[phpNuke] خيلي واجبهست من چه جوري تمپليت براي نوك فارسي كنم

سلام بر همه مجيد آنلاين يها
آقا من يه آموزش ميخوام كه بتونم تمپليت براي پي اچ پي ناك فارسي كنم
خيلي واجبهست

izone

Active Member
ir-matrix2 گفت:
سلام بر همه مجيد آنلاين يها
آقا من يه آموزش ميخوام كه بتونم تمپليت براي پي اچ پي ناك فارسي كنم
خيلي واجبهست

دوست من اين موضوع بارها و بارها در اين انجمن بحث شده. اگر يك جستجو بكني پيدا ميكني.

izone

Active Member
فارسي كردن تم يك استاندارد ويژه اي ندارد و هر تمي يك ساختار ويژه خودش را دارد. بيشتر زمانها شما بايد در فايل theme.php و پس از كد < ...table> يك
HTML:
 dir="rtl"
اضافه كنيد تا همه قالب را از راست به چپ كنيد. مانند اين:

HTML:
<table dir="rtl" hight..........>

بعد كه اينكار را كرديد و آزمايش كرديد كه همه قالب راست به چپ شده بايستي عكسهايي را كه در تم بكار رفته شده را هم جاي درست خود بياوريد يعني عكس قاب كه سمت چپ است را با عكس سمت راستي عوض كنيد. بعد هم در فايلهاي story-home و footer و header و ديگر فايلها كه در همان پوشه كه theme.php است را تغيير دهيد كه عكسها سر جاي خودشان بيايند.

بعد از آن هم بايد تمام فايلهايي tpl كه در شاخه themes/YOURTHEM/forum قرار دارند را تغيير دهيد كه عكسهاي قاب آنها نيز درست شوند و جاي نوشته ها درست شوند و اگر بخواهيد براي تكست فيلدها دكمه fa/eng بگذاريد.

همانگونه كه گفتم كار زياد ميبرد ولي غير ممكن نيست. بعدش هم همه قالبها به اين گونه كه گفتم درست نميشوند و بعضي از آنها كه خيلي جذاب هستند مانند يكي دوتا قالبي كه من چند روز پيش درست كردم از كد معمولي استفاده نمكنند و كار با آنها خيلي سخت تر است.

راستي چه قالبي را ميخواهيد فارسي كنيد. اگر بخواهيد و عجله نداشته باشيد ميتوانم برايتان فارسي كنم.

سلام راستش من دارم یه گروه مبزنم تا تمپلیت فارسی کنیم و می خواستم اول خودم یاد بگیرم بنا بر این قالب خاصی در نظرم نیست . برای همین یک آموزش کامل و مرجع میخواستم.
در ضمن خوشحال میشم شما نیز به گروه ما ملحق شید.
اگر فارسی کردن portal بلد هستید حتما به من pm بزنید.
اگر ID در YaHoO دارید برای من پيغام خصوصي بدید.
با تشکر آرمین

izone

Active Member
ir-matrix2 گفت:
سلام راستش من دارم یه گروه مبزنم تا تمپلیت فارسی کنیم و می خواستم اول خودم یاد بگیرم بنا بر این قالب خاصی در نظرم نیست . برای همین یک آموزش کامل و مرجع میخواستم.
در ضمن خوشحال میشم شما نیز به گروه ما ملحق شید.
اگر فارسی کردن portal بلد هستید حتما به من pm بزنید.
اگر ID در YaHoO دارید برای من پيغام خصوصي بدید.
با تشکر آرمین

دوست من با پوزش فراوان براي اين گستاخي من!!! ولي اگر هنوز هيچ قالبي را تا كنون فارسي نكرده ايد چگونه ميخواهيد گروهي در اين باره تشكيل دهيد؟؟؟

من همراه با دوستان ديگري در تارنماي www.irannuke.com سرگرم فارسي سازي نيوك 7.6 هستيم كه اميدوارم به زودي آماده شود. فارسي سازي قالب را هم خودم در تارنماي خودم www.iranyad.com انجام ميدهم و تلاش ميكنم قالبهايي كه خيلي سخت و جذاب هستند را فارسي كنم. يك نمونه از آن را در تارنمايم ميبينيد كه iranyadspecial3 نام دارد و نمونه هاي ديگر هم در همين تارنما براي دريافت آگهي شده اند. همچنين براي يك شركت بزرگ سوئدي نيز در حال درست كردن تارنما هستم كه خيلي زمان ميگيرد.

از پيشنهاد شما سپاسگزارم ولي زمان كم و سرگرمي بسيار اجازه همكاري بيشتر را به من نميدهد.

برايتان پيروزي و پيشرفت آرزومندم.

mmz

Member
من جواب بچه ها رو ندیدم اما میتونید با وارد کردن کد : dir="rtl" در فایلی که میشه گفت overal header هست و همیشه در بالای تمام صفحات به طور تکراری باز میشه در اولین خط وارد کنید و همه چیز دیگه حل ایشاا..

جدیدترین ارسال ها

بالا