درباره موشن کپچر ...

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام حمید رضا جان

این سیستم رو بهش میگن Advanced Motion Capture photo realistic . در واقع موشن کپچر پیشرفته که میتونه تصاویری ریز مثل صورت رو هم ضبط کنه . اولین بار هم در کارهای آقای زمکیس مثل قطار قطبی و Beowulf استفاده شده .البته نه در این سطح و به این گستردگی .
در این سیستم کل صورت بازیگر هم اسکن 3D میشه و کلی کار عجیب و فنی . :-?
البته این جور فایلها کمتر نیاز به ویرایش داره ولی کار باهاشون نیاز به تخصص زیادی داره . برای همین شرکتهای بزرگ هم اون رو نمی خرند و از شرکتهای مخصوص اون سرویس میگیرند . این جور چیزها رو بطور خیلی محدود در دنیا میسازند .امریکا و تا حدی ژاپن

در ایران مدلهای Motion Capture optical هست ولی متاسفانه برای کارهای فانتزی ازش استفاده میشه که کلاً ایده ساخت این وسیله رو زیر سوال میبره ! وگرنه دیزنی و پیکسر هم استفاده میکردند ! شرکتهایی مثل شهید آوینی رو در نمایشگاه دیدم که آورده بودند .البته 2تا شرکت ایرانی هم دیدیم که خودشون Motion Capture مغناطیسی و همچنین مکانیکی ساخته که انصافاً کارشون خوب بود . مثل شرکت Artman

db077ecwc3no84qwlql.jpg

موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

h@midreza

Member
سلام بزرگوار
میدونید مشکل چیه ؟
همینطور که مستحضرید دستگاه های داخل ایران , البته تاجایی که من تحقیق کردم محدود به body یا face هستند
اما این دستگاه پیشرفته قادره هردورو باهم همزمان بگیره
داخل عکساشم مشهوده ...
شهیدآوینی که فرمودید , بله درسته.
http://avinymocap.com/laws.php
مشاهده بفرمایید
اما دستگاهشون جدا میگیره این دو رو , که خوب مقدار زیادی از کیفیت نهایی کار کسر میکنه
به قول شما به درد کار فانتزی میخوره و نه real
همینه تکنیکش
performance capture photo realistic
اما دستگاهش چیه آخه ؟
نمایشگاه های خارجی که بالاخره باید باشه !
شخم زدم نت رو نیافتم
علی

h@midreza

Member
بسم الله
با این که پست قدیمی شد اما یه چیزایی پیدا کردم شاید به درد کسی بخوره اگه بعد خواست تو سایت سرچ کنه
بهترین تولید کننده تا جایی که من فهمیدم www.phasespace.com هستش که شرکت های بزرگی مثل پیکسار هم ازش سرویس میگیرن
حتی فیلم آواتار هم با همچین دستگاه هایی حالا یه خورده پیشرفته تر گرفته شده
دستگاه های این شرکت قادره دست و صورت و بدن رو همزمان بگیره
البته سایت های دیگه هم هستن مثل www.xsense.com
بهترین دستگاهش هم صدهزار دلاریه البته هرچی تعداد دوربین بیشتر بشه و سنسور قیمت هم میره بالاتر
اگه یک وقتی کسی اطلاعات بیشتری خواست درخدمتم .
:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا