تغییرات قالب 1 خرید لپ تاپ

mohan21

Member
با سلام خدمت شما سروران گرام

قصد خرید لپ تاپ با بودجه 2 میلیون تومان رو دارم، برای استفاده در کارهای گرافیکی و تری دی مکس و ...(گاهی هم بازی ... گاهی)

سونی مدل vaio vpcz122gxs چطوره؟
یکی از دوستان apple رو پیشنهاد کرده، این برند چطور هست و آیا امکان نصب ویندوز رو داره یا خیر؟

ممنون میشم در این امر خیر و پر برکت راهنمایی کنید ...

aghanaser

Member
نظر

باسلام
دوست عزيز سوني وايو لپ تاپ خيلي خوبيه ولي من به شخصه با تجربياتي كه دارم اگر اين بودجه را داشتم:
HP Pavilion DV6-3052 NR
را مي خريدم.البته قيمتش پايين تره. دور و بره 1.5 ميليون..
---------------
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم
پردازنده: Intel 720QM 1.6 GHz Core i7 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 6 GB DDR3
هارد دیسک: 500 GB 7200 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5650 DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - Finger Print - LAN - WiFi - iLink - HDMI - VGA Port
باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7
--------------------------------------------
موفق باشيد

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
سیستم های اپل امکان نصب ویندوز رو هم دارن

تنها موردی که میمونه اینکه اپل و سونی قیمت بالایی نسبت به برند های دیگه دارن پیشنهاد نمیکنم پول اضافه پای اپل خرج کنیدحالا که دارید هزینه میکنید ci7 بگیرید که که 6 مگ کش دارن برای کار سنگین مناسب ترن

aghanaser

Member
نظر

باسلام
دوست عزيز فقط اينو مد نظر داشته باش كه cpu از نوع CI7 باشه و cashe بالايي داشته باشه(مثلا 2.8 6mb)...براي گرافيك هم مقدار حافظه ي خالص و اختصاصي را درنظر بگير و به مقداري كه share ميشه زياد توجه نكن وتوصيه ي اكيد من ATI بالاي 5000 هست....اين رو هم بدون اگه از ويندوزهايي مثل SEVEN استفاده كني مقدار زيادي از حافظه و گرافيك صرف خود ويندوز ميشه پس تا جايي كه امكانش هست بايد همه ي اجزا قدرتمند باشن..
موفق باشيد

amaska

New Member
سلام
لپ تاپی می خواستم که برنامه های photoshop, archicad, 3dmax, autocad & revit،Mathwork Matlab,Maple رو راحت اجرا کنه و بتونم render بگیرم.
نمیخوام خیلی زود باتریش تموم بشه .
مدل پیشنهادی خود من:
Sony vaio vPC F11GGX/B

Intel® Core™ i7‐820QM Processor (8M Cache, 1.73 GHz)
Ram:4GB
,HDD:500GB
,+ DVD±RW DL
Display:16.4" 1600x900
Graphic:GeForce® 310M 512M
W7P
3.1kg
USA

خوشحال میشم نظرتونو جویا بشم.
اگر مدل یا مدلای بهتری هم سراغ دارین حتما بهم معرفی کنید.
ممنون

mohan21

Member
دوستان تصمیم گرفتم apple بگیرم، میشه مدل های پیشنهادی رو بگید ..!

amaska

New Member
مطمئنا اپل بازدهی بهتری خواهد داشت

لطف کنید مشخصات اپل پیشنهادی رو با قیمت بگید.
----------------------------------------------------------------
چند تا از دوستام این مدلا رو هم بهم معرفی کردن.
نظرتون راجع به مدل های Sony F123 , Sony F126 ,Sony VPC-F12 CFX/B , HP Pavilion dv6-3061 ,HP Pavilion DV6-3052 NR
N61JQ - Asus

چیه؟

---------------------------------------------------------------------------------------------
حقیقتش چند وقت پیش یه کاتالوگ از یک فروشگاه (تو پایتخت)دیدم که یه لپ تاپ خوف توش بود.زنگ زدم به اون فروشگاه گفت تموم کردیم.زنگ زدم امرتات گفت اصلا این مدل رو نداریم.
نمیدونید از کجا باید تهیه کنم؟(توی کاتالوگ قیمت زده بود دو میلیون و صد هزار تومان)
مشخصات:
Sony vaio VGN-F 127 HG/B

Intel® Core™ i7‐820QM Processor (8M Cache)
Ram:8GB
,HDD:640GB
BLURAY-R
Display:16.4" Full hd
Graphic:GeForce® 330M
Windows7 Ult
2.8kg
China

آخرین ویرایش:

aghanaser

Member
نظر

باسلام
دوست عزيز من خيلي گشتم ولي مدلي را پيدا نكردم كه به كار شما بياد..اكثرا يا cashe پاييني داشتن(3mg ) يا رم اونها ddr2 بود كه من خودم با اينكه طرفدار اپل هستم اصلا طرفشون نميرم... البته من پيدا نكردم , خواهش مي كنم دوستان اگر مدل خاصي مد نظر دارن بگن...
موفق باشيد

amaska

New Member
با عرض سلام خدمت اساتید عزیز.
بعد از پیشنهادهای زیادی که بهم شد بالاخره میخوام این هفته لپ تاپ رو بخرم.
یه بار دیگه میگم بودجم حدود 2 میلیونه.و کارم از لپ تاپ اجرای نرم افزار و رندر در سریع ترین زمان ممکنه.
پیشنهاد ها اینا بودن:

1.Sony VGN-F 127 HG/B با کش 8 و رم 8 سی پی یو core i7-820 QM گرافیک G 330M
2.MSI GX640 با کش 3 و رم 4 سی پی یو CORE I5 2.26-2.53 گرافیک ATI 5850
3.Sony VPC‐F12 CFX/B با کش 6 و رم 4 سی پی یو Core™ i7‐740QM 1.73 GHz گرافیک G 330 M
4.Sony F123 با کش 6 و رم 6 سی پی یو Core i7 2.86 GHz - BUS 1333 MHz گرافیک G 330M
5.Sony F126 با کش 6 و رم 6 سی پی یو Core i7 740QM FSB 1333 گرافیک G 330M
6.Sony VPC‐F11GGX/B با کش 8 و رم 4 سی پی یو Core™ i7‐820QM 1.73 GHz گرافیک G 310M
7.HP Pavilion dv6-3061ee با کش 6 و رم 6 سی پی یو Core™ i7-720QM 2.8 GHz گرافیک ATI 5650
8.HP Pavilion DV6-3052 NR با کش 6 و رم 6 سی پی یو Core i7-720QM 2.8 GHz 1333 گرافیک ATI 5650
9.Dell Studio 1558-D با کش 6 و رم 6 سی پی یو Core i7-720QM 2.8 GHz 1333 گرافیک ATI 5470
10.Asus-N61JQ با کش 6 و رم 4 سی پی یو Core i7-720QM 2.8 GHz گرافیک ATI 5730

لطفا این مدل ها رو طبق معیار من و تجربیات و دانش خودتان اولویت بندی کنید.
ناگفته نماند که حتما رم لپ تاپمو ارتقا خواهم داد یعنی 2 گیگ به هر رم اضافه خواهد شد.از امرتات پرسیدم قیمتش 127 تومن بود.
ممنونم از حسن توجهتان

limooshirin

Member
سلام
بد نیست یه تحقیقی در مورد این مدل sony f12Gfx/B داشته باشی منم حدود دو ماهی هست که دارم دنبال لب تاب واسه همین کارا میگردم به این نتیجه رسیدم که همین مدل رو بگیرم قیمتش 2180000 تومان .

amaska

New Member
با عرض سلام خدمت اساتید عزیز.
متاسفانه باید عرض کنم که نتونستم لپ تاپ مورد نظر خودمو (Sony VGN-F 127 HG/B) تو بازار پیدا کنم اما همچنان دنبالش هستم و به همین خاطر هم باز هم در گزینه های گذاشتمش.
به همین منظور دوباره در مدل های موجود جستجو کردم و با اجازتون از شما چند درخواست داشتم:
درخواست اول:
می خواستم از بین گزینه های زیرنظرخواهی میکنم.
یه بار دیگه اشاره میکنم که بودجم حدود 2 میلیونه.و کارم از لپ تاپ اجرای نرم افزار و رندر در سریع ترین زمان ممکنه.و دوست دارم که فول اچ دی باشه و usb 3 ساپورت کنه.و وزنش زیاد نباشه(فکر کنم بیشتر از 3 کیلو سنگین میشه خیلی .نمیشه حملش کرد)
گزینه ها عبارتیند از:

1.Sony VGN-F 127 HG/B با کش 8 و رم 8 سی پی یو core i7-820 QM گرافیک G 330M صفحه نمایش 16.4 Full HD : قیمت 2280000(همچنان دنبالش هستم و به همین خاطر باز هم در گزینه ها گذاشتمش.)
2.Asus-N61JQ با کش 6 و رم 8 سی پی یو Core i7-720QM 2.8 GHz گرافیک ATI 5730 صفحه نمایش 16 LED : قیمت 1599000
3.ورژن جدید Dell Studio 1558 با کش 8 و رم 8 سی پی یو core-i7 740Qm گرافیک ATI 5470 صفحه نمایش 15.6 LED : قیمت 1790000
4.MSI Gaming GX740 با کش 6 و رم 8 سی پی یو Core-i7 720QM گرافیک ATI 5870 صفحه نمایش 17 LCD : قیمت 2405000
5.MSI Gaming GT640 با کش 6 و رم 8 سی پی یو Core-i7 720QM گرافیک GTS 250 صفحه نمایش 17 LCD : قیمت 2180000
6.MSI Gaming GT740 با کش 6 و رم 8 سی پی یو Core-i7 720QM گرافیک GTS 250 صفحه نمایش 17 LCD : قیمت 2180000
7. Asus G 51 با کش 6 و رم 8 سی پی یو Core i7-720QM گرافیک GTX 360 صفحه نمایش صفحه نمایش 15.6 Full HD LED : قیمت 2350000
8.IBM Y560 با کش 6 و رم 8 سی پی یو Core-i7-720QM گرافیک ATI 5730 صفحه نمایش 15.6 HD LED : قیمت 1560000
9.Toshiba Satellite A665-3DV با کش 6 و رم 8 سی پی یو Core-i7-740QM گرافیک GT 350M صفحه نمایش 15.6 3D LED : قیمت 1980000

لطفا این مدل ها رو طبق معیار من و تجربیات و دانش خودتان اولویت بندی کنید.
درخواست دوم:
قیمت درس و حسابی نداشتم اگر تفاوت آشکاری در قیمت ها دیده می شود گوشزد کنید.و دیگه اینکه شما میدونید کدوم یکی از این مدل ها USB 3 ساپورت میکنه؟
درخواست سوم:
این 3 مدل رو هم نمیدونم به بودجم می خوره یا نه و آیا می تونم توی لیست بیارم ؟:
1.Toshiba Qosmio X505-880 یا 890 با کش 6 و رم 8 سی پی یو Core-i7-720QM گرافیک GTS 360m صفحه نمایش 18.4 TFT
2.Toshiba Qosmio X505-898با کش 6 و رم 8 سی پی یو Core-i7-720QM گرافیک GTS 460m صفحه نمایش 18.4 TFT
3.Asus G73 با کش 6 یا 8 و رم 8 سی پی یو Core-i7-720Qm یا 820QM یا 920QM صفحه نمایش 17.3 HD

اگر مدل بهتری به ذهنتون خطور کرد دریغ نکنید.

ممنونم از حسن توجهتان

limooshirin

Member
دنبال برند سونی باش. با توجه به اینکه کار گرافیکی انجام میدی توصیه میکنم که سونی رو بگیری بخاطر بهترین کیفیت تصویر و ...
اگه آشنایی تو آمریکا داری میتونی بهش بگی این مدل رو برات بفرسته f12xhx/B یا اینکه توی شرکت سونی این لب تاب رو سفارش بده که خودت میتونی بهترین قطعات رو انتخاب کنی. یه سر به این لینکی که برات میزارم بزن و بعد برو قسمت customize
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs..._dim_search=F+Series+CTO&keyword=F+Series+CTO
هر قطعه ای که انتخاب میکنی مابه تفاوتش به 999.99 دلار اضافه میشه. در هر صورت بهترین لب تاب رو میتونی با 2100 تا 2200 دلار بگیری .

amaska

New Member
دنبال برند سونی باش. با توجه به اینکه کار گرافیکی انجام میدی توصیه میکنم که سونی رو بگیری بخاطر بهترین کیفیت تصویر و ...
اگه آشنایی تو آمریکا داری میتونی بهش بگی این مدل رو برات بفرسته f12xhx/b یا اینکه توی شرکت سونی این لب تاب رو سفارش بده که خودت میتونی بهترین قطعات رو انتخاب کنی. یه سر به این لینکی که برات میزارم بزن و بعد برو قسمت customize
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs..._dim_search=f+series+cto&keyword=f+series+cto
هر قطعه ای که انتخاب میکنی مابه تفاوتش به 999.99 دلار اضافه میشه. در هر صورت بهترین لب تاب رو میتونی با 2100 تا 2200 دلار بگیری .

من اشنا توی ایرانم به زور پیدا کنم.آمریکا؟؟؟
این مدلی که شما فرمودین سی پی یو خوبی داره ولی کارت گرافیک ضعیفی داره.البته ضعیف در قیاس با مدلایی که ذکر کردم.
باز هم خوشحال میشم از نظراتتون استفاده کنم.

vector1

New Member
دوست عزیز این هم مدنظر داشته باشید که شاید لپ تاپهای apple در قیاس بامدلهای مشابه hardware نسبتا پایین تری داشته باشند ولی در عمل در زمینه گرافیک و عمر باطری حرفهای زیادی و برای گفتن دارند چون برگ برنده یعنی سیستم عامل mac رو دارند که دارای هسته کاملا سبک , پایدار و سریعی می باشد که ارتباطی بی نهایت درست و بهینه شده و منطقی با hardware بر قرار میکند و وظیفه خود رابه عنوان سیستم عامل یعنی عامل ارتباط software با hardware کاملا بهینه , منطقی و بدون کوچکترین مشکلی برقرار میکند در صورتی که در win متاسفانه مقداره نچندان کمی از performance سخت افزار صرفه اجرای سیستم عامل میشود و به دلیل وابستگی بی چون و چرای win با هارد و فایلهای رجیستری سیستم را در پروسسهای سنگین و طولانی به زانو در می اورد . یه مثال برای درک بیشتر :
بنده در شرکت PC با مشخصات RAM:8GB , CPU Q6600 OC VGA 5870 دارم و یه MACBOOK PRO 17' که برای اواخر ۲۰۰۹ می باشد یعنی CPU: COR2DUO و RAM: 4GBوVGA 9600 + 9400 باکمال تعجب باید بگم PERFORMANCE در MACBOOK PRO در کارهای گرافیکی مثلا کار روی بنر به ابعاد ۱۰ متر در ۲ متر در PHOTOSHOP نتنها ضعیفتر نمی باشد بلکه ۳۰% هم قدرت بیشتری دارد و بسیار بسیار روانتر می باشد که در زمانه بستن فایلهای حجیم در زمانه کم و عجله ای که حکم مرگ و زندگی رو دارد بسیار بسیار ارزشمند است . از این رو تصمیم بر این شده تمامی PC هارو به IMAC تبدیل کنیم.
کلام آخر:
همیشه در برنامه ریزی برای انجام پروژ , زمانی که به مرحله تصمیم گیری برای انتخاب HARDWARE میرسیم  برای رسیدن به PERFORMANCE ایده آل HARDWARE و SOFTWAREدر ارتباط ۵۰ ٪ قرار دارند نصبت به هم (50 % HARDWARE 50% + SOFTWARE) از این رو در شرکتهایی که از اصول سازمانی و مدیریت زمان بهره میبرند , بیشتر از سیستمهای عامل MAC و UNIX استفاده می کنند.

با تشکر

آخرین ویرایش:

amaska

New Member
دوست عزیز این هم مدنظر داشته باشید که شاید لپ تاپهای apple در قیاس بامدلهای مشابه hardware نسبتا پایین تری داشته باشند ولی در عمل در زمینه گرافیک و عمر باطری حرفهای زیادی و برای گفتن دارند چون برگ برنده یعنی سیستم عامل mac رو دارند که دارای هسته کاملا سبک , پایدار و سریعی می باشد که ارتباطی بی نهایت درست و بهینه شده و منطقی با hardware بر قرار میکند و وظیفه خود رابه عنوان سیستم عامل یعنی عامل ارتباط software با hardware کاملا بهینه , منطقی و بدون کوچکترین مشکلی برقرار میکند در صورتی که در win متاسفانه مقداره نچندان کمی از performance سخت افزار صرفه اجرای سیستم عامل میشود و به دلیل وابستگی بی چون و چرای win با هارد و فایلهای رجیستری سیستم را در پروسسهای سنگین و طولانی به زانو در می اورد . یه مثال برای درک بیشتر :
بنده در شرکت pc با مشخصات ram:8gb , cpu q6600 oc vga 5870 دارم و یه macbook pro 17' که برای اواخر ۲۰۰۹ می باشد یعنی cpu: Cor2duo و ram: 4gbوvga 9600 + 9400 باکمال تعجب باید بگم performance در macbook pro در کارهای گرافیکی مثلا کار روی بنر به ابعاد ۱۰ متر در ۲ متر در photoshop نتنها ضعیفتر نمی باشد بلکه ۳۰% هم قدرت بیشتری دارد و بسیار بسیار روانتر می باشد که در زمانه بستن فایلهای حجیم در زمانه کم و عجله ای که حکم مرگ و زندگی رو دارد بسیار بسیار ارزشمند است . از این رو تصمیم بر این شده تمامی pc هارو به imac تبدیل کنیم.
کلام آخر:
همیشه در برنامه ریزی برای انجام پروژ , زمانی که به مرحله تصمیم گیری برای انتخاب hardware میرسیم برای رسیدن به performance ایده آل hardware و softwareدر ارتباط ۵۰ ٪ قرار دارند نصبت به هم (50 % hardware 50% + software) از این رو در شرکتهایی که از اصول سازمانی و مدیریت زمان بهره میبرند , بیشتر از سیستمهای عامل mac و unix استفاده می کنند.

با تشکر
نظرت کاملا منطقیه!
ولی ویندوز رو دیگه کاملا از بریم.قابلیت مچ شدن با سیستم عامل جدید خیلی شخته!
اما از همه اینها گذشته.اگه جای من بودی 2 میلیون پول داشتی چی می خریدی؟

zhrsa

New Member
سلام من میخوام لب تاب مدل سونی f136 mfb بخرم احتیاج به راهنمایی دارم از برند های سونی است

جدیدترین ارسال ها

بالا