حمله سایبری آسیبی به سامانه هوشمند سوخت نرساند

simo120

Active Member
یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به افزایش ضریب امنیتی سامانه هوشمند سوخت در مقابله با حملات سایبری و جلوگیری از اختلالات در جایگاه های عرضه سوخت به مهر گفت: هم اکنون هیچ گونه اختلالی در سطح سامانه هوشمند سوخت وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه سامانه هوشمند سوخت به طور آف لاین فعالیت می کند، اظهار داشت: در شرایط فعلی فعالیت سامانه هوشمند سوخت کشور به طور عادی در حال انجام است.

این در حالی است که در حال حاضر به منظور کنترل حمله کنندگان سایبری و عدم نفوذ ویروس به سامانه های مخابراتی و اینترنتی، اینترنت تمامی کارکنان مجموعه وزارت نفت، شرکت ملی نفت، پالایش و پخش نفتی و پتروشیمی در تهران و برخی از مناطق عملیاتی قطع شده است.

بر این اساس از روز گذشته تاکنون سامانه اینترنتی در مناطق عملیاتی خارگ، بهرگان، سیری، لاوان، قشم و کیش قطع شده است با این وجود این موضوع مشکلی در تولید و صادرات نفت خام کشور به ویژه در منطقه خلیج فارس و پایانه های نفتی ایجاد نکرده است.

در همین حال سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل پیشتر در یک گردهمایی تاکید کرده بود: حوزه انرژی بیشترین حملات سایبری در دو سال گذشته را به خود اختصاص داده است.
منبع : اسان نیوز
 

جدیدترین ارسال ها

بالا