خرید سیستم و چندتا سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

majid1605

Active Member
سلام من می خواستم در مورد خرید سیستم با دوستان مشورت کنم ممنون میشم راهنمایی کنن.
قیمت حدود 1 تا 1.5 میلیون.البته بر مبنا Intel , DDR3
اما چندتا سوال هم دارم چطور میتونم بفهمم که سیستم 64 بیتی یا 32 ؟
و اینکه درسته می گن cpu های [FONT=&quot]Core i7 برای کارهای گرافیکی مثل مکس زیاد خوب نیستن ؟
,وسیستم های جدید 64 بیتی هستن
[/FONT]

1seda

Member
سلام
اول باید مشخص کنی که سیستم رابرای چه کاری میخوای ؟ بازی و یا کارهای انیمیشنی و یا رندر
32 -64 به ویندوز بستگی داره .
البته می دونم ای ام دی هم یک مدت سی پی یو ها ی 64 بیتی زده و مربوط به 2-3 سال پیش هست و همه چیز رفت روی چند هسته ای حالا نمیدونم اینتل ویا ای ام دی 64 بیتی تولید میکنند و یا نه که اساتید کار می تونند جوابتو بدند .
خوب بودن که کور آی ها سی پی یو های خوبی هستند اما باید دید انتظارت از اونها چیه و از مکس چه کارهایی می خوای بکشی اگه کارهات سنگین و خیلی سنگین هست سی پی تو نما و ویپورت زیاد تاثیری نداره و مربوط به گرافیکه و - برا ی رندر سی پی یو مهمه که اگه بخوای درستو حسابی ببندی باید زئون بخری که یکم گرون تر هست .
بازم منظورت از سیستم و نوع کاربریشو تعیین کن . بهتر میشه توضیح داد

irlogo

Active Member
سیستم های جدید همه 64 بیتی بوده و گاها بعض قطعات 128 بیتی و یا بیشتر می باشد

majid1605

Active Member
توی مکس زیاد حرفه ایی نیستم و هنوز در حال یادگیریش هستم و سیستم رو هم برای طراحی می خوام هم رندرگیری های سبک در حد 1 تا 3 ساعت رندرگیری

mygood

Member
الآن همه سی پی یو ها 64 بیتی هم هستن . البته برای استفاده از قدرت سی پی یو باید ویندوزت هم 64 بیتی باشه وگرنه توان سی پی یوت کمتر از حد انتظاره . AMD phenomII 965 عالیه . فرکانس 3.4 داره . 8 مگ کش 8 مگl3 داره . 200 تومنه . واسه کار گرافیکی اکثر پولتو واسه کارت گرافیک بذار .

majid1605

Active Member
می خوام نظر دوستان رو در مورد این CPU بدونم ممنون میشم و اینکه از چه مادربردی برای این cpu استفاده کنم بهتره ASUS یا GIGA ?

مدل چهارهسته ای Core i7 920

mg_mahyar

Member
فکر کنم بهترین کار اینه بودجه و نرم افزار هایی که قرار هست کار کنید رو مشخص کنید.
بازی مکنید یا نه؟
بعدا یک سیستم پیشنهاد بدیم بعدا اونو تایید یا رد کنیم.
___________________________________________________--
مادربرد خیلی فرقی نداره بیشتر مهم هست کدوم مدل مد نظره. اگر شما کارت گرافیک بخری نیازی به آنبرد نداری و....مدلاتو مشخص کن بین اونا بهت پیشنهاد کنیم.حدود بودجه هم همینطور

mg_mahyar

Member
سلام
32 -64 به ویندوز بستگی داره .
البته می دونم ای ام دی هم یک مدت سی پی یو ها ی 64 بیتی زده و مربوط به 2-3 سال پیش هست و همه چیز رفت روی چند هسته ای حالا نمیدونم اینتل ویا ای ام دی 64 بیتی تولید میکنند و یا نه که اساتید کار می تونند جوابتو بدند .
خوب بودن که کور آی ها سی پی یو های خوبی هستند اما باید دید انتظارت از اونها چیه و از مکس چه کارهایی می خوای بکشی اگه کارهات سنگین و خیلی سنگین هست سی پی تو نما و ویپورت زیاد تاثیری نداره و مربوط به گرافیکه و - برا ی رندر سی پی یو مهمه که اگه بخوای درستو حسابی ببندی باید زئون بخری که یکم گرون تر هست .
بازم منظورت از سیستم و نوع کاربریشو تعیین کن . بهتر میشه توضیح داد

32-64 بیتی اکثرا هستند روش خیلی فکر نکن. هم اینتل و اهم ای ام دی میزنن.
زنون بعد از سپیو های core i هست. و در ثانی مادربردشون تو بازار نیست. کارت گرافیک تاثیر مثبت داره. بهترین و مهمترین قطعه پردازنده هست. کارت گرافیک حودم آنبرده و مشکلی هم نداره. نه با مکس نه با مایا. مگر برای بازی . کارت گرافیک اگر فایر پرو بخری تاثیر مثبت داره ولی غیر از اون و تخصصی ها بقیه بود و نبودشون فرقی نداره.

سلام من می خواستم در مورد خرید سیستم با دوستان مشورت کنم ممنون میشم راهنمایی کنن.
قیمت حدود 1 تا 1.5 میلیون.البته بر مبنا Intel , DDR3
اما چندتا سوال هم دارم چطور میتونم بفهمم که سیستم 64 بیتی یا 32 ؟
و اینکه درسته می گن cpu های [FONT=&quot]Core i7 برای کارهای گرافیکی مثل مکس زیاد خوب نیستن ؟[/FONT]
[FONT=&quot],وسیستم های جدید 64 بیتی هستن[/FONT]

core i ها برای این کارا خوب هستند . کی میگه بدن؟ بستگی داره مثلا core i3 330 بله ولی core i7 980 ex بهترین پردازنده دنیاست.
منظور از سیستم سیستم کامله؟ با مانیتور و...؟

سیستم های جدید همه 64 بیتی بوده و گاها بعض قطعات 128 بیتی و یا بیشتر می باشد

یه دونه 128 بیتی رو معرفی کن:-?

توی مکس زیاد حرفه ایی نیستم و هنوز در حال یادگیریش هستم و سیستم رو هم برای طراحی می خوام هم رندرگیری های سبک در حد 1 تا 3 ساعت رندرگیری

cpu :core i7 920
330 Toman
motherboard: GIGABYTE - X58A-UD3R
330 Toman
RAM:A-DATA - Triple Channel 6GB -bus 1600-3x2GB
250 Toman
case:magnum 2
35
vga:
یه نمه صبر میکنم ببینم کلا برای بازی نمیخوای؟ اگر نخوای مادربرد با گرافیک آنبرد قوی میدم برات کارت گرافیک نخر کلا. ولی اگر یه نمه بازی هم میکنی پیشنهادم اینه:
ASUS-ATI-HD5750-DDR5-1GB
240 Toman
power:Memonex - 600W
75 Toman

ASUS - 23" - MS236H
300 تومن
ال ای دی ال جی هم هست 300 تومنه
21.5" LED / E2250T
اینم خوبه ولی برو ببین قیافه و کیفت تصویرشونو
مجموعا :
1560
p01.jpg

الآن همه سی پی یو ها 64 بیتی هم هستن . البته برای استفاده از قدرت سی پی یو باید ویندوزت هم 64 بیتی باشه وگرنه توان سی پی یوت کمتر از حد انتظاره . AMD phenomII 965 عالیه . فرکانس 3.4 داره . 8 مگ کش 8 مگl3 داره . 200 تومنه . واسه کار گرافیکی اکثر پولتو واسه کارت گرافیک بذار .
مخالفم اکثر پول برای سیپیو بهتره
ضمنا شش هسته ای ای ام دی بهتره توی رنج 200 مثلا 1055 - X6 مخصوصا واسه رندر ولی برای این پول 1500 بهتره بری سراغ اینتل

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

می خوام نظر دوستان رو در مورد این CPU بدونم ممنون میشم و اینکه از چه مادربردی برای این cpu استفاده کنم بهتره ASUS یا GIGA ?

مدل چهارهسته ای Core i7 920
گیگا برای شهرستانی ها بهتره. به خاطر گارانتی البته کلیه حرفم وگرنه بایدمدلا رو با هم قیاس کنی

mg_mahyar

Member
یه مطلبی من هارد یادم رفت سامسونگ 750 گیگ با بافر 32 خوبه به نظرم. 75 تومنه
مانیتور ارزون تر بگیر مثلا lg 21.5"- w2253tq این 185 تومنه
مودمم هر چی شد. چه میدونم مثلا گیگا 6 تومن

sharin

Member
32-64

یه دونه 128 بیتی رو معرفی کن:-?
ش

احتمالامنظور Cpu 128بيتي نبوده، البته دور از انتظار نيست تا چند وقت ديگه!!
همونطور كه گفتا بعضي از قطعات 128 بيتي هست.
خوب مثلا خود كارت گرافيك از چند قطعه درست شده كه هر پردازندش با بيت خاصي كار مي كنه. هم كمتر هست و هم بيشتر. 128 هم شاملشون مي شه.

mg_mahyar

Member
سیستم 128 بیتی با پردازنده 128 بیتی باید کار کنه. و ویندوز 128 بیتی. اون کارت گرفیک یه چی دیگس.
128 بیتی اصلا اینجا موضوعیتی نداره. بله کارت گرافیک 256 هم هست ولی .....
ضمنا به این زودی ها هم نمیاد اینی که شما میگی دست کم تا قبل از خرید ایشون

majid1605

Active Member
از راهنمایی دوستان ممنون
در مورد بازی بعضی موقعها انجام میدم البته بیشتر واسه دیدن مدلها و صحنه های بازی هستش .
با نرم افزارmax کار می کنم .
قیمت 1 تا 1200 فقط واسه کیس.بدون مودم و رایتر

یه سیستم می خوام که توی رندر به مشکل برنخورم البته باهاش طراحی هم بکنم.البته اگه دوستان سیستم AMD هم معرفی کنن ممنون میشم البته به شرطی که کارایی اون نسبت به اینتل بهتر باشه .

البته دوستان اگه پیشنهادی میدن در موردش توضیح مختصری بدن خوبه شاید دیگران هم استفاده کنن .

آخرین ویرایش:

mg_mahyar

Member
مادربرد: ASUS P6T SE Motherboard
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131386
http://www.motherboards.org/reviews/motherboards/1887_12.html
قیمتش حدودی 245 هست.
http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html
http://it360.persianblog.ir/post/749
لینک رو بخون شاید حواستی کارت حرفه ای بخری.
http://www.green-case.com/products/power/powercalculator.html
هارد دیسک: به نظرم اگر یه نفر دیگه نظر بده بهتره خیلی مطمین نیستم رو این قطعه
قیمت 75 تومن
Samsung - 750 GB - 32

sharin

Member
دقت

سیستم 128 بیتی با پردازنده 128 بیتی باید کار کنه. و ویندوز 128 بیتی.

كاملا درسته. بحثي نيست.

ا
اون کارت گرفیک یه چی دیگس.
128 بیتی اصلا اینجا موضوعیتی نداره. بله کارت گرافیک 256 هم هست ولی .....

خوب منم از جانب دوستمون ، به عنوان مثال با احتمال مطلبي رو گفتم ، نه صراحتا.
و منظور من از اين تعداد بيت چيز ديگه ايه ( نه مثلا 256). براي درك بهتر اين موضوع شما رو ارجاع مي دم به درس مدار منطقي و ميكروكنترولر/ پروسسور. (البته اجمالا)
اينطوري شايد بهتر متوجه منظورم بشيد.
اما اين نكته رو متذكر مي شم كه بله اين تيكه ربطي به سئوال دوستمون نداره ، فقط يه مثال بود.

ا
ضمنا به این زودی ها هم نمیاد اینی که شما میگی دست کم تا قبل از خرید ایشون
دقيقا همينطور هست كه شما مي گي. منظورم اين نبود كه قراره فردا بياد.

-------
همگي موفق باشيد.
يا علي.

majid1605

Active Member
از دوستان کسی هست که سیستم جدید بسته باشه و ازش راضی باشه؟

mg_mahyar

Member
تو پس سی ورد

CPU:Intel Core i7 870=330
M.B:Asus P7P55D-E=200
RAM:Gskill Ripjaws 4Gb 1600 CL8 (2x2Gb)=160
VGA:Sapphire 5750 1Gb=165
HDD:Seagate 500Gb (7200.12)=45
Power:Memonex Silent EX L.N 540W=52
Case:Green Magnum 2=40
All:992
رو پیشنهاد دادن تا 1 تومان

majid1605

Active Member
تو پس سی ورد

CPU:Intel Core i7 870=330
M.B:Asus P7P55D-E=200
RAM:Gskill Ripjaws 4Gb 1600 CL8 (2x2Gb)=160
VGA:Sapphire 5750 1Gb=165
HDD:Seagate 500Gb (7200.12)=45
Power:Memonex Silent EX L.N 540W=52
Case:Green Magnum 2=40
All:992
رو پیشنهاد دادن تا 1 تومان

می خوام واسه ارتقا بعداً به مشکل بر نخورم اخه cpu های جدید اینتل همگی 1366 سوکته شدن .موقع ارتقا سیستم مجبورم مادربرد رو هم عوض کنم

hshshs1

New Member
پشنهاد من در باره * خرید کامپیوتر *

سلام گلم

کاش عنوان مطلب رو بهتر می نوشتید. مثلا" خرید کامپیوتر - ....

من این سیستم رو پیشنهاد می کنم:

من این اینتل رو پیشنهاد می کنم مین بورد -
DP55WB intel

بقیه قطعات رو سررشته ندارم - یعنی دارم - ولی از این مین راضی ام

جدیدترین ارسال ها

بالا