خط معلا!!

lind

Well-Known Member
كسي در اين رابطه ابزاري چيزي فونتي راهنمايي خلاصه هر چي كه بتونه كمك كنه نداره؟؟

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
سلام دوست عزيز
اين خط يعني خط معلا فعلا به صورت فونت درنيامده چون خطي بدون اسلوب خاصه
موفق باشيد
مهدي

lind

Well-Known Member
با اين حساب چطوري ميتونم ازش در انازه هاي بزگ استفاده كنم

205

Member
abtin_khosravi گفت:
ببخشيد خط معلا دقيقا چه شكليه؟يكي به نمونه بذاره ماهم بفهميم.ممنون:oops:

سلام

منم موافقم.
بذار ببینیم چیه؟؟؟؟
>>>>>_________________________<<<<<<
آبتین به پ.م برات گذاشتم .
>>>>>_________________________<<<<<<

فعلا

آخرین ویرایش:

205

Member
ممنون

خیلی باحاله.
اگه بازم داری بذار.
حتا اگه سیاه سفیده.
هر چی داری!!!

ممنون

فعلا

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
سلام دوستان
من چند مدل اسم امامان رو با اين خط دارم
يه نمونه مي زارم
موفق باشيد
مهدي

پیوست ها

• 13.jpg
    13.jpg
    24.9 کیلوبایت · بازدیدها: 97

Mandana

Active Member
205 جان به نظر من مصطفي و شهرام براي اينكار مناسبن.بازم خود داني.
دستتون بابت عكسها و لينك هم درد نكنه.
ليند جان متاسفانه رو ديوار بد كسي يادگاري نوشتي برادر من چون منكه تا حالا نرم افزاري رو نديدم كه باهاش اينجوري بشه نوشت.ولي شايد دونه دونه مينويسن و اديت مي كنن كه فكر كنم يكم از منطق به دوره.منم خيلي دوست دارم بدونم چجوريه.در ضمن ازين كه جواب نمي گيري هم تعجب نكن چون هميشه يك قدم از همه بچه هاي سايت جلوتري.يعني وقتي ما ميخواستيم با مريم بنويسيم شما اون كار قشنگت رو با kelk تحويل دادي.اميدوارم جواب سوالت رو بگيري

موفق باشيد

عزيز من اگه ميخواي در سايز بزرگ معلا بنويسي اول بايد متنتو بدي يك استاد خطاطي كه توي معلا نوشتن حرفه اي باشه بنويسه بعد در سايز قابل قبولي اسكن كني سپس توي يك نرم افزار وكتور مثل ايلاستريتور وكتورش كني.

سلام.من تازه عضو شدم اما یه دو سالی هست با مجید آنلاینم.در مورد سبک معلی باید بگم که شاخه ای از خط ثلثه شاید بشه با تغییر یه چیزی شبیه معلی ایجاد کرد.

babakslt

Member
خط چي چي؟
آقا يکم بي خيال سين تو اين تاپيک چرا همچي عجيب غريبه.. من که از اول تا حالا فقط 7-8 تا لغت ديدم نمي دونستم چين...
اگه کسي حال کرد به ما هم يه حالي بده و يه چيزي کلا درباره ي نحوه ي درست کردن اين خط با همين ابزار هاي درو برومون برام بذاره(فکر کنم از path ها بشه براي تغيير فونت هاي عادي به اينجوري استفاده کرد ولي يه طورايي ملانصرالديني هستش.....

خب فعلا...

Ali_ix

Well-Known Member
اگر نخواید باهاش نامه یا کتاب بنویسید و در حد یک کلمه باشه میشه با نرم افزارهای وکتور حرفه ای مثل کورل دراو درست کرد. :d

خیلی کار سخت و پیچیده ای هم نیست ... اگر نمونه هاشو زیاد دیده باشید میتونید شکل حروف و حالات ترکیبشونو خودتون طراحی کنید...

به صورت مرحله به مرحله بهتره این کارها رو انجام بدید :

اول از روی نمونه های قبلی که دارید حروفی که میخواید رو در بیارید که حتمالا از هر حرفی 2 - 3 مدل خواهید داشت ...

بعد هر یک از این حروف رو بسته به سلیقتون و حالتی که خود خط معلا داره کنار هم بگذارید و ترکیب کنید ...

در نهایت هم باید یکبار چک کنید که واقعا میشه همچین حروف و منحنی هایی رو با دست و با یک قلم طراحی کرد .. ( این آخری مهمه چون طبیعی بودن و زیبایی نوشتتون به همین بستگی داره ;) )

babakslt

Member
ايول.. دقيقاً منظورم همين بود..
راستي Ali جان.. خيلي مخلصيم با آواتارتم خيلي حال مي کنم....

مخلصيم...
فعلا(ببخشيدآف دادم):دي

جدیدترین ارسال ها

بالا