خروج از <table> و شروع کار با <div> !

amirepsilon

Active Member
سلام
راستش با تجربه کمی که دارم و table خسته ام کرده میخوام برم سر div ولی از دوستان یه آموزش جامع و کاملی برای این تگ میخوام ! این تگ انگار یه جوراییه و با بقیه فرق داره ! انگار که خونش رنگین تره و سخت تر میشه باهاش کار کرد!
یه سوال ! آیا تمام کار های جدول رو انجام میده ؟
یا علی

yakoza

Well-Known Member
سلام
دوست من خود تگ div به تنهایی کاره ای نیست شما باید بری سمت css
آموزشهای خوبی هم توی این فروم پیدا میشه

به نظر من اولش سخته کم کم که بری تو کار میبینی که از table هم راحت تره

amirepsilon

Active Member
ممنون دوست من
من یکی از مشکلاتی که با تگ دیو دارم اینه که نمیتونم دوتاشو کنار هم بزارم !
منظورمو میفهمی ؟ یعنی این که اگه دوتا تگ باشه زیر هم قرار میگیرن
لطفا راهنماییم کنید
یا علی

toranj_1455

Member
ممنون دوست من
من یکی از مشکلاتی که با تگ دیو دارم اینه که نمیتونم دوتاشو کنار هم بزارم !
منظورمو میفهمی ؟ یعنی این که اگه دوتا تگ باشه زیر هم قرار میگیرن
لطفا راهنماییم کنید
یا علی

سلام
این اولین مشکله! اینو که با Float حل کنی مشکل بعدی پیدا میشه ! اگه CSS و style ها رو ندونی هرچی بیشتر بری جلو سخت تر و سخت تر میشه! یه دفه به یه جایی میرسی می بینی از کار کردن با table ها آسونتر شد! از اون به بعد تصمیم میگیری وب سایت هایی که طراحی می کنی table less کار کنی!!

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
یکی از مواردی که کارکردن با Css رو سخت می کنه این هست که شما تصور کنید که یک دیوار آجری دارید می سازید، اگر یکی از آجر ها رو از وسط دیوار بر دارید، بر موقعیت آجر های دیگه تاثیر مستقیم میزاره...

یکی از مواردی که کارکردن با Css رو سخت می کنه این هست که شما تصور کنید که یک دیوار آجری دارید می سازید، اگر یکی از آجر ها رو از وسط دیوار بر دارید، بر موقعیت آجر های دیگه تاثیر مستقیم میزاره...
یکی دیگه از موارد هم اینه که طراح فکر میکنه table less یعنی استفاده از div به جای table

یکی دیگه از موارد هم اینه که طراح فکر میکنه table less یعنی استفاده از div به جای table

خوب دقیقا منظور همینه. شما فقط باید زمانی از جدول استفاده کنی که اطلاعاتی داشته باشی که بخوای به شکل جدول نمایشش بدی. در غیر این صورت استفاده از جدول منطقی نیست. باید از همون DIV و بقیه تگ های XHTML استفاده کرد

AMIB

New Member
اگه بخوايد به شكل جدولي فكر كنيد
div جايگزين tr هست و span جايگزين td
بنابراين داشتن دو تا div توي يه خط معني نداره
علتش هم اينه كه div به صورت block هست و span به صورت inline

amirepsilon

Active Member

شما راه حل دیگری به نظرتون میرسه ؟ بفرمایید :D

اگه بخوايد به شكل جدولي فكر كنيد
div جايگزين tr هست و span جايگزين td
بنابراين داشتن دو تا div توي يه خط معني نداره
علتش هم اينه كه div به صورت block هست و span به صورت inline

نفهمیدم ! :neutral:

جدیدترین ارسال ها

بالا