درخواست راهنمایی در خصوص نت رندر وی ری

rezadogar

Member
دو پی سی از طریق کابل شبکه با هم شبکه شده اند
هدف استفاده از سی پی یو هر دو سیستم هنگام رندر هست
هر دو ویندوز سون 64 بیتی و تیری دی مکس 2012 64 بیتی و وی ری vray adv 2.20.02 3dsmax 2012 x64 روشون نصب هست
که بدون مشکل کار میکنند
تو سیستم کلاینت Launch V-Ray DR spawner رو فعال کردم
تو سیستم سرور در قسمت تنظیمات وی ری تیک نت رندر رو فعال کردم
در تب ستینگ وی ری تیک Distributed rendering رو فعال کردم
و در ستینگ مقابل Distributed rendering اسم کامپیوتر کلاینت رو اضافه کردم و
کلید Resolve servers رو کلیک کردم که خودش آی پی سیستم کلاینت رو پیدا کرده و اضافه میکنه
ولی موقعه ایی که رندر رو کلیک میکنم پنجره ی
Network Job Assignment - Submitting to 64-Bit Servers
ظاهر میشه که کانکت رو کلیک میکنم پیغام
Manager Not Found
ظاهر میشه و رندر انجام نمیشه
ممکنه راهنمایی بفرمایید؟

پیوست ها

• 01.jpg
    01.jpg
    41.2 کیلوبایت · بازدیدها: 68
  • 02.jpg
    02.jpg
    30.1 کیلوبایت · بازدیدها: 69

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
عزیز یه نکته. من خیلی خیلی دنبال Distributed rendering رفتم و نتیجه
Distributed rendering برای single frame ـه نه رندر Multi frame . اینو تو سایت خود Vray خوندم و هم سایتهای دیگه
درضمن Distributed rendering ربطی به back burner نداره. خود Buck burner کار Distributed rendering میکنه در اصل Distributed rendering کار Back burner رو میکنه فقط برای یه فریم که بیتونی سریع رندر بگیری.
الان شما یه جوری دو تا نت رندر ور داری با هم انجام میدی.
اگه تک frame داری ندر میگیری که با Distributed rendering بگیر. درضمن من توی Distributed rendering هر کاری کردم Win7 نتونست شبکه بشه ولی win vista شد نمیدونم یه حرکت امنیتی انگار داره win7 که من حتی با برنامه های مانیتورینگ LAN خواستم کنترول کنم سیستم رو نشد ولی با team viewer شد. خیلی عجیب بود.
خلاصه...
انشا الله مفید باشه برات

آخرین ویرایش:

masghahari

New Member
علاوه بر اینکه این کارا رو میکنی باید فایلاتم شیر باشه دیگه .... این کارو کردی دیگه ؟
دوم اینکه بوبو ! جون درس میگن . شما لطف کن گزینه net render رو از حالت انتخاب خارج کنی که دیگه این پنجره باست باز نشه و رندر بگیره . خیلی راحت تره نست به اون رندر خود مکس ولی خوب میدونی که قابلیتش کمتر بید

rezadogar

Member
ممنون از لطف دوستان خوبم
راهنمایی دوستان انجام شد
تیک نت رندر برداشته شد
و رندر تنها با Distributed rendering انجام شد
همزمان هر دو سی پی یو مشغول رندر تک فریم شدند
در فایل پیوست نمونه رندر رو قرار دادم
نواحی که سفید (بدون تکسچر) رندر شده توسط سیستم کلاینت رندر انجام شده و
نواحی که رنگی رندر شده (با تکسچر و ...) توسط سیستم سرور رندر شده
کاملا مشخصه که کلاینت مسیر تکسچرها و ... رو نمیدونه
چطوری مسیر تکسچرها و ... رو برای سیستم کلاینت معرفی کنم؟

مرحله دوم بک برنر و نت رندر رو امتحان کردم
برای بک برنرخطاهای زیر رو دریافت کردم مشکل کجاست؟

Obsolete plugin Program Files\AutodesJc\3ds Max 2012\max64.task found. Not loaded.
Obsolete plugin Program Files\Autodesk\3ds Max 2012\max64 ipv6.tasJc found. Not loaded.
Unable to bind: The requested address is not valid in its context. (0x2741). Is the application already running Error starting UDP server​

پیوست ها

• 001.jpg
    001.jpg
    638.5 کیلوبایت · بازدیدها: 76
آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
برای مشخص کردن texture ـها: ببین عزیز شما باید تو یه فولدر Map درس کنی و مخلفات scen ـت رو بریزی اون تو.
روش ساخت فولدر مپ: یه فولدر درست کن و share ـش کن بعد برو منوی استارت و روی Computer راست کلید کن و گزینه ی Map Network Driver .. رو بزن و بقیش هم مثل عکس ببین چی میشه :D

انشا الله مفید باشه
حق یارت

rezadogar

Member
bubo3d جان مشکل حل شد یک دنیا ممنون
در پناه خدا باشید دوست خوبم

پیوست ها

• 006.jpg
    006.jpg
    720.9 کیلوبایت · بازدیدها: 54

h@midreza

Member
سلام بوبُ جان
هر دو سیستم باید Vista داشته باشن ؟؟
من تمام این کارهارو تو 7 دقیق میکنم آخرش که رندر میگیرم تنها سیستم خودم شروع میکنه به رندر و میگه
could not connect to that computer !? یا یه همچین چیزی

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
ببین عزیز من یه زمانی برای تست داشتم Distributed rendering رو انجام میدام که دقیقا به مشکل شما برخوردم، شکم برد که مشکل ویندوز 7 ـه، بعد رفتم و روی دوتا سیستم با وین 7 برنامه ی ریموت کردن کامپیوتر رو نصب کردم ولی هیچ کدوم ریموت نمی شدن، بعد همون برنامه رو روی vista نصب کردم و تونستم توسط سیستم با وین 7 اون سیستم وین Vista رو کنترل کنم، یعنی وین 7 یه سیستم امنیتی داره به نظر من، که باید کنسلش کرد.

توی یکی از پست ها دوست خوبمون داوود جان
davoodice گفتن که چیکار باید کرد تا این دیوار برداشته بشه اگه میخواین یه پیغام به ایشون بدین تا بهتر از من راهنمایتون کنن. البت فکر کنم تو سایتشون هم به این اشاره کرده بودن.

خلاصه شرمنده که مستقیم نتونستم راهنمایت کنم

حق یارت

meysam_pari

New Member
نت رندر

برای مشخص کردن texture ـها: ببین عزیز شما باید تو یه فولدر Map درس کنی و مخلفات scen ـت رو بریزی اون تو.
روش ساخت فولدر مپ: یه فولدر درست کن و share ـش کن بعد برو منوی استارت و روی Computer راست کلید کن و گزینه ی Map Network Driver .. رو بزن و بقیش هم مثل عکس ببین چی میشه :D

انشا الله مفید باشه
حق یارت

سلام...آقا شرمنده منم دقیقا به مشکل دوستمون برخوردم که سفید میندازه واسه سیستم برده رو ....این عکسی که گذاشتین نیست..میشه دوباره آپ کنید چون من خودمخیلی تلاش کردم ولی نتونستم..لطفا جواب بدبد بدجوری لنگم

جدیدترین ارسال ها

بالا