درخواست آموزش نصب WordPress روي كامپيوتر

[EHSAN]

Well-Known Member
بسمه تعالي

باسلام
من ميخوام اين WordPress رو روي كامپوترم با استفاده از easyphp‌ نصب كنم.

ميخواستم به من بگيد بايد در قسمتهاي مربوط به ديتا بيس چي بنويسم تا نصب بشه.

PHP:
define('DB_NAME', 'wordpress');    // The name of the database
define('DB_USER', 'username');     // Your MySQL username
define('DB_PASSWORD', 'password'); // ...and password
define('DB_HOST', 'localhost');    // 99% chance you won't need to change this value

ضمنا اگر كسي روش بهتري داره آموزشش رو به صورت كامل بزاره كه خيلي ممنونتون ميشم.

با تشكر

platina

Member
سلام
چون من همين الان WP رو نصب كردم، از بزرگتر ها رخصت مي خوام كه بنده جواب بدم...
روي easyphp هم نصب مي شه و اصلا مشكلي نداره ؛آقا احسان شما كافيه اين كارها رو انجام بدين:

00. به PhpMyAdmin برين و از اونجا يه ديتابيس به نام wordpress يا هر اسمي كه دوس دارين ايجاد كنيد.
01. از قسمت Privileges يك كاربر ايجاد كنيد.
10. اجازه دسترسي كاربر ايجاد شده رو به ديتابيس بالا ثبت كنيد.
11. حالا نوبت فايل wp-config-sample.php هست كه با ويرايش و درج مشخصاتي كه الان ايجاد كردين اون رو با نام wp-config.php ذخيره كنيد. « به جاي wordpress نام ديتابيس خودتون ، به جاي username نام كاربري كه الان ايجاد كردين ، به جاي password هم رمز كاربر رو وارد كنيد و روي بقيه هيچ تغييري اعمال نكنيد »

حالا به صفحه setup وردپرس برين ، آدرس ايميل و عنوان وبلاگتون رو وارد كنيد و...

به قول خود برنامه نويس هاي WP : انتظار داشتين گام هاي بعدي رو ببينيد؟ متاسفم چون همه اش همين بود:)

heyrane

Member
سلام آقا احسان

اگر ميخواي با easyphp ‌نصب كني:
1. جاي ديتا بيس اسم ديتا بيس خودت رو بنويس.
2.جاي username بايد بنويسي root
3.و جاي پسورد رو بايد خالي بزاري تا نصب بشه.

مثل اين:

PHP:
define('DB_NAME', 'My_Database');    // The name of the database
define('DB_USER', 'root');     // Your MySQL username
define('DB_PASSWORD', ''); // ...and password
define('DB_HOST', 'localhost');    // 99% chance you won't need to change this value

اميدوارم متوجه شده باشي.

[EHSAN]

Well-Known Member
آقايون ممنونم بالاخره نصبش كردم.

platina چرا مشكل داره؟! بخاطر نداشتن يوزر و پسورد ميگي؟!
من ميخوام اينو روي كامپيوترم نصبش كنم نه روي سرور!!
بازم اگر چيزي هست بگو ممنونت ميشم.
راستي شما ميدوني چطوري ميشه براي WP قالب طراحي كرد؟! يعني حتما بايد PHP‌ بلد باشيم؟

با تشكر

platina

Member
راستش طراحي قالب بيشتر از اوني كه به برنامه نويسي احتياج داشته باشه به يه طراح و گرافيست خوب احتياج داره... مي دونين الان همه سيستم هاي پرطرفدار اونقدر قالب هاي متنوع و قشنگ و البته رايگان دارن كه اصلا به صرفه نيست كه خودمون پاشيم از پي يه قالب طراحي كنيم. wp هم يه سيستم فوق العاده پر طرفداره و هر روز هم طرفداراش بيشتر مي شه ... پيشنهاد من اينه كه شما قالب هاي انگليسي كه جديده و قبلا ترجمه نشده رو مطابق ميل خودتون تر جمه و اصلاح كنيد اينجوري هم زود تر به نتيجه مي رسيد و هم از لحاظ امنيت و سرعت و ... دچار مشكل نمي شين ، درسته؟
ولي در جواب سوالتون بايد بگم نه، زياد php به دردتون نمي خوره همين كه بتونيد كد ها و بعضي توابع بكار رفته در قالب رو تحليل كنيد كافيه و html بيشتر به كارتون مياد.
دررابطه با امنيت هم چون فقط براي تسته ، حق با شماست و مشكلي نيست.

mahdimatrix

New Member
درصورتي که دوست داشته باشي مي توني نسخه فارسي wordpress رو تحت عنوان فارسي پرس (FarsiPress) رو نصب کني ، نحوه استفاده و نصب اين نرم افزار رو در www.farsipress.com مي توني پيدا کني.

موفق و پيروز باشيد

جدیدترین ارسال ها

بالا