خرابي عجيب Atlone XP 2600 بعد از 2 ماه!

drritalin

Member
سلام به همه دوستان عزيز
آقا ما حدودا دو ماه پيش يه سيستم خريديم با اين مشخصات:
Athlon XP 2600
Gigabyte 7va xp ultra
Graphic:ATI 32
Ram:512mb kingstone
Hard:80Gb maxtor plus

من روي سيستم سه تا ويندوز داشتم كه تو اين مدت همشون عالي كار مي كردن اما ناگهان از چند وقت پيش بدون هيچ علتي ويندوزها شروع كردن به خراب شدن.اول از همه ويندوز ايكس پي يه ارور مي داد كه يه سخت افزار جديد تشخيص داده و بايد ويندوز تعمير بشه اما بعد از تعمير موفقيت آميز اون توسط سي دي ويندوز دوباره بعد از shut down و روشن كردن سيستم همون مشكل وجود داشت.بعد ويندوز 2000 ام هم همون ارور رو داد و دست آخر ويندوز 98 هم خراب شد تا جايي كه ديگه سيتم بالا نيومد.هارد رو دوباره پارتيشن بندي كردم ولي نشد.حتي يه هارد نو خريدم و ويندوز نصب كردم ولي اينبار ديگه اصلا ويندوز ايكس پي نصب نشد يعني حقيقتش تمام مراحل نصب رو مي رفت ولي وقتي restart مي كرد كه وارد ويندوز بشه دوباره رستارت مي شد و همينطور تا آخر.
ram رو هم عوض كردم اما تا رم جديد رو زدم سيستم اصلا ديگه نابود شد يعني وقتي روشنش مي كنم هيچ چيزي رو مونيتور نمي ياد و سوت مي كشه.
به نظر شما مشكل از mainboard يا سي پي يو ؟
ممنون مي شم اگه كسي تجربه مشابهي با اتلون داشته بنويسه.

saman_sweden

Active Member
شما قبل از تعويض قطعات بايد به فكر ضمانت نامه كامپيوترتان بوديد هر كامپيوتر بايد حداقل 1 سال ضمانت نامه داشته باشد و وقتي داستگاه تازه است بايد24 ساعت تمام داستگاه روشن باشه و تا انجا كه ممكنه از سنگين ترين برنامه ها تو اين 24 ساعت استفاده كنيد اگر دستگاه خراب شدني باشه تو همون 24 ساعت خودشو نشون ميده و من تعجب دارم شما چه نيازي داريد 3 تا ويندوز داشته باشيد
من دوتا از دستگاهام با Athlon XP 2600 است ايرادي نداره

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
آقا احتمالش هست كه از مادر بورد باشه! الان اون رم قديمي رو گذاشتين و بوق ميكشه؟! اون رم روي سيستم هاي ديگه جواب ميده؟!

مجيد

drritalin

Member
سلام و ممنون از شما.
آقا راستش كليه قطعات داراي ضمانت نامه و گارانتي معتبر هست اما من كل سيستم رو گارانتي نكردم چون همونجوري كه مي دونين توي ايران سيستمهاي گارانتي شده رو پلمپ مي كنن و نميشه درب كيس رو باز كرد و اين يعني ديگه خود شخص نمي تونه حتي يه رم جديد به سيستم اضافه كنه چه برسه به هارد به هارد كردن و باقي قضايا كه من بهشون احتياج داشتم.اما چرا 3 تا ويندوز؟ راستش من با هر كدوم كار بخصوصي انجام مي دم يعني هر كدوم اونا به نظر من براي كار خاصي مناسبتر هستن و من با يك يا حتي 2 ويندوز نمي تونم تمام نياز هام رو برطرف كنم.مثلا وب سرور آپاچي روي ويندوز 2000 خيلي عالي جواب مي ده و از طرفي وب سرور IIS رو نمي تونم به صورت همزمان با آپاچي روي 2000 نصب كنم(البته مي دونم يه راهي هست كه ميشه ولي اون راه هم مشكلات خودش رو داره!) يا مثلا من كار تايپ پايان نامه دكترام رو در word2000 انجام مي دم كه خودتون مي دونين ويندوز ايكس پي و 2000 چه مشكلاتي با فارسي نويسي دارن و مجبورم از ويندوز 98 پارسا استفاده كنم.اما بعدش هم فكر نمي كنم نفس وجود 3 تا ويندوز روي يك سيستم بتونه مشكلي رو براي اون ايجاد كنه كما اينكه من 2 ماه بدون هيچ مشكلي با كامپيوترم كار مي كردم.
بگذريم.من رم قبلي رو برگردوندم ولي بازم جواب نداد يعني راستش يه خورده جواب داد:اول سيستم بالا اومد و من خواستم ويندوز ايكس پي رو دوباره نصب كنم ولي موقع رستارت شدن ديگه سيستم بالا نيومد و همون سوت ممتد رو كشيد.رم قديميم رو روي سيستم ديگه(البته pentium) تست كردم مشكلي نداشت.
ممنونم كه وقت مي ذارين و جواب مي دين.

saman_sweden

Active Member
دوست عزيز شما ميتونيد سرور IIS و سرور آپاچي را در يكجا نصب كنيد نياز به برنامه نويسي كامل در فايل httpd است كه ميشه همزمان هم از آپاچي استفاده كرد و هم از فايلهاي asp و كلا دات نت همون كاري كه من مي كنم فقط اينكه شما wwwroot و htdocs را لينك ميدهيد به يه فولدر ديگر
موفق باشيد

drritalin

Member
سلام به همه.
آقا سامان ممنون از محبت شما و ساير دوستان... ولي فعلا كه مشكل من اين نيست.من در حال حاضر بدون كامپيوتر موندم .به من عاجز بينوا كمك كنيد !!!
قربون شما: دكتر ريتالين

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
آقا فكر كنم تنها راهش اين باشه كه قطعات رو همه رو تك تك امتحان كني تا اون قطعه اي كه اشكال داره رو پيدا كني اول از همه هم از مادربوردت شروع كن..
قطعات رو روي يك كامپيوتر ديگه تست كنيد..

مجيد

drritalin

Member
ممنون.
دارم همين كار رو مي كنم.همين كه خرابيش مشخص شد همينجا مي نويسم.
مرسي

Ali_chi

Member
من حدس ميزنم مشكل از مادر بردت باشه دو تا راه حل دارم اما يكيش بهتره كه اول انجام بدي اونم CLR CMOS يا كلير سي موس كردن سيستمته كه يعني بايوس مادربرد رو به حالت ديفالتش برگردوني احتمال 80٪ مشكلت حل ميشه و يا اينكه احتمال ميدم سي پي يو شما كاملا توسط جايگاه خودش ديده نميشه يعني تشخيص داده نميشه بعضي مواقع البته اين اصطلاحه شما هم سعي كنيد سوكت A مادربردتون رو همون جا كه سي پي يو روش ميخوره رو با اسپري خشك تميز كنيد

drritalin

Member
آقايان و خانمها!!!
بعد از 54 روز دربدري واينور اونور بردن كامپيوتر و پس از آزمايش هزاران ترفند و بالاخره خرج كردن حدود دويست هزار تومن تازه فهميدم مشكل از چي بود!!!
از كارت گرافيكي.نه اينكه كارت گرافيكي خراب باشه نه.اصلا همه ماجرا رو مي گم شايد مشكل بعضي آيندگان رو هم حل بكنه:
آقا ما مادر بورد رو كلا عوض كرديم ولي بعد از 2 روز دوباره همون آش و همون كاسه بود.بعد رفتيم سراغ رم ورم باس 266 رو با يه رم با مارك ديگه و باس 333 عوض كرديم.ولي نشد.بعد فكر كردم از power دستگاست اونم عوض كردم ولي نشد.حالا چرا اول نرفتم سراغ كارت گرافيكي يا CPU؟ چون اون فروشنده نامرد گفته بود «اونا رو تك تك رو سيستم هاي ديگه چك كردم سالم بودن».آقا كارت گرافيكي ATI 7000 -64Mb مون رو با يه TNT 32Mb مدل قديمي عوض كرديم و ناگهان همه چيز درست شد.البته تقريبا چون چند وقتيه متوجه شدم هاردم بد جوري داغ مي كنه(تا حدي كه نمي شه انگشت رو بيش از چند ثانيه روش نگه داشت!).آقا در ضمن يه چيز جالب ديگه: اون كارت گرافيكي 64 مگي خودم الان داره روي يه سيستم Athlon 1600 با يه مادربورد قديمي به خوبي كار مي كنه!البته رو سيستم خودم هم دو ماهي خوب كار كرده بود (-;
ببينم به نظر شما اين دماي بالاي هارد طبيعيه؟

Arash_N

New Member
بعضي از هاردهاي دور بالا حرارت زيادي ايجاد ميكنن.
البته نه در اين حد كه دست رو بسوزونن.
احتمال داره سيستم هواكشي و فنهاي كيس شما مناسب نباشه.
شما بهتر هست حتما حداقل 2 فن كيس داشته باشيد (يكي جلو كه هوا رو به داخل بكشه) و يكي هم پشت كه اين هواي گرم رو خارج كنه.
البته فنهاي مخصوص هارد هم در بازار موجود هست كه قيمتي هم ندارن و اين هم ميتونه كمك كمك كنه.
ميدونيد كه با زياد شدن سرعت و قدرت سي پي يو ها و همينطور قطعات ديگه اي مثل كارت گرافيكي و هارد اين روزها موضوع تهويه كيس خيلي حياتي هست و اكثر كيسهاي جديد حتي بالاشون و يا در كنار بدنه هم فن دارندو حتي فنهايي هست كه بصورت اسلات PCI نصب ميشه.
بهرحال بسته به تشخيص خودتون بايد از اين فنها اضافه كنيد چون حرارت زياد باعث كند يا بد كاركردن و يا صدمه ديدن اجزاي مختلف كامپيوتر شما خواهد شد.

در مورد مشكلي هم كه درباره اون كارت گرافيكي مطرح كرديد..خيلي پيش مياد كه قطعه خاصي بر فرض سالم بودن هم با قطعات ديگه سيستمي مشكل داشته باشه و روي سيستم ديگه اي كار كنه.اين يك چيز طبيعي هست و بدليل متنوع بودن قطعات مختلف تسكيل دهنده يك كامپيوتر هميشه از اين موارد بوده.

drritalin

Member
آقا مرسي ولي من با سيستم بالا هم مشكل پيدا كردم.مجبور شدم كلا مادر بورد و سي پي يو رو عوض كنم و رفتم سراغ پنتيوم فور 2600.فعلا مشكلي نيست ولي از مادربورد گيگا و سي پي يو اتلون خاطره خيلي تلخي برام موند.

جدیدترین ارسال ها

بالا