خوشنویسی مستقیم در افتر و اعمال افکتهای متنی بر روی آن

arash.111

Member
سلام دوستان . من میخواستم ببینم آیا برنامه خوشنویسی وجود داره که بشه بوسیله اون توی برنامه هایی مثل پریمایر و افترافکت مثله بقیه فونت ها تایپ کرد ! یه کم ناجور گفتم نه ؟؟!!
بهتر بگم آقا من مجبورم واسه اینکه توی برنامه افتر خوشنویسی بیارم اول توی برنامه ی فتوشاپ خوشنویسی کنم مثلا با فونت ایران نستعلیق بعد هم چیزی که نوشتم رو با فرمت png یا psd ذخیره کنم و بعد هم این فایل png (یا فرمت لایه ایی ) رو وارد نرم افزار افتر کنم . این کار دو تا ایراد خیلی بزرگ داره :
1- برنامه افتر یا پریمایر چون این فایل رو به عنوان یه عکس میشناسه افکت های مربوط به متن رو روش اعمال نمیکنه .
2- امکان ویرایش کلمه یا حرف توی افتر یا پریمایر وجود نداره .
ولی مثلا اگه من بخوام با یه فونتی مثه نازنین توی افتر تایپ کنم دیگه این دو تا مشکل رو نداره. چون میتونم به روش معمول متن رو توی نرم افزار فارسی نویس تایپ کنم و بعد توی نرم افزار افتر پیست کنم و اونوقت دیگه میشه افکت های مربوط به متن رو روش اعمال کرد .
ممنون میشم اگه از دوستان کسی مشکل من رو حل کنه .

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
واسه من پیش نیومده این مورد، ولی فکر کنم اگه متن خوشنویسیتون رو تو Illustrator تایپ کنید و فایل ai. رو وارد افتر افکت کنید مشکلتون حل بشه .

arash.111

Member
واسه من پیش نیومده این مورد، ولی فکر کنم اگه متن خوشنویسیتون رو تو Illustrator تایپ کنید و فایل ai. رو وارد افتر افکت کنید مشکلتون حل بشه .

فکر می کنم اینکاری که شما گفتین چواب بده . البته من این مورد رو خیلی خیلی کم توی تیزرها دیدم . فقط یکی دوبار یه تیزری بود مربوط به طرح سئوال از نهج البلاغه که توی شبکه سه پخش میشد و توی این تیزر افکت های متنی رو خوشنویسی های نستعلیق شکسته اعمال شده بود و فوق العاده هم زیبا شده بود . در بقیه موارد و تیزرهایی که می بینم مثلا تیزرهای بانک ها افکت های تصویر و ویدئو بر روی عکس خوشنویسی اعمال میشه که این نشون میده سازنده نتونسته بصورت متن توی نرم افزار خوشنویسی کنه و فایل رو بصورت عکس وارد نرم افزار کرده که البته زیاد هم جالب نمیشه .
من خودم با Illustrator کار نکردم و این روش رو امتحان نکردم . فعلاً هم امکان نصب روی سیستمم رو ندارم . اگه کسی این امکان رو داره لطفا این پیشنهاد دوستمون رو امتحان کنه تا ببینیم جواب میده یا نه .
ممنون میشم .

arash.111

Member
خودم امتحان کردم . خیر !
متأسفانه با نرم افزار
Illustrator و با فرمت ai هم نمیشه اینکارو انجام داد . وقتی با فرمت ai فایلی داخل پریمایر یا افتر میشه بعنوان یه وکتور گرافیکی شناسایی میشه نه بعنوان یه متن در نتیجه هیچ کدوم از افکت های متن رو نمیشه روش اعمال کرد .
:cry:

massomeh1

Member
شما این روش رو امتحان شاید جواب بده . متن خوشنویسی رو در فتوشاپ با همون فونت ایران نستعلیق بنویس بعد بصورت پی اس دی ذخیره کن بعد در افتر ایمپورت کن اما یک نکته مهم موقع ایمپورت باید رعایت کنی و اون اینکه وقتی پنجره ایی بازمیشه که میپرسه می خوای فوتیج رو لایه های اونو مرج شده و یکی شده وارد کنی یا لایه ای را انتخاب کنی باید دومی یعنی انتخاب رو بزنی و لایه متن رو انتخاب کنی یعنی لایه ایی که متن خوشنویسی رو داره وارد افتر کنی اگر این نکته رو رعایت کنی بعد می تونی لایه رو در کامپوزیشن افتر وارد کرده و روی اون در لایه راست کلیک کرده و گزینه کانورت تو ادیتیبل تکست رو کلیک کنی حالا به راحتی لایه فتوشاپی شما که حاوی متن هست به لایه تکست افترافکت تبدیل شده و حالا به احتمال زیاد افکتهای متن رو می تونی روی اون اعمال کنی امتحان کن اگر نتیجه داد حتما اطلاع بده .من همین الان امتحان کردم میشه میتونی خودت امتحان کنی.:)

یک سوال دارم از شما با فونت ایران نستعلیق در فتوشاپ cs4 می توان مستقیم بدون ایراد تایپ کرد یا باید حتما نسخه me فتوشاپ باشه ؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
درضمن من یک سوال دیگه هم از شما دارم من هر فایل ai رو هرموقع وارد افترافکت کردم خالی بوده و محتوایی نداشته علتش تا الان پیدا نکردم شما اگر می دونی لطف کن منو راهنمایی کن.

arash.111

Member
ایــــــــــــــــــــــــــــــــــــول جواب داد . ممنون . لطف کردی .
بله من توی cs4 با فونت ایران نستعلیق مستقیم تایپ کردم . امکانش هست .
در مورد این که چرا فایلهای .ai توی افتر نمیان اطلاعی ندارم . ولی سه تا لینک توی گوگل پیدا کردم فکر کنم یه چیزایی در این مورد نوشته که بدرد بخورن :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh134807(v=expression.40).aspx
http://forums.creativecow.net/thread/2/903802
http://www.jamesmerry.co.uk/home/?p=388

بازم ممنون معصومه خانم . خیلی لطف کردی.

جدیدترین ارسال ها

بالا