خروجی بزرگ از 3DMax ؟؟؟

black_demented

New Member
دوستان و اساتید لطف کنید بگید چطوری میشه یه خروجی بزرگ (تک فریم - مثلا برای طراحی بیل بورد 3m*3m) داشته باشم ؟؟؟ ممنون

mostafa_art

Member
بابا این که دیگه کاری نداره
f10 رو بزن واندازه رو بهش بده
در ضمن یه سری سایز های آماده(سینمایی) داره که خیلی با کیفیته
البته باید توجه داشته باشی که سایز ها برحسب pix است نه متر

Navidmilan

Well-Known Member
برای این منظور مهمترین چیزی که باید بدونی اینه که روی بیل برد چه DPI (dot per inch کار میشه و بر حسب اون بیایی خروجی فریم رو بر اساس Pixel محاسبه کنی و خروجی نهایی رو از Max بگیری . اگر فایل رو هم به صورت tif ذخیره کنی برای چاپ بهتره.

black_demented

New Member
من فکر نکنم هیچ کدومتون این مسئله رو امتحان کرده باشید. (وگرنه نمی گفتید کاری نداره) 3dMax تا یه سایزی خودش پیغام میده که از این بزرگتر امکانش نیست (مثلا بزرگتر از 1m*1m)

hamed-ddd

Well-Known Member
من تو ی کتابهای آقای داریوش فرسایی این قضیه رو دیدم ....بعد از اینکه مطالعه کردم براتون میزارم
ویرایش :
در منوی custumize به قسمت perferences و از اونجا به بخش رندرینگ برید ....در اینجا در گوشه سمت راست پایین قسمتی به نام bitmap pager که باید تیکش فعال بشه .....البته این قضیه با مقدار حافظه رم ارتباط مستقیم داره ( شبیه virtual memory( و بهتره هر کسی مقدار رم خودش و بیشترین مقداری که تونسته رندر بگیره رو بزار

آخرین ویرایش:
آقا من اصلا نمی دونم تری دی مکس خوردنیه یا پوشیدنیه ولی سعی در حل مشکله شما می کنم
با توجه به این که شما گفتید که تری دی مکس خروجیش حدااکثر حدوده 1m در 1m هست یا بلکه که کمتر باشد چه ایرادی دارد عزیزه من ؟ مگر غیر از این نیست که شما می خواهید اونرو بچسبونید به بیلبورد ؟

مگر مردم برای تماشایه بیلبورد دماغشونو می چسبونند به اون و می بیننش ؟ از فاصله 10 متری می بینند

برای چی شما چنین رزولوشینه بالایی می خواین ؟ با همون سایز 1در 1 متر شما می تونید یه بیلبورد 10 در 10 درست کنید

چون قرار نیست از فاصله نزدیک دیده بشه یا یه گروه کارشناسی بیاند ریزه کاری های اون رو برسی کنند

یه بیلبورد از فاصله دور و حداکثر به مدت 10 ثانیه توسط مردم دیده می شه و این زمان برای دقت در جزییات کافی نیست

پس نگران چی هستید ؟

خوده شما یک تصویر را در کامپیوترتان 3 برابر zoom کنید بعد از فاصله دور بهش نگاه کنید اونوقت به حرفه من می رسید

hamed-ddd

Well-Known Member
یه بیلبورد از فاصله دور و حداکثر به مدت 10 ثانیه توسط مردم دیده می شه و این زمان برای دقت در جزییات کافی نیست

پس نگران چی هستید ؟

خوده شما یک تصویر را در کامپیوترتان 3 برابر zoom کنید بعد از فاصله دور بهش نگاه کنید اونوقت به حرفه من می رسید
اینم حرفیه ....درسته!! دقت در جزئیات تا اونجا که به چشم میاد و نه بیشتر ....روی این قضیه تو خیلی از آموزشها تاکید شده

جدیدترین ارسال ها

بالا