دانشگاه انیمیشن

mojtaba 3d

Member
سلام به همه هموطنای عزیزم شرمنده ندونستم کجا سوالم رو مطرح کنم تا 5 صفحه سرچ کردم ولی آخرش مجبور شدم اینجا سوال رو بپرسم.دوستان هر کی دقیق اطلاع داره راهنمایی کنه ممنون

رشتم کامپیوتره و در حال حاضر در کنکور کاردانی کامپیوتر ثبت نام کردم ولی علاقه شدیدی به انیمیشن دارم و فکر میکنم در این رشته میتوانم موفق باشم.و از برنامه نویسی و خلاصه هر چی تو دانشگاه یاد میدن که همش مربوط به برنامه نویسی حالم بهم میخوره.حالا با وجود این که یک ماه تا کنکور وقت دارم آیا میتوانم تغییر رشته داده یعنی کنکور انیمیشن بدم.چطور ؟ باید چیکار کنم.آیا میتوانم هم کنکور خور را داده و هم کنکور انیمیشن را بدهم؟؟؟؟؟؟؟یکی دقیق راهنمایی کنه ها

:rose:

آخرین ویرایش:

mojtaba 3d

Member
دوستان هیچ کس هیچ اطلاعاتی نداره؟؟؟؟/ حتی برای دانشگاه های لندن؟؟؟

Saeed2vfx

Member
سلام به همه هموطنای عزیزم شرمنده ندونستم کجا سوالم رو مطرح کنم تا 5 صفحه سرچ کردم ولی آخرش مجبور شدم اینجا سوال رو بپرسم.دوستان هر کی دقیق اطلاع داره راهنمایی کنه ممنون

رشتم کامپیوتره و در حال حاضر در کنکور کاردانی کامپیوتر ثبت نام کردم ولی علاقه شدیدی به انیمیشن دارم و فکر میکنم در این رشته میتوانم موفق باشم.و از برنامه نویسی و خلاصه هر چی تو دانشگاه یاد میدن که همش مربوط به برنامه نویسی حالم بهم میخوره.حالا با وجود این که یک ماه تا کنکور وقت دارم آیا میتوانم تغییر رشته داده یعنی کنکور انیمیشن بدم.چطور ؟ باید چیکار کنم.آیا میتوانم هم کنکور خور را داده و هم کنکور انیمیشن را بدهم؟؟؟؟؟؟؟یکی دقیق راهنمایی کنه ها

:rose:

یادمه 5 سال پیش که دیپلممو گرفتم ، منم دقیقاً همین حالو هوا توو سرم بود.
وارد رشته کامپیوتر شده بودم ولی دلم نمیخواست توش ادامه تحصیل بدم.
همون سال اول کنکور قبول شدم ولی به امید ادامه تحصیل خارج از کشور راهی سربازی شدم. اما ..........

باید ببینی دنبال چی هستی؟
میخوای فقط ادامه تحصیلت توو این رشته باشه یا واقعاً‌ میخوای کار یاد بگیری؟
میتونی خارج از کشور زندگی کنی یا فقط برای ادامه تحصیل بری؟

الان چند وقتی میشه دانشگاه عملی کاربردی رشته "انیمیشن" رو آورده ولی همونطور که از تلوزیونمون پیداست استاد درست درمونی توی کشورمون برای این رشته نیست !
توی مدتی که سربازی بودم متاسفانه همه اطلاعات و لینکهایی که در رابطه با مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور جمع کرده بودم به باد رفت ! ولی سوالی داشتی اگر چیزی یادم مونده باشه در خدمتتم.

