دادن آدرس مستقیم برای کاربران

mona.joon

Member
شما آدرسی که میخوای رو به صورت کامل اینجا قرار بده و همینطور شکل نهایی آدرس تا کدشو برات بنویسیم.

من که اینطوری متوجه نمیشم چی میگین!
آدرس به این شکل هست
یه لینک داره یه آیدی میخوام به این شکل در بیاد
همین!

Army.Hidden

Active Member
شما دارید روی ویندوز تست میکنید با لینوکس ؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Army.Hidden

Active Member
آخه تا اونجایی که میدونم فایل های htaccess روی سرور های لینوکس کار میکنه.

mona.joon

Member
از xampp استفاده میکنم
آپاچی که روی هر 2 تا شون هست یکیه
رفتم فولدر ماژول رو هم دیدم داخل آپاچی ماژول mod_rewrite وجود داره
چه فرقی میکنه ؟؟

greencat

Member
خوب اگر با هاست ویندوز کار می‌کنید چرا از apache استفاده میکنید؟؟؟؟؟ از IIS استفاده کنید اون خودش این امکانات رو به صورت ویژوال داره و خیلی راحت تر از apaceh هستش!!
ولی اگه بازم اصرار به کار با htaccess دارید از کد زیر استفاده کنید ببینید کارتون رو راه می‌ندازه:

کد:
RewriteEngine On
RewriteRule ^products/([a-zA-Z]+)/([0-9]+)/$ /shoghl.php?link=$1&id=$2

در صورتی که کار نکردش (که البته بعید می‌دونم) از این کد استفاده کنید:

کد:
RewriteEngine On
RewriteRule ^([^/]*)/([^/]*)$ /shoghl.php?link=$1&id=$2 [L]

phpweb

Active Member
خوب اگر با هاست ویندوز کار می‌کنید چرا از apache استفاده میکنید؟؟؟؟؟ از iis استفاده کنید اون خودش این امکانات رو به صورت ویژوال داره و خیلی راحت تر از apaceh هستش!!
ولی اگه بازم اصرار به کار با htaccess دارید از کد زیر استفاده کنید ببینید کارتون رو راه می‌ندازه:

کد:
rewriteengine on
rewriterule ^products/([a-za-z]+)/([0-9]+)/$ /shoghl.php?link=$1&id=$2
در صورتی که کار نکردش (که البته بعید می‌دونم) از این کد استفاده کنید:

کد:
rewriteengine on
rewriterule ^([^/]*)/([^/]*)$ /shoghl.php?link=$1&id=$2 [l]

عبارات زیر به چه معنی هست؟

PHP:
/([^/]*)

PHP:
[l]

greencat

Member
عبارت اولی به این معنی هستش که متغییر ما که (در اینجا مقدار هایی که به link و id نسبت داده میشن توی url ) هر ترکیبی از هر چیزی چه عدد چه حروف و چه کاراکتر ها میتونه باشه بدون هیچ محدودیتی در تعداد کاراکتر هاش چه می خواد 'asd' باشه چه 'asdasd213das' حتی می تونه هیچ چیز (null خالی ) باشه که اگر بخواییم حتما مقدار داشته باشه باید * رو به + تغییر بدیم.
در مورد عبارت دوم هم اون هیچ ربطی به مدل لینک ما و مقدار های اون نداره از دستورات و علامت های خود htaccess برای rewriterule هستش که دقیقا نمیدونم کارش چیه.

phpweb

Active Member
کد زیر به چه معنی هست؟

PHP:
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^.*$ - [NC,L]
RewriteRule ^.*$ /A.JPG [NC,L]

webkar

New Member
سلام بالاخره نگفتی کاربردش چیه بگو واسه چی میخوای تا کامل کد رو برات بزاریم و خیالت و راحت کن

webkar

New Member
مونا جون پست هاتو خوندم اگه کاربردش رو بگی خیلی بهتر به جواب میرسی
اینطوری که نمیشه
من هنوز نمی دونم اخه چه ربطی به کاربر داره که لینک سایت شما چطوری باشه ؟

mona.joon

Member
مونا جون پست هاتو خوندم اگه کاربردش رو بگی خیلی بهتر به جواب میرسی
اینطوری که نمیشه
من هنوز نمی دونم اخه چه ربطی به کاربر داره که لینک سایت شما چطوری باشه ؟
توی پست های اول که توضیح دادم مثل توئیتر
شما وقتی توی توئیتر ثبت نام میکنید همون یوزر نیمی که انتخاب میکنید تبدیل به لینک مستقیم میشه
مثال
من هم میخوام برای سایتم هم چین کاری بکنم
به کاربر های سایتم لینک مستقیم بدم
حالا توی سایت من کاربر میاد یه فرمی رو پر میکنه من مقدار لینکی که انتخاب کرده و با id شو میفرستم به صفحه دیگه و میخوام با استفاده از htaccess تبدیل به لینک مستقیم بشه
دیگه نمیدونم چجوری باید توضیح بدم!!!!:-?

greencat

Member
سلام mona.joon
فکر نکنم شما به تنمهایی بتونید با خود htaccess این کار رو انجام بدید، تا اونجایی که من میدونم روال کار این طوری هستش که شما در کل پروژه لینک‌هاتون رو به صورت زیر قرار میدید:
کد:
www.yoursite.com/username/userid/postid
و یا هر عبارت و متغییر دیگه‌ای که بخوایید به جای اون روش قدیمی که از کاراکتر‌های & و ... استفاده می‌کردید و به این صورت از لینک‌ها استفاده می کنید حالا نقش htaccess چیه این وسط؟؟
نقش htaccess این هستش که بهش میگیم جلوی همه درخواست‌ها رو بگیر و همه در‌خواست ها رو به جز درخواستی‌هایی که به فایل‌های js و css ختم میشن و اونا رو بفرست به یه صفحه‌ی مشخص و توی اون صفحه لینک رو بگیر و بشکن و هر قسمت که بین / و / قرار داره رو بدست بیار و بر اساس تجزیه و تحلیل و آنالیز کردن کاربر رو بفرست به صفحه‌ی مربوطه.
خوب شاید بگید این کار باعث کنید لود در صفحات یا زمان بر بودن و غیره .... اینا میشه چون درخواست‌ها میرن به یه صفحه‌ی دیگه و از اونجا به محل اصلیشون فرستاده میشن که باید بگم نه این طوری نیستش و این به خاطر استفاده از htaccess و سرعت اون و اعمال کار بر روی درخواست‌ها به شیوه خودش هستش که هرگز باعث کندی، زمان بر شدن درخواست‌ها و غیره ... نمی شه.
این روال کلی کار هستش.

webkar

New Member
سلام mona.joon
فکر نکنم شما به تنمهایی بتونید با خود htaccess این کار رو انجام بدید، تا اونجایی که من میدونم روال کار این طوری هستش که شما در کل پروژه لینک‌هاتون رو به صورت زیر قرار میدید:
کد:
www.yoursite.com/username/userid/postid
و یا هر عبارت و متغییر دیگه‌ای که بخوایید به جای اون روش قدیمی که از کاراکتر‌های & و ... استفاده می‌کردید و به این صورت از لینک‌ها استفاده می کنید حالا نقش htaccess چیه این وسط؟؟
نقش htaccess این هستش که بهش میگیم جلوی همه درخواست‌ها رو بگیر و همه در‌خواست ها رو به جز درخواستی‌هایی که به فایل‌های js و css ختم میشن و اونا رو بفرست به یه صفحه‌ی مشخص و توی اون صفحه لینک رو بگیر و بشکن و هر قسمت که بین / و / قرار داره رو بدست بیار و بر اساس تجزیه و تحلیل و آنالیز کردن کاربر رو بفرست به صفحه‌ی مربوطه.
خوب شاید بگید این کار باعث کنید لود در صفحات یا زمان بر بودن و غیره .... اینا میشه چون درخواست‌ها میرن به یه صفحه‌ی دیگه و از اونجا به محل اصلیشون فرستاده میشن که باید بگم نه این طوری نیستش و این به خاطر استفاده از htaccess و سرعت اون و اعمال کار بر روی درخواست‌ها به شیوه خودش هستش که هرگز باعث کندی، زمان بر شدن درخواست‌ها و غیره ... نمی شه.
این روال کلی کار هستش.
عین اب خوردن هک میشه اونم چجور :cool:
مونا بهتره با مد ریرایت کار کنی امیدوارم بلد باشی :shock:

mona.joon

Member
عین اب خوردن هک میشه اونم چجور :cool:
مونا بهتره با مد ریرایت کار کنی امیدوارم بلد باشی :shock:
نه متاسفانه بلد نیستم میشه یه توضیحی بدی راجبش؟
ضمنا من هنوز مشکل دادن آدرس مستقیمم حل نشده یکی کمک کنه

جدیدترین ارسال ها

بالا