درباره ی set key

samira2004

New Member
سلام ممکنه یکی در مورد نحوه ی استفاده از setkey در 3dmax و تفاوت عملکردش با AutoKey به من توضیح بده؟ راستش من مبتدی هستم و تو help هم چیزی دستگیرم نشد

samira2004

New Member
من تو تاپیک ها گشتم اما اصلا در مورد ساخت انیمیشن مقاله ای ندیدم .به نظره من حرفه ای های 3dmax میتونن این خلا رو جبران کنن نه؟

samira2004

New Member
Oowoowoowoow

یعنی سوالم اینقدر پیش و پا افتاده بود که هیچکس جوابی نداده؟

Abbas_d67

New Member
فرق set key و autokey

با set Key میتونین خودتون فریم ایجاد کنین با تغییرات دلخواه یعنی هر جا روی set key کلیک کنین یه فرم میسازه ولی در autokey توی هر فریم که باشین وقتی تغییر ایجاد کنین برنامه خودش به صورت خودکار یه فریم درس میکنه که بعضی موقها ممکنه دردسر ساز باشه

samira2004

New Member
مرسی از جوابتون. اما منظور من این بود که مسلما با setkey به خاطر فیلترهایی که داره میتونیم با دست باز تری انیمیشن رو ایجاد کنیم . ممکنه در مورد نحوه کار با فیلتر هاش توضیح بدید؟

sd70

Active Member
مثلا با Set Key می تونی انیمیشن رو از فریم دلخواهت شروعش کنی. مثلا دو تا دوپ ساختی. یکی از توپ ها حرکت می کنه و در فریم مثلا 20 میخوره به توپ دوم حالا کافیه توپ دوم رو شما انتخاب کنی و در فریم 20 انتخاب کنی Set Key رو و بعد به فریم های بعدی رفته و حرکتش بدی.

sd70

Active Member
ممنون اما فکر می کنم با auto key هم میشه این کار رو انجام داد
تونستن که آره میشه مثلا شما در حالت Auto Key یه انیمیشن درست می کنی بعدش میای فریم ابتدا رو جاش تغییر میدی.

یه مثال:

شما می تونی با Auto Key چنین چیزی رو بسازی؟

یه توپ حرکتش از فریم 10 شروع بشه بعد در فریم 20 بره به سمت راست.

حالا متوقف بشه بعدش از فریم 40 حرکتش شروع بشه و در حالت چرخش در فریم 80 بره سمت پایین

apollo14

New Member
سلام
ببينيد تو set keyشما با فعال كردنش ميتونيد فريم هاي ايجاد شده خودتون رو تو لايه بندي ها و Track Viewمشاهده و اعمال كنيد . البته درسته فرقي با Auto key نداره ولي وقتي حرفه اي تر شدي البته قصد توهين ندارم منظورم اينه كه وقتي به مبحث هاي حركت و Character Studioرسيدي تو حركتهاي اونها به Set Key و فرقش با Auto key پي ميبري.
تو مبحث هاي سه بعدي هيچ وقت عجله نكن و تا اونجا كه ميتوني از لينك هاي آموزشي استفاده كن.
اگه خواستي برات آدرس لينك ها رو ميفرستم.

apollo14

New Member
سلام
ببينيد تو set keyشما با فعال كردنش ميتونيد فريم هاي ايجاد شده خودتون رو تو لايه بندي ها و Track Viewمشاهده و اعمال كنيد . البته درسته فرقي با Auto key نداره ولي وقتي حرفه اي تر شدي البته قصد توهين ندارم منظورم اينه كه وقتي به مبحث هاي حركت و Character Studioرسيدي تو حركتهاي اونها به Set Key و فرقش با Auto key پي ميبري.
تو مبحث هاي سه بعدي هيچ وقت عجله نكن و تا اونجا كه ميتوني از لينك هاي آموزشي استفاده كن.
اگه خواستي برات آدرس لينك ها رو ميفرستم.
فرقهاي ديگه اش رو دوستاي عزيز گفتن و كاملا درسته و من هم از گفتنشون خودداري كردم

sd70

Active Member
اگه آموزش کار با Set Key رو هنوز یاد نگرفتید بگید براتون توضیح بدم.

sd70

Active Member
خواهش میکنم. اگه بازم سوالی داشتید من در خدمتم.

MUSE

Member
برای کار با setkey اول یک شی بسازید و سپس قبل از حرکت دادن شی خود روی عکس کلید
بقل set key کلیک کنید سپس frame را به اندازه دلخواه جلو ببرید بعد شی را حرکت داده و
کلید را فشار دهید اگر امتحان کنید جسم حرکت میکند ولی با جزییات دلخواه خودت

جدیدترین ارسال ها

بالا