خرید کارت گرافیک برای کارهای سه بعدی

darklight

کاربر فعال
مدتی پیش برای خودم می خواستم یک سیستم خوب ببندم ، برای همین در مورد قطعات مختلف خیلی جست و جو کردم و به یه سری نتایجی رسیدم.
اما بیشترین تحقیقی که انجام دادم روی کارت گرافیک بود. این مطالبی که بهشون رسیدم و از این ور و اون ور جمع کردم بیشترش حاصل تحقیقات شخصی بوده و مقداریش هم حاصل سوال و جوابهایی که با افراد حرفه ای سایت های شرکت nvidia و فروم tomshardware داشتم.
برای اینکه این اطلاعات رو با بقیه به اشتراک بذارم اونا رو به صورت یک مقاله در آوردم.
در این مقاله شاید ایراداتی وجود داشته باشه که اگه تذکر بدید به نام خودتون توی مقاله اصلاحش می کنم.
در کل امیدوارم ازش استفاده کنید و به دردتون بخوره.
(برای دانلود مقاله بر روی عکس امضا و یا اینجا کلیک کنید)

پیوست ها

• GraphicCardFor3DUsers_V1i.jpg
    GraphicCardFor3DUsers_V1i.jpg
    51.8 کیلوبایت · بازدیدها: 67
آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
دستت درد نکنه خیلی خوب بود.
اگر کسی قصد خرید کارت ورک استین از nvidia کرد، کوادرو 2000 به بالا بخره خوده کوادر2000 قدرت خوبی نسبت به قیمت نداره و کارت های معمولی در حد 1میلیون شاید بهتر جواب بدن :)

فقط darklight
برای مقاله های بعدی از نظر نگارشی به نکات زیر بیشتر دقت کن
فاصله های بین سطرها بیشتر بشه
از صفحه های سه ستونه استفاده نکن

فونت رو هم کمی درشتر کن تا خواننده اذیت نشه

darklight

کاربر فعال
فاصله های بین سطرها بیشتر بشه
از صفحه های سه ستونه استفاده نکن

فونت رو هم کمی درشتر کن تا خواننده اذیت نشه
این موارد با این که دغدغه اصلی من بوده و امیدوار بودم که رعایتشون کرده باشم اما چشم بیشتر روشون کار می کنم اما منظورتون از یک مورد رو نفهمیدم و اینکه چرا نباید از صفحه سه ستونه استفاده کنم؟ اگه ممکنه شرح بدید. دلایل من برای استفاده از سه ستون:
چون این صفحه ها عریض هستند (به خاطر ماهیت نشر دیجیتال بودنشون) و اینکه اگر کسی خواست روی تبلت و یا موبایل بخونه بتونه زوم ارتفاعی کنه و کل متن یک ستون رو توی یک صفحه داشته باشه این کار رو کردم و همچنین اینکه چشم به واسطه بیش از حد عریض بودن ستون ها دچار خستگی و یا گم کردن خطوط نشه.
خلاصه اینکه روی طراحی صفحه خیلی کار کردم و بعد از چند مدل طراحی تصمیم گرفتم که سه ستونه بشه.

امیدوارم به زودی نقد محتوایی و نگارشی شما رو هم در مورد این مطلب ببینم. چرا که نظر کارشناسی شما همیشه راهسازه..... از وقتی هم که گذاشتید خیلی ممنون.

