دامین های یک حرفی و دو حرفی

gilangraphic

New Member
ثبت دامین های یک حرفی و دو حرفی برای عموم آزاد نیست.
ولی دامین های زیادی وجود دارن که تنها از یک یا دو حرف ساخته شده باشند.
دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند ممنون میشم در اختیار همه قرار بدند.

من جایی مناسب تر از کار با کنترل پنل پیدا نکردم که این بحث رو اونجا بزارم. اگه زیاد ربطی به کنترل پنل نداره معذرت میخوام

the-MA

Active Member
سلام

راستش چند وقت پیش توی اخبار 20:30 شنیدم که میگفت سایت گوگل میخواسته دامین g.com رو بخره که بهش ندادن...

تو همین خبر گفت دامین های یک حرفی مال مدیران شبکه جهانی اینترنته و دست کسی هم نمیدن ...
( ولی به قول یکی پارتیت کلفت باشه همه کارا حله ...:D)

در همین خبر اعلام کرد با وجود اینکه دامین های یه حرفی رو به کسی نمیدن ولی
سایت z.com مال شرکت نیسان هستش حالا چجوری این سایت رو به این شرکت دادن ولی g.com رو به گوگل ندادن خدا میدونه !!!

در مورد دامین های دو حرفی من به حرف شما شک دارم چون دامین های دو حرفی رو به همه میدن البته با توجه به دو حرفی بودن این دامین ها اونها رو به کسایی میدن که هم لایق باشن و هم اینکه پول خوبی بدن...

من باب مثال سایت aa.com مال شکرت هواپیمایی آمریکاست
یا سایت bb.com یه سایت در مورد کتاب

به نظر میرسه دامین های دو حرفی رو کسانی انتخاب میکنن که اسم سایتشون مخفف یه اسم دیگس
مثلا همین سایت aa.com باید در اصل باشه AmericanAirlines.com

امیدوارم اطلاعاتم مفید واقع بشن ...

gilangraphic

New Member
راستش چند وقت پیش توی اخبار 20:30 شنیدم که میگفت سایت گوگل میخواسته دامین g.com رو بخره که بهش ندادن...

تو همین خبر گفت دامین های یک حرفی مال مدیران شبکه جهانی اینترنته و دست کسی هم نمیدن ...
( ولی به قول یکی پارتیت کلفت باشه همه کارا حله ...:D)

در همین خبر اعلام کرد با وجود اینکه دامین های یه حرفی رو به کسی نمیدن ولی
سایت z.com مال شرکت نیسان هستش حالا چجوری این سایت رو به این شرکت دادن ولی g.com رو به گوگل ندادن خدا میدونه !!!

در مورد دامین های دو حرفی من به حرف شما شک دارم چون دامین های دو حرفی رو به همه میدن البته با توجه به دو حرفی بودن این دامین ها اونها رو به کسایی میدن که هم لایق باشن و هم اینکه پول خوبی بدن...

من باب مثال سایت aa.com مال شکرت هواپیمایی آمریکاست
یا سایت bb.com یه سایت در مورد کتاب

به نظر میرسه دامین های دو حرفی رو کسانی انتخاب میکنن که اسم سایتشون مخفف یه اسم دیگس
مثلا همین سایت aa.com باید در اصل باشه AmericanAirlines.com

امیدوارم اطلاعاتم مفید واقع بشن ...

از اطلاعات کامل شما ممنون
به جز سایت z.com که مال نیسان هست سایت شرکت پی پال هم www.x.com هست.
شرکت گوگل دامین یک حرفی خودشو خرید ولی g.com نیست ، شرکت گوگل برای راحتی کاربران خودش توو کشور چین دامین www.g.cn رو به صفحه چینی خودش اختصاص داده.
شرکت ایران خودرو هم میخواست دامین ik.ir رو بخره که موفق به انجام این کار نشد.
من تا حالا دامین دو حرفی .ir ندیدم ، فکر نکنم اجازه ثبت دامین دو حرفی توو .ir رو به کسی بدن (حتی ایران خودرو)

جدیدترین ارسال ها

بالا