خواندن و بررسی دیتابیس در دلفی

uaeeslami

New Member
با عرض سلام
من يك پروژه كتابخانه نوشته ام كه در آن از bde و table استفاده كرده ام اين پروژه داراي دو ركورد تاريخ تحويل كتاب و تاريخ برگشت مي باشد حال مي خواهم يك كد بنويسم كه مثلا اگر ظرف يك هفته كتاب بر نگشت پروژه در قسمت مشخات شخص اعلام خطر نمايد با تشكر

farhad110

Member
اگر تاریخ برگشت مشخص است، کافیست تاریخ جاری سیستم را بگیرید و با تمام تاریخ های برگشت چک کنید (history برای برنامه هر جا که تاریخ جاری بیشتر از تاریخ برگشت باشد نام گیرنده کتاب را در یک جدول هشدار اعلام نمایید. یعنی به جای اینکه برای هر شخص این کار را انجام دهید، برنامه شما تمام اشخاص بد قول را برای شما لیست کند.

uaeeslami

New Member
آقاي farhad110 سلام از راهنماي شما ممنونم اگر مي شود روش نوشتن اين كدها را آموزش دهيد آخه من تازه وارد اين حرفه شده ام با تشكر

farhad110

Member
آقاي farhad110 سلام از راهنماي شما ممنونم اگر مي شود روش نوشتن اين كدها را آموزش دهيد آخه من تازه وارد اين حرفه شده ام با تشكر

چون چندین روش برای کد نویسی این کار وجود داره به یک مثال بسنده میکنم:
نام تاریخ امانت تاریخ برگشت وضعیت
--------------------------------------------------------------------
علی 03/01/87 10/01/87 0
رضا 05/01/87 12/01/87 1
بابک 28/01/87 04/02/87 0

شما یک فیلد وضعیت به جدول اضافه کنید که فقط 0 و 1 (true,false) رو بگیره. هر کتابی که برگشت داده میشه فیلد رو به 1 تغییر بدید.
حالا مچ گیری بد قول ها: اگر امروز 15/01/87 باشه نام تمام افرادی که تاریخ برگشت کتابشون کمتر از تاریخ جاری هست و فیلد وضعیت هم 0 هست برای شما لیست میشه (یعنی "علی"). این کار هم خیلی ساده هست (filter یا لینک امضای من)

جدیدترین ارسال ها

بالا