Mehran coyote

Well-Known Member
کلا من متنها رو تیکه تیکه خوندم از سه ستونه بوند کار خوشم نیمد و اذیت شدم به خاطر اینکه متن ها فاصلش کم بودن فونت سفید و بک سیاه بود
انشالله بهتر بشه تو مقاله بعدی

از نظر محتوایی هم گفتم خیلی خوبه :)
کامل نتونستم بخونم ولی تیترها رو که میدیدم خوب وبدن

شاید کامل بخونم اونموقه بعضی از اطلاعات رو رد کنم :green:
مثل اینکه گفته بودی تایتان تا 4حدود میلیون پلیگان رو میخونه
در صورتی که 4 میلیون پلیگان چیزی نیست من شرط میبندم تا 50 میلیون هم براش چیزی نیست

کل متن ها تالیفی از خودته?یا از جاهای دیگه هم هست؟

آخرین ویرایش:

darklight

کاربر فعال
مثل اینکه گفته بودی تایتان تا 4حدود میلیون پلیگان رو میخونه
در صورتی که 4 میلیون پلیگان چیزی نیست من شرط میبندم تا 15 میلیون هم براش چیزی نیست
این رو که در انتهاش گفته بودم عدد دقیق نیست... (البته اگه تا تهش می خوندی)

کل متن ها تالیفی از خودته?یا از جاهای دیگه هم هست؟
کل متن‌ها رو خودم نوشتم و فقط برای بعضی مطالب رجوع به رفرنس می کردم.

در هر صورت همین که نگه کردی ممنون. البته فونت متن رو خاکستری گذاشتم ولی مانیتور من از نظر روشنایی به صورت پیشفرض روی حالت متنی قرار داره و نور و کنتراستش کمه. برای همین شاید خودم اصلا احساس اذیت شدن نمی کردم. ولی شما درست می گید اول باید مانبتورم رو روی حالت پر نورتری قرار می دادم و بعد تستش می کردم.
احتمالا توی ادیت بعدی این نکات رو اصلاح می کنم.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام .به قول معروف درود خدا و درود رسول خدا بر شما باد.حقا که ذکات علم رو ادا کردی.مطمئن باش روزی رو خدا بهت میده.
عالی بود. متاسفانه مجیدنیست خیلی باید ببینیم این کارو میکنن که یه بخشی صفحه اول سایت بزارن مقالات اینجوری که عالی هستن قرار بگیره
در مورد افکت و صحفه آرایی خب سلیقه ای هست. به نظرم نمره صفحه آرایی این کار 100 هست.

darklight

کاربر فعال
سلام .به قول معروف درود خدا و درود رسول خدا بر شما باد.حقا که ذکات علم رو ادا کردی.مطمئن باش روزی رو خدا بهت میده.
عالی بود. متاسفانه مجیدنیست خیلی باید ببینیم این کارو میکنن که یه بخشی صفحه اول سایت بزارن مقالات اینجوری که عالی هستن قرار بگیره
در مورد افکت و صحفه آرایی خب سلیقه ای هست. به نظرم نمره صفحه آرایی این کار 100 هست.
ممنون. امیدوارم که برای شما مفید باشه و منتظر دوستان دیگر و شما برای تذکرات در مورد ایرادها و کمبودهاش هستم. گرچه تا حالا که چیزی به من ارسال نشده اما امیدوارم دوستان بیشتری این متن رو بخونن و استفاده کنن و نظر بدن.
از تعریف شما هم بسیار ممنون شدم ولی می دونم کار ایراداتی داره که ان شاء الله بعد از رسیدن بازخوردها از دوستان اصلاح می کنم.

darklight

کاربر فعال
فکر کنم دیگه سراغ ساختن این مدل مطالب نرم.... مثل اینکه استقبال زیاده و از حجم نظرات سازنده احساس می کنم باید ...
بگذریم. همین که فکر می کنم بالاخره این مطلب به درد یکی ممکنه بخوره برای من کافیه و امیدوارم که دوستان بهره برده باشند ...

Mehran coyote

Well-Known Member
این چه حرفیه میزنی
چی کار داری کسی استفاده میکنه یا نه
تو کارتو کردی، این کسایی که استفاده نمیکنن ضرر میکنن نه تو :wink:
پس حرص نخور

آخرین ویرایش:

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
خسته نباشی مقاله ی خوبی بود :rose:
دوستان عزیز لطفا و لطفا در مورد خود مقاله بحث کند نه نگارش و غیره ،لطفا!

جدیدترین ارسال ها

بالا