درخواست آموزش رنگ كردن صورت

Hwt

Active Member
سلام به دوستان عزيز
در خواست كمكي داشتم
من تو رنگي كردن عكس مشكل دارم . مشكل من اينه كه نمي دونم چطور رنگ صورت و يا چشم رو درست تنظيم كنم . اگر يه اموزش كاملي بدبد لطف كرديد
ضمنا بهترين طرح هم براي اين آموزش فكر كنم همون OLD PIC خود سمپلهاي فوتوشاپ هست.

ببين دوست عزيز من بارها به شما تذكر دادم اون انگشت مباركو از دماغ مباركتون :? دراريد اما شما از اين گوش ميگيريد از اون گوش در ميكنيد ...مهم نيست :cry:
اما بابت رنگي كردن:
1-شما هر جايي و كه ميواهيد رنگ كنيد انتخاب كنيد البته قبل اون يه لايه ايجاد كنيد ..خوب؟ .. مثلا چشمو دقيق انتخاب كنيد و آبي كنيد بالفرض ...بريد تو قسمت پالت لايه ها اونجا كهيه مستطيل كوچولو نوشته normal شما اونو باز كنيد يه منو باز ميشه از اون منو شما گزينه color را اجرا كنيد .....ديديد چه تغيري صورت گرفت بقيه هم بر حسب سليقه خودتون رنگ كنيد ..... :?: :roll: متوجه ميشيد قول ميدم همين كار كوچولويي كه گفتم انجام بدي خوب متوجه ميشي :wink:
موفق باشي

Hwt

Active Member
والا اين دماغ من داستانها داره .
راجب اون توضيح قبلا تست كردم اما رنگ خوبي ز توش در نيوردم ! حتي با HUE هم كلي ور رفتم اما هنوز چنگي به دل نمي زنه بازم مي گم مشكل من فقط رو قسمت پوست صورت و دست هست و تو چشم و مو زياد مشكل ندارم .

mahdi pour

Member
شما فقط از طریق IMAGE/ADJUSTMENT/HUE SATURATION این دو فایلو یکی یکی LOAD کن شاید افاقه کنه .
ولی اول بایستی تمام صورت را انتخاب SELECT کرده باشید بعد چشم و لب و اجزاء اضافی را از حالت انتخاب خارج کنید بعد این فایلها را انتخاب کنید .
مخلص :roll: :roll: :roll: :roll:

پیوست ها

• face.zip
    174 بایت · بازدیدها: 23
  • face2.zip
    169 بایت · بازدیدها: 28

Mandana

Active Member
آ.آ....
ببينم تاحالا گزينه variations رو امتحان كردي؟من هميشه با اون قسمت رنگي مي كنم.ولي مهم اينه كه مقدار سلكت كردنت (feather)چقدر باشه.براي صورت 5..براي چشم 2.براي موها 7 و ...اينها ميزانهايي هستند ك خودم هميشه با اونها كار مي كنم.و اغلب هم از كارم راضي هستم.مثلا اين يك نمونه است:
ولي كارت حتما بايد سياه و سفيد باشه تا رنگها درست در بيان.اگه خواستي بگو آموزششرو برات بذارم چون اصلا كاري نداره.فقط ا حالا بگم تا جمعه بايد براي آموزش كاملش صبر كني چون دو سه تا ديگه توي نوبت هستند:wink:

فعلا

پیوست ها

• britney_spears__5__745.jpg
    britney_spears__5__745.jpg
    93.3 کیلوبایت · بازدیدها: 174

Hwt

Active Member
mahdi pour گفت:
شما فقط از طریق IMAGE/ADJUSTMENT/HUE SATURATION این دو فایلو یکی یکی LOAD کن شاید افاقه کنه .
ولی اول بایستی تمام صورت را انتخاب SELECT کرده باشید بعد چشم و لب و اجزاء اضافی را از حالت انتخاب خارج کنید بعد این فایلها را انتخاب کنید .
مخلص :roll: :roll: :roll: :roll:
ممنون يه هوا بهتر شد .
اين بريتني اسپيرز سياه سفيد بوده اين شده؟ 8O
مامان منم از اين رنگها مي خوام :( :cry:
اقا اموزششو بزاري خيلي دمت گرم :lol:

Mandana

Active Member
عزيز بگم كار من نيست ها.من نوشتم فقط يه نمونه است.چون يكي از بچه ها بهم پيغام خصوصي زده و گفته اين طرح مال يكي ديگه است.من نگفتم طرح خودمه.باز نياين دعوا كنين ها!

Hwt

Active Member
دوستان جمعه تموم شدا!‌
باور كنيد خيلي خفن به اين آموزش نياز دارم :( :roll:

Mandana

Active Member
ببخشيد كه دير شد من كامپيوترم قاط زده بيد والا ديشب ميذاشتم!
خوب اینم از آموزش رنگی کردن عکس.واقعا کار سختی نیست.اگر هم فکر می کنین روش پیش پا افتاده ایه باید بگم بعضی چیزا در عین سادگی خیلی کاربردی هستند.امیدوارم با این آموزش ماندانای عزیز هم جواب سوالشون رو بگیرن.

در ابتدا یک عکس سیاه و سفید رو باز کنید.
حالا ابزار lasso tool رو انتخاب کنید.تمام کار شما با همین ابزار انجام میشه.
حالا در قسمت تنظیمات ابزار feather اون رو برابر 5 قرار بدید.و با اون دور تا دور صورت(قسمتهایی که میدونید هم رنگ هستند...نه به طور دقیق)رو سلکت کنید.که من قسمتی از دست رو هم چون جزو بدن طرفه سلکت کردم.
کار شما لازم نیست خیلی تمیز سلکت شده باشه.
حالا feather رو برابر 2 بذارید و با همون lasso tool قسمتهایی از چشم و دهان رو که نمیخواید رنگی بشه از حالت سلکت شده خارج کنید.
کار سلکت شده شما باید تقریبا اینطوری شده باشه:

hwt(1).jpg

حالا به مسیر زیر برید:
Image>Adjustment>Variations
و فقط یکبار روی گزینه more Red کلیک کنید و ok رو بزنید.این از رنگ صورت.ولی یکم غیر طبیعی شد نه؟!پس دوباره ابزار lasso رو انتخاب کنید.کل نواحی رو deselect کنید و اینبار feather رو روی 7 بذارید و روی دوتا گونه رو تقریبا به این حالت سلکت کنید:
hwt%20(2).jpg

حالا دوباره به مسیر Image>Adjustments>Variatins برید و یکبار دیگه روی گزینه more Red کلیک کنید تا گونه ها یک درجه قرمز تر بشه.دوباره تمام نواحی رو deselect کنید و مقدار feather رو برابر 2 بذارید و دور چشم ها رو از داخل سلکت کنید.تقریبا این مدلی:

hwt%20(3).jpg

دوباره همون مسیر Image>Adjustment>Variations برید.اینبار به رنگها دست نزنید و روی گزینه original کلیک کنید تا رنگها بحالت اولیه در بیاد.حالا یکبار روی گزینه more blue و دو بار روی گزینه lighter کلیک کنید تا تقریبا به رنگ سفیدی چشم واقعی برسید.این مقدارهایی که من میگم قراردادی نیستند و با تغییر نور و روشنایی تغییر می کنند.حالا ok کنید و باز deselect کنید.اینبار لبها رو انتخاب کنید )با همون feather 2(و به همون مسیر همیشگی برید و رنگ لبها رو به دلخواه درست کنید.حالا میریم سر درست کردن رنگ قرنیه.برای اینکار با ابزار Elliptical marquee tool و با feather برابر 0 دایره ای به دور قرنیه می کشیم و بعد با lasso tool و feather 3 قسمتهای اضافه رو که زیر پلکها هستن از انتخاب خارج می کنیم تا به همچین نتیجه ای برسیم:

hwt%20(4).jpg

و حالا از همون مسیر یا مسیر hue and saturation رنگ چشم رو به دلخواه تغییر میدیم.

حالا عکس رو سیو کنید و دوباره باز کنید.دلیل اینکار رو در پایین می فهمید...
حالا برای رنگ مو هم از feather با مقدار 7 استفاده کنید.موها رو همین طوری سلکت کنید و خلاص.
و میبینید که در بعضی جاها رنگ موها تا روی صورت جلو اومده و رنگ صورت رو تیره کرده.
حالا ابزار history brush tool رو انتخاب کنید و با یک براش با گوشه های نرم روی صورت بکشید.ولی روی موها نکشی ها!حالبا بهتر شد نه؟!
ولی همونطور که میبینید شکل ظاهری این بدبخت زیاد جالب نیست.ولی ممکنه شما هم از طرفداران سادگی باشید که در این صورت همین طوری عکس رو قبول دارید.ولی اگر فکر می کنی که به کار بیشتری نیاز داره با من این مراحل رو طی کنید:

hwt(5).gif

ابزار lasso tool رو انتخاب کنید و با همون feather با مقدار 7 برای اون سایه ای بزرگ به روی بالای پلک ها بکشید.اینطوری:(ببخشيد وسم خراب شده كج و كوله در اومد.ولي اصلا مهم نيس همونطوري هم خوبه)

hwt%20(6).jpg

یعنی باید مثل شماره 1 با ابزار بکشید ولی وقتی رهاش کنید مثل شکل 2 میشه.و حالا مسیر همیشگی(Image>Adjustment>Variations(رو طی کنید و یک رنگ تیره نزدیک به سیاه براش انتخاب کنید.مثلا یه چیزی توی مایه های سورمه ای.
و بعد حالا باز هم همون ابزار lasso tool رو انتخاب کنید ولی اینبار بهش feather 3 بدید.و دور تا دور چشم رو باهاش سلکت کنید.تقریبا به این حالت:

hwt%20(7).jpg

یعنی باز هم بعد از سلکت شدن اینطوری میشه.و این یکی چندین بار گزینه darker رو در قسمت variations بزنید که دور چشم ها سیاه بشه.ولی زیاد نزنید چون ممکنه به سفیدی چشم ها هم سرایت کنه.

hwt%20(8).jpg

و برای لباس هم feather رو برابر 6 قرار بدید و به همین روش رنگ کنید

آقا ما هرچی میدونستیم گفتیم خوب و بدش پای خودتون.مهم انتخاب رنگهاست.
موفق باشید

اگه عكس آخر همونطور كه براي خودم نمياد براي شما هم نمياد اين لينكش:
http://www.freewebtown.com/abtin777/hwt%20(8).jpg

Mandana

Active Member
ولي آموزش از خودمه كپي رايت هم داره:lol:

آقا اين چرا وسطش صورتك مياد؟!اينجوري ديگه هيچي روش اثر نداره :lol:
کد:
http://www.freewebtown.com/abtin777/hwt%20(8).jpg

babakslt

Member
من يه 3-4 سالي هست با قتوشاپ كار ميكنم ولي فكر نمي كردم Variations اين قدر شودمند باشه.
بابا آبتين دمت آب جوش . خيلي باحال بود(آموزش تو مي گم نه بريتني رو) من كه هم حال كردم و هم كلي ياد گرفتم مرسي

babakslt

Member
ولي آبتين خودت بگو خدايي واسه من بهتر نشده

از همون راهي كه آبتين ياد داد استفاده كردم فقط يكم وقت بيشتر روش گذاشتم(يه 15-20 دقيقه) آسون بود.
بازم مرسي آبتين
britneyspears(mycolorizing).jpg

babakslt

Member
ولي آبتين خودت بگو خدايي واسه من بهتر نشده

از همون راهي كه آبتين ياد داد استفاده كردم فقط يكم وقت بيشتر روش گذاشتم(يه 15-20 دقيقه) آسون بود.
بازم مرسي آبتين
britneyspears(mycolorizing).jpg

بچه ها شمام اگه تونستين درست كنين بذارين ببينيم چقدر يه آموزش اينطوري ميتونه موفق باشه.

فعلا

جدیدترین ارسال ها

بالا