خروجی png در مکس

my_dream

New Member
سلام دوستان من یه مشکل دارم
من می خوام با وی ری از یه ماشین با سایه ی زیرش رندر بگیرم با فرمت png، یعنی در خروجی فقط ملشین و سایه رو داشته باشم
با jpg مشکل ندارم اما با تغییر فرمت رندر به png صفحه ی زیر ماشینم تو رندر مشخص میشه
ممنون میشم راهنماییم کنید.

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
سلام دوستان من یه مشکل دارم
من می خوام با وی ری از یه ماشین با سایه ی زیرش رندر بگیرم با فرمت png، یعنی در خروجی فقط ملشین و سایه رو داشته باشم
با jpg مشکل ندارم اما با تغییر فرمت رندر به png صفحه ی زیر ماشینم تو رندر مشخص میشه
ممنون میشم راهنماییم کنید.

یه راه دیگه هم هست روی اون صفحه ای که میخوای دیده نشه راست کلیک کن و از تو object Propertis تیک Visible to Camera رو غیر فعال کن . و توی تنظیمات رندر Vray Frame buffer رو فعال کن تا همراه با رندر، Alpha رو هم بهت بده . حالا خود رندر و آلفا رو ببر تو فتوشاپ و ... اگه فتوشاپ حرفه ای باشی بقیش کاری نداره اگه به مشکل برخوردی بگو تا با عکس و دقیق تر توضیح بدم.

my_dream

New Member
سجاد جان ممنون،مشکل اینجاست که وقتی از Visible to Camera استفاده مکنی،سایه نمی افته که من سایه رو می خوام و بهتر برای صفحه زیر ماشین از matt/shadow استفاده کرد
بازم ممنون موفق باشی

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
عزیز راه وجود داره اون هم اینه که شما به صفحه ی زیر ماشینت متریال VRayMtlWrapper رو بعد تیک Matte Surface رئ بزنی و Alpha contribution رو منفی یک ( -1 ) بکنی و تیک های Shadows و Affect Alpha رو بزنی و در آخر یه متریال استاندارد عادی رو به قسمت Base material آضافه کنی. همین.

انشا الله که کارت راه بی افته

یا حق

my_dream

New Member
واااای آقا دستت درد نکنه درست شد،راست گفتی راه داره:green: واقعا ممنون لطف کردی:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا