درخواست آموزش درباره راه اندازی یک شرکت هاستینگ

abolfazlgoodarz

New Member
باسلام خدمت همه بروبچ
من می خوام یه شرکت هاستینگ راه بیندازم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم ؟!
راهنمایی کنید ممنون می شم .:-?

parmishost

Member
با سلام
ابتدا باید یک نمایندگی یا سرور هاست از یکی از شرکت های هاستینگ مانند پارمیس هاست اجاره کنید البته خودتونم گر مستر کارت دارید می تونید مستقیم سرور از iweb بگیرید.
البته سعی کنید هم هاست لینوکس و هم هاست ویندوز داشته باشید.در کل جنستون جور باشه این توی هاستینگ خیلی مهم هست.
بعد از اون یک سیستم مدیریت وب هاستینگ مانند whmcs یا آدونیس .... با قالبی زیبا برای خودتون قرار می دهید.
مورد آخر هم تا می تونید تبلیغات می کنید که مشتری های اولیه کسب بشه بقیه کارها خودکار انجام می شه دیگه.

pasargadteam

Active Member
باسلام خدمت همه بروبچ
من می خوام یه شرکت هاستینگ راه بیندازم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم ؟!
راهنمایی کنید ممنون می شم .:-?

با درود

قبل از هر چیزی مقداری اطلاعات میخواهید.
این نیست که فکر کنید فقط میفروشید و پول در میارید به همین راحتی هم که فکر میکنید نیست. یه جا بلنگید و نتونید پشتیبانی بدید فاتحه و باید بتونید از پس مشتریهاتون بر بیاید و پس فردا وقتی دیدید که نمیتونید ول کنید و برید و ...

نخست برای خودتون مشخص کنید که میخواهید شرکت بزنید یا نه میخواهید یک سایت اینترنتی مثل خیلی های دیگه باشید؟

اگر شرکت بودید که طبیعتاً باید ثبت کنید شرکت رو بعد هم مراحل دیگه که در ادامه میگم رو استفاده کنید.

اگر نه میخواهید سایت اینترنتی باشید :

1- دامنه مورد نظر رو انتخاب کنید.
2- اگر اطلاعات کافی دارید یک VPS (هر چند که به خاطر سرعت افتضاح VPS و مشکلاتش موافقش نیستم) بعد از مدتی که کارتون گرفت یک سرور اختصاصی بگیرید.
3- سیستم مدیریتی هاستینگ مثل : WHMCS , SIQMA و ... (ادونیس رو پیشنهاد نمیکنم. سیستم مناسبی نیست و اکثراً نال شده در نت موجود است حتی همون WHMCS اما واقعاً سیستمش معرکه است WHMCS)
4- سیستم های پشتیبانی مثل : فروم , بلاگ اموزشی , تیکتیک (البته از دو سیستمی که معرفی کردم هر دو سیستم تیکت دارند گزینه های دیگه هم که توی این بند گفتم اختیاری است .
5- خطوط ارتباطی
6- پشتیبانی آنلاین طی یک ساعت خاص از روز حداقل 7 ساعت در روز
7- گرفتن یکسری نمایندگی ها مثل : دومین آی آر , بین المللی , نرم افزارهای مختلف اگر تمایل دارید و ... برای خودتون کمک کننده است.
8- تبلیغات در سایت های مختلف. تبلیغات در دنیای بیرون از نت جواب نمیده.

در نهایت با تمام احترامی که برای همکار عزیزم , parmishost , قائلم اما نیازی نیست که حتماً ویندوزی هم داشته باشی. من طی سال 1379 تا بحال ویندوزی 2 تا مشتری داشتم. اکثراً لینوکسی برای سایت های مختلف با سیستم نیوک میخواهند. ویندوزی کمتر کسی میخواهد اما در سایتم زدم کسی خواست تماس بگیره.

اگر سوالت بیشتر داشتی بهم پیغام بده در امضا اطلاعات تماس هست.

parmishost

Member
با سلام
با تشکر از pasargadteam عزیز و توضیحاتشون اکثر وب سایت های دولتی مانند پرتال دانشکده های فنی و حرفه ای روی ویندوز هستند من خودم روی ویندوز بیشتر از هاست لینوکس مشتری دارم البته بیشتر چون خودمون سایت ها را با asp.net می نویسیم.
به نظر من هم پول خوبی برای ویندوز میشه دریافت کرد البته هزینشم از سرور لینوکس بالا تره و دردسر بیشتری داره.
در کل من ظاهر امر هاستینگ را توضیح دادم و دوستمون pasargadteam ماهیت و کلیات هاستینگ را. اگر کار دولتی و برنامه نویسی ندارید بهتره از لینوکس شروع کنید.

bijan63

Member
یه سوالی از شما داشتم که در این کار هستید دارم می خواستم بدونم گرفتن نمایندگی وب هاست سودده هستش، آیا احتیاج به تخصص خاصی داره، گرفتن نمایندگی از سایتی که ارزون ترین پلانش 50g فضا و 500g پهنای باند به همراه تعداد نامحدود دامین میده و قیمتش ماهیانه 24.95$ هستش خوبه؟

pasargadteam

Active Member
یه سوالی از شما داشتم که در این کار هستید دارم می خواستم بدونم گرفتن نمایندگی وب هاست سودده هستش، آیا احتیاج به تخصص خاصی داره، گرفتن نمایندگی از سایتی که ارزون ترین پلانش 50g فضا و 500g پهنای باند به همراه تعداد نامحدود دامین میده و قیمتش ماهیانه 24.95$ هستش خوبه؟

بستگی داره که چطوری فروش کنید.
نمایندگی سود داره تازمانی که فروش خوب باشه , چون شما هرگز هزینه ای که بابت نمایندگی میدید قابل قیاس با سرور اختصاصی نیست.

تخصص نیازه. اینکه بتونید پاسخگوی سوالاتی که کاربرانتون میپرسند باشید.
اگر سایت خارج از ایران است خیر زیاده قیمتش. جاهایی هستند که ماهی 5 دلار و نهایت 10 دلار مقدار 1000 گیگ با پهنای باند نامحدود (با اینکه اعتقادی به نامحدود ندارم) و یا پهنای باند 1 تا 2 ترابایت میدهند.

در کل چون آشنایی ندارید بهتره که از ایران خرید کنید. سایت های خارجی اولش خیلی گرم برخورد میکنند بعد شروع به بهانه گیری میکنند و مدام ساسبندتان میکنند که میخواهند بگند ما از قانون جهانی (کپی رایت) حمایت میکنیم و ... پس بهتره برای مسائل بعدی پیشنهاد از ایران خرید کنید.

آقا مطمئنید به 5 دلار این حجم نمایندگی رو میدن؟:-?:-?
تا اونجایی که من دیدم معمولا اکثرا قیمت هاشون بین 15 تا 25 دلار هست! اونم حجمی در حدود 50 تا 70 گیگ

bijan63

Member
بستگی داره که چطوری فروش کنید.
نمایندگی سود داره تازمانی که فروش خوب باشه , چون شما هرگز هزینه ای که بابت نمایندگی میدید قابل قیاس با سرور اختصاصی نیست.

اگر سایت خارج از ایران است خیر زیاده قیمتش. جاهایی هستند که ماهی 5 دلار و نهایت 10 دلار مقدار 1000 گیگ با پهنای باند نامحدود (با اینکه اعتقادی به نامحدود ندارم) و یا پهنای باند 1 تا 2 ترابایت میدهند.

در کل چون آشنایی ندارید بهتره که از ایران خرید کنید. سایت های خارجی اولش خیلی گرم برخورد میکنند بعد شروع به بهانه گیری میکنند و مدام ساسبندتان میکنند که میخواهند بگند ما از قانون جهانی (کپی رایت) حمایت میکنیم و ... پس بهتره برای مسائل بعدی پیشنهاد از ایران خرید کنید.

اون سایتی که من منظورم Hostgator.com هستش، من سایتهای خارجی رو که نگاه میکنم قیمت هاشون خیلی مناسب تر از ایرانی هاهه. میدونین این سایت خوبه یا نه

bijan63

Member

مرسی pasargadteam جان، خوب با توجه به این که گفتید که تخصص نیازه آیا سایت، منبع هر چیز آموزشی در این زمینه سراغ دارید؟ من قبلا یه سایت داشتم یه سری چیز های ابتدایی رو فکر کنم بدونم به هر حال اگه سایت یا منبعی جهت آموزش میدونید اگه بهم بگید ممنون میشم :rose:. اگر هم منبع بخصوصی نیست این امکان براتون مقدوره بگید که در چه زمینه هایی باید تخصص لازم رو داشته باشم تا از عهدش بر بیام، البته اگه من بخوام شروع کنم قصدم فقط فروش هاست هستش.

pasargadteam

Active Member
آقا مطمئنید به 5 دلار این حجم نمایندگی رو میدن؟:-?:-?
تا اونجایی که من دیدم معمولا اکثرا قیمت هاشون بین 15 تا 25 دلار هست! اونم حجمی در حدود 50 تا 70 گیگ

بله دوست من مطمئنم. یکیشو نرو هم برات میزارم.

این سایت لینوا هاست هندوستانی است و از 100 گیگ شروع میشه که ماهی 6دلار است تا به بالا :

http://www.lenovohost.com/resellerhosting-plans.php

این سایت جی آر 8 ایکام یک شرکت هندی است باز که سرورهاش آمریکا است:

800 گیگ: ماهی 9دلار : http://www.gr8ecom.com/cp/cart.php?a=confproduct&i=0

به صورت نامحدودش همه چیزش (هرچند که اعتقادی به نامحدود ندارم) ولی ماهی 12 دلار:
http://www.gr8ecom.com/cp/cart.php?a=confproduct&i=0

اون سایتی که من منظورم hostgator.com هستش، من سایتهای خارجی رو که نگاه میکنم قیمت هاشون خیلی مناسب تر از ایرانی هاهه. میدونین این سایت خوبه یا نه

هاست گیتور عالی ولی اگر طبق قوانین بین المللی حرکت نکنید هی ساسبند میکنه و گیر میده.

ایران بله گرون است اما خدماتی که میخواهید دریافت کنی نسبت به خارجی فرق داره ایرانی گیر به فایل های کرک و ... نمیده. ایرانی پشتیبانی فارسی داره . ایرانی حداقل نیازی به پرداخت دلاری نداری و ممکنه یهو دلار گیر نیاد. و...

بازم میگ از ایران بخر و اشتباه قدیم منو تکرار نکن.
گرون در میاد اما کیفیت دارش رو بگیری باعث رشد خودت میشه.
با یاهو آی دیم تماس بگیری یکسری چیزای دیگه هم بهت بگم که اینجا جایز نیست.

مرسی pasargadteam جان، خوب با توجه به این که گفتید که تخصص نیازه آیا سایت، منبع هر چیز آموزشی در این زمینه سراغ دارید؟ من قبلا یه سایت داشتم یه سری چیز های ابتدایی رو فکر کنم بدونم به هر حال اگه سایت یا منبعی جهت آموزش میدونید اگه بهم بگید ممنون میشم :rose:. اگر هم منبع بخصوصی نیست این امکان براتون مقدوره بگید که در چه زمینه هایی باید تخصص لازم رو داشته باشم تا از عهدش بر بیام، البته اگه من بخوام شروع کنم قصدم فقط فروش هاست هستش.

خواهش میکنم.
در مورد تخصص منبع خاصی نیست . اکثراً بر اساس تجربه و به مرور زمان به دست میاد.
هرچند که منبع ای هم باشه یهو میبینید مشکلی برای هاستینگ پیش میاد که ممکنه در اون منابع نباشه و در نهایت به مشکل با یوزرتون بر بخورید.

آخرین ویرایش:

parmishost

Member
با سلام
دوست گرامی علت هزینه بالا نمایندگی تو ایران همین پشتیبانی و از همه مهم تر احساس امنیت هست.شما وقتی از این نمایندگی بگیرید خودش میشه آموزش و با یک تماس کللیه مشکل حل و روش حل اونم متوجه می شید.در کل آموزش کار با نمایندگی را می تونید در پرتال آموزشی پارمیس هاست به صورت تصویری ببینید.

pasargadteam

Active Member
بله. دوست گرامیمون پرمیس هاست زحمت توضیح کشیدند.

معمولاً اکثر جاها مطالب آموزشی ندارند و اونا کسانی هستند که فقط به فکر فروش هستند و درامد زایی.

دوستانی هم هستند که بخش مخصوص نمایندگان میزاند. مثل پرمیس هاست عزیز و همینطور ما که فقط برای نماینده ها قابل رویت است و نه افراد دیگر.

موفق باشید.

