دانلود نسخه جدید Ovi Maps و مسیریاب نوکیا در هفته اول از مرز یک میلیون گذشت

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


ICTna.ir - وکیا امروز اعلام کرد که نسخه جدید Ovi Maps و سرویس رایگان مسیریاب رانندگی و پیاده روی از تاریخ 21 ژانویه 2010 که برای نخستین بار اعلام شد تاکنون بیش از 1.4 میلیون بار دانلود شده که از این تعداد یک میلیون مربوط به هفته اول بوده است.


به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) اَنسی ونیوکی، نایب رئیس ارشد نوکیا، در این باره گفت: "تقریباً می توان گفت به صورت میانگین در طول شبانه روز یک دانلود در هرثانیه صورت گرفته است. هنگامی که سرویس مسیریاب رایگان رانندگی و پیاده روی اعلام شد می دانستیم که تغییری عظیم در راه است. تعداد افرادی که در حال حاضر از مسیریاب نوکیا و در نتیجه نرم افزار های مبتنی بر محل استفاده می کنند فراتر از انتظار ما در حال افزایش است."


موفقیت نسخه جدید Ovi Maps به عنوان یک عنصر کلیدی استراتژی نوکیا در پیشتازی ارائه نقشه، مسیریاب و سرویس های مبتنی بر محل به حساب می آید. نوکیا توانسته است با تمرکز بر سرمایه گذاری در این زمینه هزینه های مربوط به سرویس های مسیریابی رانندگی و پیاده روی را کاهش داده و درنتیجه قادر به راه اندازی سرویسی سریع نماید که می تواند به حجم وسیعی از مصرف کنندگان خدمات و محتوای جدیدی را در زمینه مسیریابی ارائه نماید.


اَنسی ونیوکی در ادامه گفت:" این موضوع یک موفقیت مهم برای تولیدکننده نرم افزارهای کاربردی شخصص ثالث ما به شمار می رود. در عرض تنها چند روز تعداد کاربران سرویس مسیریابی که تشنه نرم افزارهای جدید و خلاقانه در این رابطه هستند به مرز یک میلیون نفر رسید. برای اپراتورها نیز این موضوع به معنای فرصتی برای فروش پکیج های کامل مسیریابی به کاربران قبلی و همچنین این مصرف کنندگان جدید به حساب می آید."


از 31 ژانویه بیشترین میزان دانلودها به ترتیب مربوط به کشورهای : چین، ایتالیا، انگلستان، آلمان و اسپانیا بوده است. پنج مدل گوشی محبوب نوکیا نیز که بیشترین میزان دانلود را تاکنون داشته به ترتیب: نوکیا 5800 XpressMusic، نوکیا N97 mini، نوکیاN97 ، نوکیا 5230 و نوکیا E72 بوده اند.


کریس جونز، نایب رئیس ارشد و تحلیل گر شرکت تحقیقاتی Canalys، نیز در این باره گفت:" اشتیاق بسیار زیادی در مورد GPS روی گوشی های تلفن همراه وجود دارد. ما تخمین می زنیم که تعداد افرادی که از سرویس GPS برروی گوشی های خود استفاده می کنند تا پایان سال 2009 به 25.9 میلیون نفر رسیده باشد."


از ماه آینده تمامی گوشی های GPSدار هوشمند نوکیا مجهز به نسخه جدید Ovi Maps به همراه نقشه محلی کشور ها و همچنین سرویس مسیریاب رانندگی و پیاده روی صورت رایگان خواهند بود.


Ovi Maps امروزه در بیش از 180 کشور دنیا عرضه شده و این درحالیست که سرویس مسیریاب رانندگی و پیاده روی در 74 کشور به 46 زبان مختلف و سرویس اطلاع رسانی ترافیکی نیز در 10 کشور دنیا ارائه می شود. در حال حاضر بیش از 6000 نقطه مهم در 200 شهر دنیا به صورت سه بعدی برروی نقشه های نوکیا وجود دارد.

منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا