درخواست آموزش ازشما ياددادن آن از من

saeed_22

Banned
آموزش ديناميك مدلينگ و انيميشن كاركتر و..

سلام :
آموزش ديناميك مدلينگ و... ياد گرفتن زوري نيست ورود افراد ..... ممنوع

آخرین ویرایش:

saeed_22

Banned
سلام
انگار همه خداي ما يا يند هيچكس چيزي نمي خواهد
اما........ من براي عاشقهاي مايا چند مطلب
مينويسم ابتدا اصول كلي را بيان ميكنم اگه متاقاضي داشت سطح كار را مرحله به مرحله بالا ميبرم. اميدوارم خوشتون بياد
موضوع : ديناميك
منظور از ديناميك در نرم افزار مايا چيست؟:هرگونه شبيه سازي از انواع مختلف رفتارهاي حركتي كه در دنياي واقعي اتفاق مي افتد را به طور خلاصه ديناميك گوييم
اين وقايع ازآسان ترين آن يعني افتادن يك سيب از درخت گرفته تا انجام حركات ژيميناستيك را شامل مي شود.
درمايا چيست؟ ( particle systems معني سيستمهاي ذره اي(
در بعضي مواقع به جاي استفاده از روش ساخت انيميشن بوسيله فريم هاي كليدي مي توانيم براي سهولت كار از خود مايا بخواهيم اينكار را براي ما انجام دهد همانطور كه از اسم آن معلوم است بيشتر براي متحرك ساز ي از ده ها تا هزاران ذره استفاده ميشود مثلا ساختن يك تند باد -كهكشان -دود يك ژيان يا ماكزيما و..... از اين طريق انجام ميشود.

soft body در حالت ديناميك مي توان از اثر
يا جسم نرم بهره گرفت مثل ساختن لاستيك ژيان بالا-- يا ژل هاي مو در انواع رنگها بابهترين قيمت البته اين آخري يك آگهي باز رگاني نيست.....هست؟
شبيه سازي جسم صلب:ايجاد انواع برخوردهاي فيزيكي را شامل ميشود
نيروها: ايجاد شبيه سازي مثل جاذبه باد رگبار تندر و... را شامل ميشود
محدوديتها: اعما ل و تعيين كردن اينكه نيروها در چه جهاتي بوجود آيد مثلا: نيروي باد از مشرق باشد يا مغرب/ جاذبه با چه شدتي وچه فاصله اي بر اجسام اثر بگذارد و...
ايجاد ذرات:تعين محل شكل ورنگ ذرات با استفاده از پخش كننده ها يا
مثلا ايجاد درشتي كوچكي قطرات باران و... .Emiter
انواع ذرات:ايجاد انواع متفاوتي از ذرات مثل شيشه هاي شكسته يك جام /برف و...
شبيه سازي جسم نرم: انواع منحصر به فرد از روابط بين اشياء طوريكه دچار خمش شوند.
تمام شد.
دوستان خوب تو قع نداشته باشيد كه بتوان تمام مطالب مربوط به مايارا در اينجا يا سايتهاي ديگر ياد بگيريد آموزش فرايندي است تدريجي در طول بازه زماني با يك برنامه ريزي هدف دار
البته اگه از اين تاپيك استفاده شود سطح كار را بالا مي برم تا به جاهاي جالب كار برسيم
به شرط اينكه حتما حتما نظر بدهيد دوستاني هم كه
بطور جدي نه تفنني قصد ياديگيري دارند
مي توانند همانطوري كه قبلا گفتم به من ايميل بزنند تادر خدمتشون باشم

Parham

Well-Known Member
دیدم کسی‌ پستی‌ در این قسمت نفرستاده ، من یک پست بزنم ، دوست عزیز ممنون از توضیحاتی‌ که در این انجمن ارسال میکنی‌ و امیدوارم این کار مستمر باشه ، من البته خودم *زیاد* با برنامه های گرافیکی‌ 3 بعدی سروکار نداشتم تا الان اما به هر حال همینکه کمک میکنی‌ تا دوستان به اطلاعاتشون اضافه بشه ارزش داره ...

saeed_22

Banned
مدل سازی

مدل سازی چند بخشی
در این روش با برشهای سطحی پیوسته به هم قطعات اولی ساخته میشود وچون زیر بنای این مدل سازی مدل سازی چند ضلعی است ابتدا مدل سازی چند ضلعی توضیح میدهم
منوی POLYGON
1-ابزار CREAT POLYGON
از این دستور برای ساختن چند ضلعی استفاده میشود .

2 -
modeling---->polygon> append Polygon Tool
ازاین دستور برای ساخت وجوه جدید استفاده میشود و میتوان روی اشکال خود وجوه جدید را بوجود آورد
ولی مهمترین کاربرد آن پر کردن حفره هاست
فرض کنید یک سطل آب ساخته اید که وجهی از آن پاک شده با دستو رفوق میتوانید از مصرف بی رویه آب و ریختن آن از سو راخ جدا جلوگیری کنید -----مصرف بیرویه کار خیلی بدیه----مگه نه؟
-3
فرمان COMBINE
میتوان دو چند ضلعی را با هم تر کیب کرد
فرض کنید یک انگشت ساخته اید باچند کپی از آن وانجام اصلاح میتوان آنها را به هم متصل کرد
وزحمت طراحی مجدد سایر انگشتان را نکشید ---چیز جالبی مگه نه!!!!
ولی نکته مهم اینجاست برای ادغام تمام اضلاع دراینجا انگشتان
مایا باید همه آن ها را به عنوان یک شی بشناسد برای اینکار دستور زیر را انجام دهید
Modeling----> Edit Polygan---> Duplicate Face
اینکار باعث کپی از انگشتی که ساخته ا ید میشود
سپس با استفاده از ابزار MERG EDGE
نگشتان ودست را باهم تر کیب و با فرمان COMBINE
آنها را به یک شی تبدیل کنید
4-ابزارSPLIT POLYGON
با افزودن یک ضلع روی چند ضلعی ایجاد برش میکند مهمترین کار برد را در مناطقی که میخواهیم جزییات اضافه کنیم دارد
مثلا افزودن چین وجروک برای پارچه
دوستان امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید راستش با توجه به استقبال ونظرهای فراوانی که ازاین تاپیک شد!!!!!!!!!!!!
قصد داشتم دیگه مطلب ننویسم اما ...به دلایلی
نظرم برگشت و سعی میکنم هر چند وقت یکبار مطلبی بنویسم
وهمانطوری که قبلا گفتم هرکسی بخواهد تا به طور کامل مایا را یاد بگیر د به من ایمیل بزنید تا در خدمتتون باشم باتشکر سعید
[email protected]

sam_sam

Banned
bebin final fantesy ra didi ? mishe ye nemoneh model sazei sorat ra yad bedei dar on had? kheili mohem bideh jigar .

montazere javab bidam

saeed_22

Banned
مدل سازی

sam_sam گفت:
bebin final fantesy ra didi ? mishe ye nemoneh model sazei sorat ra yad bedei dar on had? kheili mohem bideh jigar .

montazere javab bidam
متاسفانه منfinal fantesy
ر ا ندیده ام اما اگر منظورت اون دختره است عکسش را رو جلد یک بازی کامپیو تری دیده ام اگر منظورت همین است بله که میشه چون کار نشد نداره البته کار به همین سادگی هم که گفتم نیست وخیلی دنگو فنگ و حوصله میخواهد
اما در مورد خواستن آموزش باید خدمت عرض کنم چون این یک کارخاص و حرفه ای وبه نوعی یک سفا رش است متا سفانه نمیتونم آنرا به راحتی بیان کنم چون هم وقت گیر وهم یکسری قلق داره که نمیشه همینجوری سر همش کرد رفت خودت اگه جای من بودی این کار را همینجوری انجام میدادی
برای توضیح بیشتر به من ایمیل بزن
خوب بییییید

saeed_22

Banned
سلام به همه
یکی از دوستان روش درست کردن مایعات را خواسته بود
قبلش لازم است بگویم اینگونه شبیه سازی ها مثل دود آب آتش انفجار -ستاره دنباله دار و...
مربوط به قسمت دینا میک می شود.و مطالبی نسبتا پیشرفته است ونیاز به آ شنایی با تئوری های اولیه دارد
ولی فعلا یک چیزی برات میگم امیدوارم فعلا راهت بندازه
1 مطمئن شو در حالت دی نامیک قرار داری.
2 یک امی تر از نوع دایرکشنال بوجود بیاور و جهت آنرا فقط در راستای محور وای قرار بده
3 شکل ذرات را به کره تبدیل کن واندازه آنرا کمی کوچک کن
4 دکمه پلی را بزن وتغییرات را مشاهده کن
5 یک مدان جاذبه ویک میدان آشفتگی برای ذراتت تعیین کن
6 اگر بازدن پلی از تعدا ذرات راضی تیستی
میتوانی تعداد آنها را به دلخواه تنظیم کنی
پلی را بزن به نظرت شبیه چی شد
باید شبیه یک فواره شده باشد
البته من به روش کلی را گفتم
حالا باید ماده دلخواه را به ذراتت نسبت بدهی.
این روش کلی است اگر به صورت حرفه ای مایل مایل به یاد گرفتنی
به من ایمیل بزن جیییگر.
------------------
سوال دیگه ای باشه.

sam_sam

Banned
bebin refigh jon man khodam 3 sal ast 24 saat khodam ra jer va jer kardam . on ham ke azat khastam khodam mitonam besazam yanei daram misazam . mikhastam bebinam ta che had malomat dar ekhteyare digaran mizarei doste khob . faghat ye shokhei bod . movafagh bashei

happy Xmas

saeed_22

Banned
sam_sam گفت:
bebin refigh jon man khodam 3 sal ast 24 saat khodam ra jer va jer kardam . on ham ke azat khastam khodam mitonam besazam yanei daram misazam . mikhastam bebinam ta che had malomat dar ekhteyare digaran mizarei doste khob . faghat ye shokhei bod . movafagh bashei

happy Xmas
اولا علیک سلام دوست من
حال به نظر شما اطلا عات من خوب است یانه؟ استاد

sam_sam

Banned
salam
chon porsidi migam man ta alan etelaatei ke neshaneye maharat e shoma dar in zamineh bashe nadidam . har kasei helpe maya ra motale koneh be tozeihate shoma mireseh .
shoma ham mesle man va bagheyeh irani ha az dadane etelaate klidi va kharj kardane tajrobeyateton darigh mikonid.

man ham hamin tor va bagheyeh . chon baraye be dast avardane in tajrobeyat vaghte zeyad sarf kardim va inja makanei baraye pol dar avardan va kal kal shodeh ast motesefaneh .

man ham mesle to shoro kardam vali bad ke pey bordam bekheyal shodam . omidvaram ke movafagh bashei va shad zendegi konei
ba ejazeh shoma

saeed_22

Banned
سلام
سام عزیز
من هم بانظر تو موافقم
متاسفانه همینجوری است که میگویی البته تا حدودی هم حق با امثال ماست چون برای یادگرفتن از خیلی از تفریحاتمون گذشته ایم از خواب و خوراک هم همینطور تا تونسته ایم خودمون را تا حدی بالا بکشیم وخداییش زور میگه بیاییم تجربیاتی که با جون کردن به دست آوردهایم ارزون به اون چوب حراج بزنیم مگه اینکه در قبالش یک چیزی گیرمون بیاد و فکر نمی کنم این کار ما خود خواهی باشه ولی در کل به نظر من اگه کسی کمکی از دستش بر می آید باید سعی کند به دیگران کمک کند مخصوصا کسایی که تازه وارد این کار شده اند وفکر میکنند این کار خیلی راحت است وبا فشردن چند تا کلید کامپیوتر معجزه میکنه و کار را سریع تحویل میده بیرون
قصد من هم از نوشتن اینجا همینه یعنی کمک به اینگونه افراد وگرنه کسایی مثل تو که احتیاج به این چیزا ندارند
و سعی میکنم این کار را ادامه بدم وباز هم مطلب بنویسم توهم رو تصمیمت تجدید نظر کن
من هم امیدوارم تو در زندگی به آنچه دوست داری برسی.و خوشت باشه. در ضمن
اجازه ما هم دست شماست

sam_sam

Banned
salam doste man
nemidonam man ham mesle to fekr mikonam pas nemitonam be to gir bedam harfe to hamon harfe man ast .
man 3 sal bedoneh hich tafrih neshestam paye maya ta alan inja (london) hastam. hala
kheili kheili movafagh bashi bedoneh tarof . to che zamineh maya hal mikonei ?
man eshghe modeling va dynamic hastam
? which part of maya is very interesting for you
im waiting for your answer if you want

bye for now

saeed_22

Banned
سلام
سام جان
خوش که میگذره به حضور انورت برسونم من هم مثل تو کشته مرده مدلینگ و دینامیک هستم اگر به عنوان این تاپیک هم توجه کنی متوجه میشی که بیشتر حول و حوش این دوتا میچرخه
البته رندر راهم دوست دارم ویک چیزهایی بلدم------از اظهار لطفت هم ممنون انشاء الله یکروز بیاد که به خاطر این کار جایزه اسکار جلوه های ویزه را ببری
خوشحال میشم به من ایمیل بزنی وبیشتر ببینمت(نمیدونم چی بگم یعنی بیشتر باتو اشنا بشم)
Tanke you very much
by

sam_sam

Banned
salam azizakam

khohb bidi dash saeid ? chakerim man mailam :

[email protected]
yahoo id : samoel_love

montazere mail hastam dadashei . ba ejazeh rastei kheili hal kardam ke ba ham ham salegheh hastim

kheili shad bashei saeid jan
ba ejazeh rastei baba nemoneh kareet ra bezar bebinam hamin jka to hamin tapic agar misheh

saeed_22

Banned
سلام
به سام عزیز چطوری گلم
آقا ما واقعا مخلصیم
نمیدونم چی بگم زبون واقعا قاصر برای جبران این همه لطف
ایمیلت را هم چک کن کلی حرف باهات دارم
من حالا حالا ها باهات کار دارم یعنی تازه پیدات کردم---جیییگر
البته اگه مارا قابل بدونی
i am very happy for
acquaintance with you
sincere of you
saeed

sam_sam

Banned
shoma lotf darei agha saied
fadat
lotfan ye nemoneh kar baraye man send kon be mailam
bar migardam man zod
felan jigar bye

سلام
ازتاپيكتون خيلي خوشم اومد.
وازديدگاه خوبتون، هرچندكه زحمتي روكه پاي يادگيري مي زاريم نميشه با چيزي قياس كردولي توي دنياي امروز كه اطلاعات به سرعت منتقل ميشه بزرگ كسي است كه هرچي داره مي بخشه .مثل شما.
البته اگه توضيحات باتصاوير همراه باشه خيلي بهتره...
اميدوارم من هم حرفي براي گفتن داشته باشم.
باتشكروبه اميدتداوم...

آخرین ویرایش:

saeed_22

Banned
rp_pourebrahim گفت:
سلام
ازتاپيكتون خيلي خوشم اومد.
وازديدگاه خوبتون، هرچندكه زحمتي روكه پاي يادگيري مي زاريم نميشه با چيزي قياس كردولي توي دنياي امروز كه اطلاعات به سرعت منتقل ميشه بزرگ كسي است كه هرچي داره مي بخشه .مثل شما.
البته اگه توضيحات باتصاوير همراه باشه خيلي بهتره...
اميدوارم من هم حرفي براي گفتن داشته باشم.
باتشكروبه اميدتداوم...
سلام
ممنون از لطفت دوست خوبم
خوبی از خودتون
خوشحال میشم اگه بتونید از تجربیاتتون در اختار ما قرار بدید
رمز موفقیت به نظر من همفکری --همکاری و..... ونترسیدن از اینکه با ارائه دانشمون کسی رو دست ما بلند شود است
که البته این آخری را ما آخرشیم
-------------------------------------------
اعتراض بهتر از خاموش بودن است

جدیدترین ارسال ها

بالا