بله دوست من مطمئنم. یکیشو نرو هم برات میزارم.

این سایت لینوا هاست هندوستانی است و از 100 گیگ شروع میشه که ماهی 6دلار است تا به بالا :

http://www.lenovohost.com/resellerhosting-plans.php

در رابطه با اون سایت دومی چیزی خیلی نمیدونم ، اما در مورد Lenovohost ، قبلا بهش بر خورده بودم! و یه جستجویی هم در موردش کرده بودم ، از جایی که میخواهید نمایندگی بگیرید باید قابل اعتماد باشه! Lenovohost تنها راه ارتباطیش یا از طریق ایمیل یا مسنجر ! و شماره تماس مستقیم جهت مواقع ضروری نداره! و نکته ی دیگه هم اینکه پایین سایتشون نوشته " Copyright (c) 2005 - 2010 LENOVOhost.com - All Rights Reserved." شما یه Whois بگیرید ببینید دامینشون کی ثبت شده! اگر هم قبلا با نام دیگه یی فعالیت میکردند می بایستند توی قسمت About us بنویسند!
و سومین اینکه همین اسم Lenovo سوء استفاده از اسم شرکت Lenovoهست! یعنی اینکه مثلا یه نفر که خبر از هیچی نداره فکر میکنه که همون شرکت Lenovo اقدام به فروش هاست کرده!
اینجا هم در مورد بحث شده بود قبلا
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=937568

در مورد تخصص منبع خاصی نیست . اکثراً بر اساس تجربه و به مرور زمان به دست میاد.
هرچند که منبع ای هم باشه یهو میبینید مشکلی برای هاستینگ پیش میاد که ممکنه در اون منابع نباشه و در نهایت به مشکل با یوزرتون بر بخورید.

بله! با این حرفتان موافقم که تخصص بیشتر به مرور زمان و تجربه به دست می آید!

و همچنین تجربه نشان داده که اکثر مشتریان سوالات ابتدایی می پرسند که جواب ساده یی هم دارد و به راحتی می تواند پاسخ داد
ولی اقای bijan63 اگر کاربری سوال تخصصی پرسید و شما هم جوابش رو نمی دانستید به راحتی میتوانید از پشتیبانی شرکتی که ازشون نمایندگی هاست گرفتید بپرسید!

pasargadteam

Active Member
در رابطه با اون سایت دومی چیزی خیلی نمیدونم ، اما در مورد lenovohost ، قبلا بهش بر خورده بودم! و یه جستجویی هم در موردش کرده بودم ، از جایی که میخواهید نمایندگی بگیرید باید قابل اعتماد باشه! Lenovohost تنها راه ارتباطیش یا از طریق ایمیل یا مسنجر ! و شماره تماس مستقیم جهت مواقع ضروری نداره! و نکته ی دیگه هم اینکه پایین سایتشون نوشته " copyright (c) 2005 - 2010 lenovohost.com - all rights reserved." شما یه whois بگیرید ببینید دامینشون کی ثبت شده! اگر هم قبلا با نام دیگه یی فعالیت میکردند می بایستند توی قسمت about us بنویسند!
و سومین اینکه همین اسم lenovo سوء استفاده از اسم شرکت lenovoهست! یعنی اینکه مثلا یه نفر که خبر از هیچی نداره فکر میکنه که همون شرکت lenovo اقدام به فروش هاست کرده!
اینجا هم در مورد بحث شده بود قبلا
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=937568

بله! با این حرفتان موافقم که تخصص بیشتر به مرور زمان و تجربه به دست می آید!

و همچنین تجربه نشان داده که اکثر مشتریان سوالات ابتدایی می پرسند که جواب ساده یی هم دارد و به راحتی می تواند پاسخ داد
ولی اقای bijan63 اگر کاربری سوال تخصصی پرسید و شما هم جوابش رو نمی دانستید به راحتی میتوانید از پشتیبانی شرکتی که ازشون نمایندگی هاست گرفتید بپرسید!

من دوسال پیش با لینوا کار کردم مشکلی نداشتم و هاستش فقط گاهی خاموشی داشت.

کلاً هرچی پول بدیم آش میخوریم دیگه.

خدا روشکر الان که سرور گرفتم و از نمایندگی و این همه اذیت هاشون خلاص شدم.

جدیدترین ارسال ها

بالا