خدمات پرینت و پرینتر سه بعدی

Mzper

New Member
6933103_30445.jpg

پرینترهای سه بعدی از فناوری‌های جدیدی هستند که جای خود را در میان صنایع پیدا کرده‌اند. این پرینترها با تبدیل فایل دیجیتال به جسم واقعی سه بعدی، از طریق لایه‌گذاری مواد اولیه مثل نایلون، باعث عینیت یافتن طرح‌های ذهنی به نمونه‌های فیزیکی می‌شوند. یکی از ویژگی‌های مثبت پرینترهای سه بعدی نسبت به دیگر روش‌های تولیدی سنتی، امکان ساخت نمونه اولیه در کمترین زمان با کمترین هزینه است، به همین دلیل از پرینترهای سه بعدی در صنایع گوناگونی مانند خودروسازی، هوافضا، پزشکی، هنر و… استفاده می‌شود.

کاربرد پرینتر سه بعدی عبارتند از:

1. کاربرد پرینتر 3 بعدی در صنعت پزشکی

2. کاربرد در صنعت ساختمان سازی

3. کاربرد پرینتر سه بعدی در صنعت غذا

4. کاربرد پرینتر سه بعدی در صنعت نظامی و اسلحه‌سازی

5. کاربرد پرینتر 3 بعدی در صنعت هوافضا

6. استفاده از پرینتر 3 بعدی در صنعت موسیقی

7. کاربری پرینتر 3 بعدی در صنعت طلا و جواهر

مزایای خدمات پرینت سه بعدی​

۱- خدمات پرینتر سه بعدی به آسانی در دسترس است

۲- در حوزه‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

۳- از پرینتر سه بعدی می‌توان برای ساخت قطعات پیچیده با جزئیات بالا استفاده نمود.

۴- آسانی در ساخت قطعات مختلف

۵- ایده‌ها و طرح‌های مختلف ذهنی را می‌توان به آسانی با هزینه اندکی ایجاد نمود.


مواد مصرفی پرینتر سه بعدی

اصلی ترین مواد مصرفی پرینتر 3 بعدی، فیلامنت و یا همان رشته‌های نازک مواد پلیمری است. فیلامنت در اصل خوراک پرینتر 3 بعدی است و بدون داشتن و یا استفاده از فیلامنت نمی‌توان مدل 3 بعدی را پرینت و یا خلق نمود.

نایلون NYLON چیست؟​

نایلون، از خانواده پلیمرهای مصنوعی استفاده شده در بسیاری از کاربردهای صنعتی است و به عبارتی قهرمان سنگین وزن در دنیای چاپ سه بعدی است. در مقایسه با انواع دیگر فیلامنت‌های پرینتر سه بعدی، آن را به عنوان فیلامنت برتر مد نظر فرار می‌دهند. هنگامی که شاخصه‌هایی مثل استحکام، انعطاف‌پذیری و دوام به طور همزمان مد نظر ما هستند. البته باید درنظر گرفت که نایلون در تکنولوژی fdm محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند که برای برطرف کردن آن به استفاده از پرینترهای سه بعدی پیشرفته و صنعتی نیاز است. برای مثال چسبندگی لایه‌ای نایلون خیلی کم است و در حین پرینت به شدت منقبض و منحرف می‌شود و ساخت قطعات پیچیده با این متریال در تکنولوژی fdm امکان دارد کیفیت مناسب نداشته باشد. نکته منفی دیگر این است که نایلون، مانند PETG ، هیدروکرومیک است، به این معنی است که رطوبت را جذب می‌کند. بنابراین خیلی مهم است که با نگه داشتن آن در یک مکان سرد و خشک ازحفظ کیفیت فیلامنت خود مطمئن شوید.

چه مواقعی باید از فیلامنت نایلون استفاده کنم؟​

با بهره‌مندی از استحکام، انعطاف‌پذیری و دوام بالا، از این نوع فیلامنت های چاپ سه بعدی می‌توان در ساخت ابزارها، نمونه‌های کاربردی و یا قطعات مکانیکی مثل (لولا، سگک و یا چرخ دنده‌ها) استفاده کنید.

فیلامنت پرینت سه بعدی نایلون​

انعطاف‌پذیری و استحکام بالا نایلون را به بهترین گزینه برای کاربردهای زیادی از مهندسی تا هنر تبدیل کرده است. اغلب این ماده به عنوان “پلاستیک سفید” نامیده می‌شود.

در بین فیلامنت‌های پرینت سه بعدی FDM، پیوند لایه‌ای نایلون از دیگر موارد قوی‌تر است که آن را به ماده‌ای ایده آل برای تولید قطعاتی که به مقاومت کششی و مکانیکی خوبی نیاز دارند تبدیل کرده است.

قطعات پرینت سه بعدی شده نایلونی تا حدودی انعطاف پذیر، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و مهمتر از همه محکم هستند.

نایلون هم مانند سایر ترموپلاستیک‌ها در مجاورت رطوبت موجود در هوای محیط تخریب می‌شود و بهتر است در ظروف یا کیسه های ضد هوا نگهداری شود.

پرینت سه بعدی TPU​

پلی اورتان ترموپلاستیک یا به اصطلاح TPU از خانواده‌ی الاستومرهاست که در نحوه‌ی پردازش بسیار انعطاف‌پذیر و باداوام است و خواص آن ترکیبیست از لاستیک و پلاستیک. در ترکیب شیمیایی آن متوجه می‌شویم که سازگاری آن به جهت وجود توالی‌های متناوب از بخش‌های سخت و نرم است، یعنی با تغییر نسبت این بخش‌ها ، سختی و انعطاف‌پذیری ماده هم تغییر می‌کند. به طور کلی می‌توانیم بگوییم که TPU یک پلیمر بسیار متنوعی است که مجموعه مشخصات بسیار جالبی را برای قطعات فراهم می‌آورد. علاوه بر این، فرصتی برای چاپ سه بعدی مدل‌های انعطاف پذیر در پرینت سه بعدی است.

سفارش خدمات پرینت سه بعدی

برای سفارش خدمات پرینتر سه بعدی ، خدمات قطعات پرینتر سه بعدی و یا خدمات سخت افزار پرینتر سه بعدی با ما در تماس باشید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا