خروجی گرفتن تکسچر از آبجکت

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خوبید؟یه سوال داشتم.
من یه قوری دارم.چجوری باید از متریالی که برای قوری درست کردم یه رندر تکسچری بگیرم؟ بعد توی فتوشاپ ادیتش کنم بعد اون تکسچر اصلاح شده رو به جسم خودم نسبت بدم.
در اصل برای آسفالت میخوام.
میخوام از آسفالت خیابون یه رندر تکسچری بگیرم بعد توی فتوشاپ بر طبق خیابون واقعی کثیفی خیسی اینا بدم بعد 2 باره ببرم توی مکس و رندر خوف بگیرم.

سلامسید جان

خب اول قوری باید یووی داشته باشه.یا آنرپش میکنی یا تو نرمال مپینگ میزنی که یه یووی داشته باشه. (البته ببخشید استاد روش عمومی رو دارم میگم. شان شما اجل از اینهاست!)
بعدش باید ببینی متریال شما چه جور تو رندر درمیاد. متریال انعکاسی هست. متریال براق هست. متریال بانرمال مپ هست...
کاری که باید کرد اینه که اگه نور تو متریال دخیله نور رو درست بچینی مثلا یه استودیو که از هر جهت لازم جسم رو روشن کنه. در مورد جسمی که نرمال مپ نداره یا انعکاس خاصی داره مقدار نور باید با دقت انتخاب بشه. بعضی وقتها هم لازم میشه تا جسم رو بچرخونی تا نور مشابه به طرف مشابه بیفته و بعد بتونی تو کمپوزیتش کار رو یکدست کنی.
برای جسمی که مثلا میخوای بامپش رو rendertotexture کنی این کار رو میکنی
دکمه صفر رو میزنی یا از رندر گزینه رندر تو تکسچر
بعد جسم رو انتخاب میکنی
از دکمه add یه مپ مثل بامپ انتخاب میکنی یا اگه کلش رو میخوای complete map میزنی
منوی پایین رو نگه میکنی use uv میزنی و سایز تکسچر رو بزرگ میذاری مثل 2048
دکمه رندر رو میزنی و مپ برات رندر میشه به صورت تصویری که ببری تو فتوشاپ و روش کار کنی.
بعد مپ رو میاری رو میذاری روش و رندر میکنی و اگه مشکلاتی تو درزها داشت و ناهمخون شده بود با یکی از روشهای
zplink یا goz تو زیبراش و فتوشاپ یا تو فتوشاپ اکستندد در حالت فعال بودن openGL یا مودباکس 2012 یا تری دی کوت یا یه برنامه 3d-paint دیگه اون لبه ها رو اصلاح میکنی.

در مورد خیسی شاید بشه یکدست به کار نسبت داد اما در مورد کثیفی دقت کن که لبه های آنرپ قسمت خنثی باشن تا بعدا اذیت نکنن.
اگه هم مثلا تو مودباکس از براش ها و قلم های اون استفاده کنی دیگه بدون ناراحتی و بدون رندر تو تکسچر میتونی یه لایه کثیفی ایجاد کنی و بعد تو مکس با متریال یا مپ composite اونها رو سر هم کنی: مپ کمپوزیت فتوشاپ داخل مکسه و خیلی خیلی کمکت میکنه...

یا علی

AREF

خیلی کامل و سخت!!!
ببین دقیقا صحنه من اینه
اولین عکس زیاد خیسیش خوب نشد.
بعد توی وی ری blend یه ذره روش کار کردم شد عکس اصلی .

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    244 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • 2.jpg
    2.jpg
    532.2 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • 3.jpg
    3.jpg
    317.3 کیلوبایت · بازدیدها: 32
سلامسید

عجب قوری بزرگی! حکمت رندر تو تکسچر رو نفهمیدم اما جالبه.
برای خیسی خب از انعکاس و افتاند نور توش استفاده کردی که درسته
اگه زمینت چاله های آب داشته باشه خب بیشتر نشون میده.
اگه زیر ماشینا رو خشک میزاشتی حس بارون بیشتری داشت البته با این شیب آب وانمیسه ...
من از وی ری سر در نمیارم. از لحاظ فنی هم که خودت استادی .
چیز بیشتری به نظرم نمیاد.

یا علی

:Mohsen:

کاربر باتجربه
من دقیقا نفهمیدم چکار میخوای بکنی
ولی اگه منظورت اینه که میخوای یه جاهایی از زمین خیس باشه و یه جاهایی نه، خوب بهتره یه یووی از زمینت داشته باشی
بعد ببری تو فوتوشاپ و یه فایل واسه رفلکت درست کنی و تو اون هر بلایی میخوای سرش در بیاری
بعدشم که تو توسمت reflect وی ری میتونی شدتشو تعیین کنی

AREF

ولی اگه منظورت اینه که میخوای یه جاهایی از زمین خیس باشه و یه جاهایی نه، خوب بهتره یه یووی از زمینت داشته باشی
بعد ببری تو فوتوشاپ و یه فایل واسه رفلکت درست کنی و تو اون هر بلایی میخوای سرش در بیاری
دقیقا زدی روی خال! همین راه تکنیکی چیه؟

سلام
خب محسن آنلاین بود اما ظاهرا مشغوله من اومدم فضولی!
سید جان تکنیک پیچیده نداره که. یه ماسک آلفا میخوای و یه مپ آسفالت و یه مپ آسفالت خیس.
خب مپ ها رو آنرپ میکنی و میشه احتمالا یه یووی مستطیلی
بعد ماسک رو جوری میسازی که لکه های آب گیر سفید باشه و بقیه جاها سیاه. شایدم برعکس! نه همینه فک کنم!
یکمی هم لبه ها رو از حالت خشک در میاری و طبیعی ترش میکنی که فرم دار بشه.
بعد دیگه معلومه.
تو قسمت انعکاسی متریال شبه آینه ای میذاری یا یه رفلکت شیشه ای یا از همون ساختمونه ...
با متریال کمپوزیت و همیت سه تا مپ میشه دیگه!
اگه راضیت نکرد یا ماسک رو عوض میکنی یا مپ ها رو ! و بگو .. یا هر دو!!
اگه روش عجیبتری داره بگین ما هم بیاموزیم!
یا علی

max vray

کاربر VIP
سلام
یکی نیست به من اماتور بگه چرا اومدم اینجا فضولی :green:
یک چیزایی گفتین که اصلا نفهمیدم فکر کنم شما جهان اولی هستین منم از گینه بیسائو اومدم.
در هر صورت مرسی از توضیحات تون انشالله ده سال دیگه میفهمم چی گفتین:green::rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا