خط های متوالی و موازی بعد از چاپسلام دوستان... من با پرینتر lexmark E260d (لیزری تک ر

Morteza1371

Active Member
سلام دوستان...
من با پرینتر lexmark E260d (لیزری تک رنگ) یک عکس چاپ کردم ولی بعد از چاپ خطهای متوالی وموازی روی آن ایجاد شده بود به فواصل 2.5 سانتیمتر ایجاد شد. لطفا برای رفع این مشکل کمک کنید.

:rose::rose::rose::rose::rose:

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست عزیز
موارد مختلفی می تونن دلیل این نقیصه باشن. از جمله ایراد در کارتریج شما. ممکنه تونر شما در حال تموم شدن باشه. شما چند تا کاره ابتدایی می تونی انجام بدی. مثلا کارتریج رو در بیاری و کمی تکونش بدی و دوباره جای گذاری کنی. البته باید متوجه بشی که تو تمام کارا اینطور بوده یا فقط تو اون نمونه عکسی که گرفتی. گاهی هم باید دقت داشته باشی که بعضی نوانس ها یا رزلوشن های خیلی ظریف رو که در عکس های با کیفیت بالا وجود دارند نمی شه با پرینتر لیزری اونجور دقیق چاپ کرد. نوع کاغذت هم مهم هست و طرز جایگذاریش تو قسمت تغذیه کننده کاغذ. اما اگه حس می کنی قضیه کلا خیلی داره خودشو نشون می ده یه سرویسی به هر حال ممکنه لازم باشه. اگر نرم افزار پرینت شما گزینه ای تحت عنوان تست پرینت داشت یه تست پرینت بگیر چون نمونه استاندارد برای تشخیص بعضی ایرادات می تونه باشه.

موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا