درخواست اموزش نرم افزار طراحی کابینت و قطعات صنعتی

morvari

Member
من نرم افزار حرفه ای مخصوص طراحی کابینت میخوام. میدونم که تردی مکس برای طراحی عالیه ولی نرم افزاری میخوام که قدرت مانور و امکاناتش یشتر روی طراحی کابینت باشه. دوستان سراغ دارن؟ همینطور نرم افزاری که قدرتش روی طراحی ماشین الات صنعتی باشه یعنی خیلی سریع و راحت پیچ و مهره و کمک فنر و قطعات صنعتی را بصورت سه بعدی طراحی کرد.

Layth_lh

New Member
سلام دوست عزیز. در زمینه طراحی کابینت نرم افزار خاصی سراغ ندارم ولی در زمینه طراحی قطعات صنعتی برنامه CATIA و Solid works بسیار عالی و قدرتمند هستند.

Ultra3D

Well-Known Member
دوست عزیر شما همهصاصی و هم راحت چیز رو یکجا می خوای ... هم قوی و کامل باشه و هم راحت وسریع

اینا با هم نمی شه

نرم افزار های زیادی برای طراحی کابینت هست که اگر برید یک سی دی فروشی بگی همچین چیزی می خوام یک پک از این نرم افزارها بهت می ده .... مثلا یکیش kitchen draw خیلی سریع و آسون و اختصاصی هست ولی عیبش اینه که به اندازه نرم افزار هایی مثل مکس قابلیت مانور ندارن و اصلا قابل مقایسه نیستن

شما اگر واقعا می خوای با کیفیت و خوب کار کنی فقط نرم افزار های جامعی مثل مکس و مایا و ...

تو قسمت مکانیک و طراحی صنعتی باز سخته گفتنش .... بسته به این که دقیقا می خوای چه قطعاتی کارت کنی ... باز نرم افزار solidwork فکر کنم برای شما خوب باشه ولی این طوری هم نیست تو خودش همه قطعات که بخویین داشته باشه ولی کتابخونه قطعاتش بد نیست
کتیا سخت تر و زمان بر تره ولی تو ایران تو صنعت رواج بیشتری داره البته برتری هایی در بعضی از قسمت ها به سالیدورک داره مثلا برای طراحی قطعات surface دقت و قابلیت بیشتری داره

برای این نرم اقزار ها آموزش فارسی خوب سخت پیدا کنی .... اکثرا چرت و پرت هستن

ولی آموزشگاه های معتبر در طی چندین مرحله و هزینه های میلیونی آموزش می دن ....

اگر انگلیسیتون خوبه می تونید از بعضی از آموزش های انگلیسی که به صورت پک در بعضی از سایت ها و یا به صورت تکی تو یوتیوب هست استفاده کنید و اگر واقعا تسلت خوبی به زبان انگلیسی داسته باشید و البته حوصله ، Help هر نرم افزاری یکی از بهترین منابع آموزش آن نرم افزار هست

کتاب های فارسی باز از فیلم های فارسی بهتر هستن به شرطی که خوبش رو بگیری ... تالیفی باشه و نه ترجمه !

gafaneh

Member
در مورد کارهای صنعتی در مرحله اول سالیدورکز را پیشنهاد میکنم (برای آموزش هم خود نرم افزار بخش آموزش داره که بهترین منبع هست) اگر به منوهای اتودسک آشنا هستید می تونید اینورتور را هم امتحان کنید.
حتی چند نفر از دوستان طراحی کابینت را هم با سالید انجام می دهند.

جدیدترین ارسال ها

بالا