آخرین ویرایش:

mojtaba 3d

Member
ممنون سعید جان که جواب دادی. من خیلی در مورد انیمیشین تو ایران از بچه ها و سایت ها تحقیق کردم خودت که میدونی درآمد بالایی تو کشور نداره ولی برا من اصلا درآمدش مهم نیست فقط دوست دارم تو جامعه مفید باشم.من که بالاخره میخوام برم دانشگاه حالا چرا برم علمی کاربردی که به جای این که استاد درس بده من بلند شم درس بدم:green:.پولامو جمع میکنم و تا آخر سال جاری یا میرم لندن یا کانادا.چون واقعا به انیمیشن علاقه دارم واز اون سست عنصر هاش نیستم که جا بزنم. دوست دارم زیر نظر استاد های بزرگ تعلیم ببینم و بتونم از توانایی هام استفاده کنم

ولی هیچ اطلاعاتی از دانشگاهش ندارم که چطور باید برم اونجا ؟؟ودرساشون چه جوریه ؟؟بورسیه یعنی چی؟؟خلاصه میگم من هنوز مقطع کاردانی رو تموم کردم و میدونم که میتونم از عهدش بر بیام .لطفا هر چی میدونید راهنمایی کنید.ممنون

Saeed2vfx

Member
ممنون سعید جان که جواب دادی. من خیلی در مورد انیمیشین تو ایران از بچه ها و سایت ها تحقیق کردم خودت که میدونی درآمد بالایی تو کشور نداره ولی برا من اصلا درآمدش مهم نیست فقط دوست دارم تو جامعه مفید باشم.من که بالاخره میخوام برم دانشگاه حالا چرا برم علمی کاربردی که به جای این که استاد درس بده من بلند شم درس بدم:green:.پولامو جمع میکنم و تا آخر سال جاری یا میرم لندن یا کانادا.چون واقعا به انیمیشن علاقه دارم واز اون سست عنصر هاش نیستم که جا بزنم. دوست دارم زیر نظر استاد های بزرگ تعلیم ببینم و بتونم از توانایی هام استفاده کنم

ولی هیچ اطلاعاتی از دانشگاهش ندارم که چطور باید برم اونجا ؟؟ودرساشون چه جوریه ؟؟بورسیه یعنی چی؟؟خلاصه میگم من هنوز مقطع کاردانی رو تموم کردم و میدونم که میتونم از عهدش بر بیام .لطفا هر چی میدونید راهنمایی کنید.ممنون

توی دوستای من ( بخون همکارا ) خیلی ها رفتن اونور برای کارو ادامه تحصیل. ولی جالب اینجاست که با همه عشق و علاقه و استعدادی که توی بعضیهاشون بود ، خروجی هاشون به صفر رسید ! یعنی اگر وقتی ایران بودن بطور میانگین سالی 5 تا کار برای جشنواره های مختلف میساختن ، الان در طول چند سال هنوز هیچ فعالیتی ( کار فاینال ) بیرون ندادن. البته شاید تمرکز کرده باشن روی مباحث تئوری ولی از اون آدمهایی که من سراغ دارم، اینطور منفعل موندن خیلی جای تعجب داره !

بورس...
برای بورس شدن توو رشته های هنری باید حتماً‌ توی آزمون عملی بتونی حرفی برای گفتن داشته باشی. مثلاً‌ یکی از دوستان که الان فرانسه بورس هستن، وقتی توی ایران بود چندین سریال انیمیشن ـ 2 بعدی ـ کارگردانی کرده بود.

بهترین کشور برای ادامه تحصیل...
من خودم از اونجائی که از لحاظ مالی مشکلاتی داشتم، اولین اولویت توی انتخاب کشور برام این بود که بتونم توی اون کشور در کنار تحصیلم کار کنم. و بتونم روی درآمدش حساب کنم. بخاطر همین کشور "سوئد" رو انتخاب کردم که دانشگاه هاش ـ 4 سال پیش ـ رایگان بودن. ولی یکی از دوستان دیگرم که اولویت براش اساتید خوب و کیفیت آموزشی بود، کشور "ژاپن" رو انتخاب کرد. یکی دیگه از دوستان هم که مشکل سربازی داشت و میخواست بعد از ادامه تحصیلش به ایران برگرده، رفت "مالزی" و از کیفیت آموزش اونجا اصلاً راضی نبود. هرچند که از کیفیت دانشگاه و کلاً کیفیت آموزش توی ایران خیلی بهتر هست ولی بازم دور ریختن پول و عمر بحساب میاد.

من خودم اگر دوباره بخوام به مهاجرت فکر کنم، به نظرم "کانادا" جای خوبی میتونه باشه. بازم باید معیارهاتو مشخص کنی و از افراد مختلف پرسوجو کنی...
برخلاف تصور بعضی ها "مهاجرت" اصلاً‌ هندونه در بسته نیست !‌ مهاجرت مثل یه پروژه بزرگه که با برنامه ریزی میتونی جلوی پیشامد های بد و خطاهای احتمالی رو بگیری.
موفق باشی

آخرین ویرایش:

mojtaba 3d

Member
سعید جان با تمام حرفات موافقم ولی باید در مسیر موفقیت تمام تلاشتو بکنی من تا جایی که بتونم تا عید واسه خودم یه پولی کنار میزارم. میخواستم بدونم .مدرسه فیلم ونکوور و شرایدن تو آمریکا ممکنه بورسیه کنن؟؟؟یا قبول کردنشون راحته ؟؟بر حسب معدله ؟؟ معدل باید چقد باشه؟؟ اگه بورسیه نکردن چطور میشه رقت اونجا ..،دانشگاه شرایدن تو کانادا فقط مدرک کارشناسی میده یعنی من که دیپلم دارم نمیتونم برم؟؟

به سایت زیر حتما یه سر بزن

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?9362-پذیرش-در-رشته-انیمیشن/page6

Saeed2vfx

Member
سعید جان با تمام حرفات موافقم ولی باید در مسیر موفقیت تمام تلاشتو بکنی من تا جایی که بتونم تا عید واسه خودم یه پولی کنار میزارم. میخواستم بدونم .مدرسه فیلم ونکوور و شرایدن تو آمریکا ممکنه بورسیه کنن؟؟؟یا قبول کردنشون راحته ؟؟بر حسب معدله ؟؟ معدل باید چقد باشه؟؟ اگه بورسیه نکردن چطور میشه رقت اونجا ..،دانشگاه شرایدن تو کانادا فقط مدرک کارشناسی میده یعنی من که دیپلم دارم نمیتونم برم؟؟

به سایت زیر حتما یه سر بزن

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?9362-پذیرش-در-رشته-انیمیشن/page6
در مورد بورس...
بورس...
برای بورس گرفتن توو رشته های هنری باید حتماً‌ توی آزمون عملی بتونی حرفی برای گفتن داشته باشی. مثلاً‌ یکی از دوستان که الان فرانسه بورس هستن، وقتی توی ایران بود چندین سریال انیمیشن ـ 2 بعدی ـ کارگردانی کرده بود.

این یعنی اینکه معدل و مقطع تحصیلی قبلی => کشک!
چه بورس بکنن و چه نکنن اولو آخرش 1 کاری هست که حتماً‌ باید انجام بدی. کمک گرفتن از دوست خوبی به نام گوگل! این دوست خوب میتونه آدرس سایت دانشگاهی که میخوای داخلش ثبت نام کنی رو بهت بده و وقتی رفتی داخل سایت یه قسمتی هست که کلیه مدارک لازم برای ثبت نام توی اون دانشگاهو بهت میگه و آدرس ایمیلی قرار داده شده تا این مدارکو به اون آدرس ارسال کنی. و همینطور یه تاریخی تعیین شده برای اعلام نتایج بررسی مدارک و ...

آفرین! همین لینکی که گذاشتی داخلش کلی اطلاعات هست. میتونی داخل سایتش عضو بشی و از قسمت های دیگه و اعضاء اطلاعات زیادی کسب کنی. من خودم بیشتر اطلاعاتی که دارم (در رابطه با مهاجرت) از طریق همین سایت کسب کردم. ( اون تاپیکی هم که لینکشو گذاشتی ، خودم ایجاد کردم !‌ )
موفق باشی
راستی رفتی اونور حتماً نامه بده یا بیا مجید آنلاین PM بده :wink:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا