایه میتونه لایه آبی یا قرمز یا سبز باشه که معمولا لایه ی رنگ آبی مشکل داره.

ولی این حرف به معنی این نیست که کلا از ابزارای Clone و ... استفاده ای نشه چون اصلا رتوش کردن بدون این ابزار میشه گفت غیرممکنه.

اگر کامل متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم.

NAKOOT

Well-Known Member
توی اولین آموزش از 10 آموزشی که به مناسبت 1000 پست شدنم تو قسمت مقالات گذاشته بودم یاد دادم که چطوری رنگها رو به وسیله Channel ها شفاف تر و جون دار تر کنیم : http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=75089
ولی لینک فایل آموزش پاک شده!! خودم هم متاسفانه ندارمش توی پی سی، دوستان اگه دارن لطف کنن بزارن اینجا :crazy:

Ali 59

Well-Known Member
دقت كنيد كه بحث و سوال ايشون بر سر روتوش كردن يا نكردن عكس با channels نبود!! ما كه نميگيم با channels نميشه عكس رو روتوش كرد! حرفي كه تعجب برانگيز بود اين حرف دوستومون به نقل از استادشون بود :

اگر تصویر را با استفاده از Channels ها روتوش کنی ، خیلی بهتر از استفاده از ابزار Clone Stamp و گروه O و R است.

ايشون channels رو با clone و ... مقايسه كردن!
ما هم گفتيم قياس، قياس مع الفارقيه! چون همونطور كه با Clone و Spot و...نميشه عكس رو شفاف تر و جون دار تر كرد ؛ بهمين ترتيب با Channels هم نميشه Clone كرد! يا خال از روي عكس برداشت!! .. .(هر كدوم كار خاص خودشونو انجام ميدن)

راستش وقتی خودم این حرف رو شنیدم تعجب کردم !

این حرف رو یکی از دبیران هنرستان دوستم گفته

بخاطر سوال مسخره ام معذرت می خوام.

نه ميثم جان... سوالت مسخره نبود... فقط يك كمي تعجب برانگيز بود. موفق باشي

MeyGraph

نه اتفاقا سوال شما مسخره نیست!

نمیشه گفت فقط با استفاده از پانل Channel این کار رو میکنن ولی از اون هم استفاده میکنن.

توضیحشم اینه که همونطوری که میدونید هر عکسی در حالت RGB از 3 تا کانال R , G , B تشکیل میشه.

حالا اگر شما به پالت کانالهای عکستون برید و روی یکی از کانالها کلیک کنید عکس فقط تو اون کانال نمایش داده میشه.

اکثر عکسایی که دوربینهای دیجیتالی میگیرن و به ظاهر کل عکس مشکل داره یا مثلا نویز داره تو کانال رنگ آبی مشکل دارن.

واسه همین شما اگر یه عکس دیجیتالی رو تو فتوشاپ باز کنید و به پالت Channel برید و روی لایه ی رنگ آبی (B) کلیک کنید تا فقط کانال این رنگ نمایش داده بشه میبینید که رنگ آبی چقدر همراه با نویزه. ولی اگر روی بقیه ی لایه ها کلیک کنید (R,G) میبینید که عکس کاملا یه دست و سالمه.

پس وقتی اون دبیر شما گفتن از پالت لایه ها میشه عکس رو رتوش کرد احتمالا منظورشون همین بود. یعنی بجای اینکه شما کل عکس رو بردارید و رتوش کنید فقط اون لایه هایی رو که مشکل دارن رتوش کنید. حالا این لایه میتونه لایه آبی یا قرمز یا سبز باشه که معمولا لایه ی رنگ آبی مشکل داره.

ولی این حرف به معنی این نیست که کلا از ابزارای Clone و ... استفاده ای نشه چون اصلا رتوش کردن بدون این ابزار میشه گفت غیرممکنه.

اگر کامل متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم.

متوجه شدم سارا جان ! پس قسمت Channel یک مکمل هست ! که اگر با ابزار O و R و Clone Stamp کار بشه کامل میشه !

راستی یک زحمتی داشتم ! خواستم یک سری توضیحات بیشتر در مورد قسمت Channel و همین استفاده از رنگ ها است RGB ُ در چنل بهم بدید. ( با عرض شرمندگی )

توی اولین آموزش از 10 آموزشی که به مناسبت 1000 پست شدنم تو قسمت مقالات گذاشته بودم یاد دادم که چطوری رنگها رو به وسیله Channel ها شفاف تر و جون دار تر کنیم : http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=75089
ولی لینک فایل آموزش پاک شده!! خودم هم متاسفانه ندارمش توی پی سی، دوستان اگه دارن لطف کنن بزارن اینجا :crazy:

ممنون دوست خوبم ! حتما به تاپیک سر می زدنم.

موفق باشی :)

دقت كنيد كه بحث و سوال ايشون بر سر روتوش كردن يا نكردن عكس با channels نبود!! ما كه نميگيم با channels نميشه عكس رو روتوش كرد! حرفي كه تعجب برانگيز بود اين حرف دوستومون به نقل از استادشون بود :

ايشون channels رو با clone و ... مقايسه كردن!
ما هم گفتيم قياس، قياس مع الفارقيه! چون همونطور كه با Clone و Spot و...نميشه عكس رو شفاف تر و جون دار تر كرد ؛ بهمين ترتيب با Channels هم نميشه Clone كرد! يا خال از روي عكس برداشت!! .. .(هر كدوم كار خاص خودشونو انجام ميدن)

نه ميثم جان... سوالت مسخره نبود... فقط يك كمي تعجب برانگيز بود. موفق باشي

علی آقا من منظور شمارو به طور اشتباه متوجه شده بودم !

با لحن ( لهن ) بدی هم صحبت کردم ! معذرت می خوام.

حرفتون رو کاملا قبول دارم !

موفق باشی.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
میثم جان یه جستجو برای کلمه ی Channel تو فروم انجام بده ببین مطالب به دردت میخوره یا نه؟!

اگر بازم سوالی داشتی با کمک بچه ها جواب میدیم.

چون درباره ی این موضوع خیلی تا حالا بحث کردیم.

جدیدترین ارسال ها

بالا