**داوری** شبیه سازی فضای داخلی

سلام به همه اساتید معمار و مدلساز...
خسته نباشید به داوران مسابقه ... دست اندرکاران و دلسوزان و پیگرانش ... و مهمتر از همه شرکت کننده ها:rose:
آقا من چی بگم که اصلا نه معماری بلدم و نه مدلسازی و نه شرکت کردم.
فقط یه نکته کوچیک که تو مسابقه مهمه رو یاد آوری میکنم.

همیشه داوری یه خوبی داره
اینکه تا وقتی انجام نشده شما هیجان مثبت و یک سفارش خاص رو تجربه میکنید. با دوستانی که پیش بینی نشده هستند رقابت میدین و سعی میکنید این بار بهترین باشید. ممکنه بعضی کاراتون برای اولین بار باشه و بعضی کارها یه جسارت جدید یا یه مهارت ناب تر ....
این تاقبل از اتمام مسابقه ... این اولی ن سود و مزیت مسابقس

مزیت دوم اینه که شما نظری رو میبینید که حتما با شما فرق میکنه و خوشامد ها و انتقاداتی رو خواهید دید که قابل پیش بینی نبوده. افرادی با تخصص های شخصی روی کار نظر میدن و دلایلشون رو میگن... اینها رو فرض کنید با ذهنیت شما نخونه ... حداقل فایده ای که داره اینه که از جهتی متفاوت نقد میشیدو حتی دفاع کردن از خود هم یه مهارت هست و اگر واقعا اشکالی وجود داشته باشه میشه روش دقت کرد. شاید به اون درشتی نبوده باشه و شاید جهت گیری ها خاص باشه اما اینها به نظرم هر دو پوئن مثبته.

درسته رتبه بالاتر بیشتر حال میده اما تجربه بالاتر هست که باعث سرعت پیشرفت ما میشه.
من توی این مسابقه نوروزی نقد ها رو کامل دنبال کردم. اونو مثال میزنم چون واقعا این مسابقه از تخصصم خیلی بالاتر هست! من اونجا تو داوری و تو نظرات راجع به خودم یاد گرفتم که چطور میشه بهتر کار کرد. در باره دیگران هم فهمیدم که چطور میشه بهتر نقد کرد. دو تا نتیجه بهتر!

فراموش نکنید که هر مسابقه یه سفارش دسته جمعی هست. برای خودتون مسابقه بدین چون نتیجش براتون میمونه و کاری که شما انجام دادین با نظر داوری کم نمیشه بلکه اگه مثبت باشه انرژی بخش و اگه منفی باشه باعث قدرت دفاعی و حرکت بیشتر میشه. هر دوش برکت داره.

من یادمه بعد از مسابقه نوروزی بچه ها یه موج سریع پیدا کردن و من هم تا مدتها با همون موج انرژی داشتم.
به نظرم میشه مسابقه هم داد و نظر هم نداد و رتبه هم نگفت... حیف که جنبه آموزشی و انتقادیش از بین میره و الا اینجوری بهتر بود...

طبق معمول وراجی کردم و پس معذرت و باز هم تشکر :rose:
در ماه معماری دل به یاد معمار باشیم
یا علی

*farshid*

کاربر VIP
همون متریال هایی که تو آشپزخونه ی کار یکی از بچه ها برق میزنه و محیط دور و برو توش نشون میده . :rose::green:
اون برقی که شما میگید همون رفلکت محیط پیرامونه که به دلیل خشن بودن جزئی رویه متریال یک مقداری حالت محو پیدا میکنه ... شما انتظار دارید متریال ها محیط پیرامون رو عینا منعکس کنند؟
اینجوری که آشپزخونه میشه آینه خونه

اون برقی که شما میگید همون رفلکت محیط پیرامونه که به دلیل خشن بودن جزئی رویه متریال یک مقداری حالت محو پیدا میکنه ... شما انتظار دارید متریال ها محیط پیرامون رو عینا منعکس کنند؟
اینجوری که آشپزخونه میشه آینه خونه
خب شما فکر کنم محدودیتی برای انتخاب تعداد متریال ها نزاشتید .
پس این دوست عزیزمون هم میتونستند متریال هود که glossine بیشتری داره رو با glossine بیشتر و متریال ام دی اف پشت سینک ظرفشویی رو با glossine کمتر و رفلکت کمتر ارائه بدند . ولی با این حال من فکر میکنم متریال هایی که رفلکت دارند کپی شدن و فقط رنگ دیفیوز و تا حدود خیلی کمی مقدار رفلکتشون فرق کرده متریال یخچال هم که خودش یه بحث جدیده .
در مورد رفلکت شیشه سمت چپ عکس نفر اول هم فکر نکنم حرفی (رفلکتی) وجود داشته باشه برای گفتن

آخرین ویرایش:

ssevil

Well-Known Member
سلام
به همگی تبریک می گم:rose:
تک تک کارا عالی بود:rose:
یه تبریک ویژه به دوستای خودم می گم :)

از همه شرکت کننده ها می خوام بازم شرکت کنند

بچه ها یه پیشنهاد
من نظرم اینه که اقای فرشید با اینکه خودشم شرکت می کنه
جزو داوری باشه
چون از اول شروع مسابقه کنار بچه هاست و تا پایان کار پا پای بچه ها پیش می ره
و از تک تک کارا با خبر
اما اگه موافقید دیگه نباید حرفی توش باشه که چرا به خودش بیشتر نمره دادا
اونایی که موافقند اعلام کنن یا اگه
دوست داشتن تشکر بزنند
مرسیییییییی
منتظرما..

این 9 تا گلم مال شرکت کننده ها :rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:
بفرمایید

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
من به شدت مخالفم
تحت هر شرایطی نباید شرکت کننده داور باشه
اصلا اصولی نیست
ما می خواهیم مسابقات به سمت حرفه ای تر شدن پیش بره نه صمیمی تر شدن

فرشید جان اگر تخلف یا مساله ای در کار ها باشه به داورا می گن و ما اون رو لحاظ می کنیم
ولی رای موضوعش جدا هست

ssevil

Well-Known Member
من اصلا منظورم صمیمی شدن نبود
فقط منظورم این بود که تو تمام مراحل ایشون کارارو می بینن
قرار بود بجه ها هم به کارا رای بدن که طبق توافق دوستان حذف شد
من گفتم ایشون یه جورایی به عنوان رای از داخل خود بچه ها باشن
در هر صورت فقط یه پیشنهاد و نظر شخصی بود
ممنون

*farshid*

کاربر VIP
مرسی ssevil ... ممنون .
شما لطف دارید

از همون اولش قرار بود من داور باشم ولی 3 روز مونده به اتمام مسابقه یهویی تصمیم گرفتم شرکت کنم ... اگه تعداد شرکت کننده ها زیاد باشه من شرکت نمیکنم و به وظیفه اصلیم یعنی مدیریت مسابقه میپردازم و آخرشم داوری میکنم ...
:rose:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا