خريد سيستم 2,000,000 تا 2,500,000

Service

New Member
سلام
من ميخوام تا يكماه ديگه سيستمي در حدود 2 تا 2/5 ميليون تومن بخرم.
ميخوام يك سيستم حرفه اي براي انجام كارهاي سنگين 3 بعدي و انيميشن و مونتاژ و جلوه هاي ويژه باشه و كم نياره.
البته يه مانيتور 22 يا بالاتر هم ميخوام.(ترجيحا سامسونگ)
فقط لطفا دوستان با تجربه جواب بدن تا پولم هدر نره.
متشكرم.

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام دوست من
در درجه اول اگه از نظر مالی برات مهم نیست فقط برو به طرف Mac که هیچی Mac نمیشه
اگه مالی مشکل داری
سیستم های دو CPU برای سرور هست
برای کارهای گرافیکی از دوهسته ای ها و Core i7 که برای اینا هست خیلی عالی ان
بعد مادربرد که حداکثر رم را جواب بده و جنس خازن ها ( من از ASUS خیلی راضی ام و Gigabyte اصلا راضی نبودم چون هر دو را تست کردم )
رم عالی با نرخ پایین و باس بالا
سرعت هاردبالا - یا هارد SSD بخری یا اینکه Raid کنی
کارت گرافیک Quadro
همینا
البته من الان توی مدل ها نیستم
چون این مدت برندهای جدیدی اومده

animations

Active Member
من بر خلاف دوستان، مک رو توصیه نمی کنم. خودم یه اپل قدیمی داشتم و آخرش ترجیح دادم از دستش خلاص بشم. دلیل اصلیش این بود که بعضی از نرم افزارهای کوچیک و ساده ای که باهاشون کار می کردم، نسخه مک نداشتن. بقیه نرم افزارهاش خیلی گرون بودن. سخت افزارهای دیگه هم باید حتما بهش می خوردن. من اون موقع کل پایتخت رو گشته بودم و یه وبکم پیدا نکردم که روی اپل کار کنه!!

درسته که مک دردسرهای همیشگی ویندوز رو نداره، آنتی ویروس نمی خواد، کلاسش هم بالاست و صاحبش رو بعد از یه مدت معتاد خودش می کنه، ولی به نظر من اونطوری که می گن هم نیست. من ویندوز هم کنارش نصب کردم و باز راضی نبودم. کند بود و همش باید بین دو تا سیستم عامل می چرخیدم...

راجع به مدل سخت افزارها اونقدرا نمی دونم.. فقط برای انیمیشن توصیه می کنم کارت گرافیک رو عالی بردار (ترجیحا Quadro).

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
من در یک جا در مورد این قضیه یه بحث مفصل کردم و آخر به این رسیدم هم مک و هم ویندوز منتها هر کدوم برای هر کاری

مثلا چطور میشه ادم از آفیس ویندوز دست بکشه !؟ من نمی تونم
یا این همه نرم افزار دیگه که در ویندوز هست و در مک نیست

اما مک رو من همچنان برای گرافیک توصیه شدید میکنم ! چون سخت افزارش برای سیستم عامل کنار هم قرار گرفته و سیستم عاملش هم فوق العاده معماری زیبا و قوی ای داره !

مشکل بیش از 85 درصد کاربران ویندوزن ! مشکل اینجاست !

موفق باشین

animations

Active Member
من در یک جا در مورد این قضیه یه بحث مفصل کردم و آخر به این رسیدم هم مک و هم ویندوز منتها هر کدوم برای هر کاری

مثلا چطور میشه ادم از آفیس ویندوز دست بکشه !؟ من نمی تونم
یا این همه نرم افزار دیگه که در ویندوز هست و در مک نیست

اما مک رو من همچنان برای گرافیک توصیه شدید میکنم ! چون سخت افزارش برای سیستم عامل کنار هم قرار گرفته و سیستم عاملش هم فوق العاده معماری زیبا و قوی ای داره !

مشکل بیش از 85 درصد کاربران ویندوزن ! مشکل اینجاست !

موفق باشین

خب من صحبتم رو بیشتر کش نمی دم. ولی به نظرم مک برای کسانی خوبه که یا ایران نیستن، یا از نرم افزارهای کمی استفاده می کنند.

گیگا جان، آفیس که نسخه مک هم داره!! :wink:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
خب من صحبتم رو بیشتر کش نمی دم. ولی به نظرم مک برای کسانی خوبه که یا ایران نیستن، یا از نرم افزارهای کمی استفاده می کنند.

گیگا جان، آفیس که نسخه مک هم داره!! :wink:
انمیشنز
می گن روی مک نمیشه برنامه کرک شده نصب کرد درسته ؟
یعنی مجبوریم همه را اورجینال بگیریم ؟
من بد عادتم به ***
حالا پولش هیچ
اصلا اورجینال فتوشاپ و پریمیر و مایا و . . . تو ایران پیدا میشه ؟

Mr.Steres

Active Member
اینطور که بنده شنیدم اگر کرک شده باشه بعد از اتصال مشکلاتی ایجاد می کنه .... در هر صورت امتحانش تقریبا برای ما مجانیه :

http://softgozar.com/WebPage/Softwa...0&Title=Mac OS X Leopard 10.5.8 for Intel AMD

ولی به نظر بنده به درد ایران نمیخوره !

در مورد مانیتور نگران نباش بنده اخر تابستون یدونه 22 واید سامسونگ برای یکی ورداشتم 225 ! الان ارزون ترم شده ... در کل مانیتور زیاد مهم نیست

در ضمن اگر قسمت شد خودت جمع کنی یادت باشه fsb مادربورد ، رم و سی پی یو با هم ست باشه و سعی کن بالا ورداری ...

animations

Active Member
انمیشنز
می گن روی مک نمیشه برنامه کرک شده نصب کرد درسته ؟
یعنی مجبوریم همه را اورجینال بگیریم ؟
من بد عادتم به ***
حالا پولش هیچ
اصلا اورجینال فتوشاپ و پریمیر و مایا و . . . تو ایران پیدا میشه ؟

نه حمید جان. اکثر نرم افزارهای معروف برای مک هم کرک شدن. منتها چون نسبت به ویندوز تقاضا پایینه، معمولا گرونند. من چند سال پیش شانسی یه مایا برای مک پیدا کردم هشت تومن که مسلما اوریجینال نبود!! مکس اصلا نسخه مک نداشت. در موردFlash ، نسخه تریالش رو از اینترنت دان کردم و بعد دست به دامن یکی شدم که کرکش رو برام نصب کنه. الان که دیگه برنامه هاش بیشتر هم شدن...

مشکل اصلی من اون موقع با converter ها بود و چند تا game و برنامه ساده... مک کلا فایل های exe رو نمی شناسه و برای همینه که گاهی به ویندوز، یا برنامه های کمکی احتیاجه.

برای من گاهی برنامه های کرک شده هنگ می کردن. ولی تقریبا مثل هنگ کردن های ویندوز بود. با این تفاوت که مثل ویستا، برنامه های هنگ شده رو می شد راحت بست، یا مینیمایزش کرد و به کارهای دیگه مشغول شد...

با این حال بازم مک رو توصیه نمی کنم. چون یه هو یه دی وی دی خیلی ساده رو باز نمی کنه و آدم رو می ذاره توی شوک. یادمه یه دی وی دی ارباب حلقه ها گیرم اومد و آخرش نتونستم با زیرنویس ببینمش. شایدم بدشانسی من بود!! ولی از این جور تجربه ها زیاد باهاش داشتم...

آخرین ویرایش:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام...

به نظرم شما هر سیستمی ببندی بازم پشیمون میشی...

مثل من...

ولی میشه سیستمی بست که دیر تر پشیمون بشی...

یه مادر بردی که دو تا سلات پردازنده داشته باشه...

رو هر کدوم هم میتونی corei7 920 ببندی

اگه پولت قد داد یه کوادرو هم بندازی بد نیست

حداقل رمت باس 8 باشه...

من مانیتورم 23 واید سامسونگ....مدلش هم p23500 که267 خریدم ...تابستون امسال... غوله...

بقیه چیزا دیگه با خودت

Maya Man

Active Member
در ضمن اگر قسمت شد خودت جمع کنی یادت باشه fsb مادربورد ، رم و سی پی یو با هم ست باشه و سعی کن بالا ورداری ...

اين FSB رو چطور بايد با هم مچ كرد يعني چطوري بايد باشن؟
اصلا مگه i7 هم fsb داره؟

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
به دوستان عزیزم بگم همینجوری میگین مادربورد بخرین 2 تا Core i7 بندارین! تو خود سایت مادربوردها سر بزنین.چند Cpu فقط و فقط برای Xeon هست.چون سوکت این مادربوردها 1361 نه 1366. یعنی Core i7 اصلا بهش نمی خوره.

Ultra3D

Well-Known Member
FSB تو Core i7 ها حذف شده و به جاش Hiper Tranport (غلط املایی دارم ببخشید:lol:) اومده

Ultra3D

Well-Known Member
در ضمن اگر پول داری یک کامپیوتر معمولی بگیر یا مال خودت رو نگه دار و یک Mac pro بگیر و فقط برای رندر استفاده کن(خیلی حرفه ای می شه)

جدیدترین ارسال ها

بالا