حقوق ماهانه تقریبی یک برنامه نویس php در تهران چقدر است؟

oldooz

Well-Known Member
با سلام
مدیران عزیز میبخشید اگر تاپیک رو بد جایی زدم.
یک سوال داشتم
حقوق تفریبی یک برنامه نویس مسلط به php، مباحث شیئ گرای، برنامه نویسی به روش mvc
مسلط به mysql
مسلط به ای جکس (ajax)
آشنایی با جی کوئری
آشنا به استانداردهای وب
آشنا به سئو seo
html ، css و... هم که هست
چقدره؟ تقریبا؟
خیلی ممنون

samise7en

New Member
با این مهارتهایی که شما گفتید(در صورت کاملاً‌ حرفه ای بودن) حدوداً‌ 700000 تومن به همچین برنامه نویسی تو تهران حقوق میدن.

البته الان بیشتر شرکتها به صورت پروژه ای یا درصدی کار میکنن.

i-php-i

Active Member
با این مهارتهایی که شما گفتید(در صورت کاملاً‌ حرفه ای بودن) حدوداً‌ 700000 تومن به همچین برنامه نویسی تو تهران حقوق میدن.
هرچند 700 تومن خیلی کمه و اگه کسی مستقل کار کنه درآمدش خیلی بیشتر از این می شه ولی برای شروع کار بد نیست که یه مدت با شرکتهای مختلف کار کارد تا بدونیم توی بازار چه شرایطی هست.

M_cover

Member

البته الان بیشتر شرکتها به صورت پروژه ای یا درصدی کار میکنن.

البته من بعید می دانم توی تهران برنامه نویس php کم باشد یا پروژه های درست حسابی برای php زیاد باشد
گمان می کنم در آمد یک برنامه نویس php درتهران بین 500-700 تومان در صورت پروژه ایی می باشد
اما کسانی که با فریم ورک آشنایی دارند کار برای آن ها در تهران زیاد است و همچنین حقوق آن ها بین 700-1,500 می باشد
(البته این آمار طبق بازار کاری تهران است)

i-php-i

Active Member
البته من بعید می دانم توی تهران برنامه نویس php کم باشد یا پروژه های درست حسابی برای php زیاد باشد
با همه حرفایی که در مورد بیکاری و ... گفته می شه، شما هر رشته ای بلد باشید و هرجای دنیا که برید، حتما چندتا رقیب ایرانی خواهید داشت ! اگه کار بلد باشید، تعداد رقبا اهمیت چندانی نداره.

گمان می کنم در آمد یک برنامه نویس php درتهران بین 500-700 تومان در صورت پروژه ایی می باشد
برای شروع نباید انتظار زیادی داشت، 700 تومن برای کسی که تازه کاره حقوق خوبی هست.
اما کسانی که با فریم ورک آشنایی دارند کار برای آن ها در تهران زیاد است و همچنین حقوق آن ها بین 700-1,500 می باشد
منظورتون چه فریم ورکی هست؟ مگه فریم ورکها رو با پی اچ پی نمی نویسن؟

oldooz

Well-Known Member
اتفاقن به نظر من توی تهران برنامه نویس درست حسابی کمه. مشکل اینه که هرکی که یه خورده پی اچ پی بلده هم خودش رو برنامه نویس میدونه و معرفی میکنه. من خودم توی یه شرکتی بودم که اطلاعیه زده بودیم که برنامه نویس پی اچ پی میخوایم و هرکی هم میومد مصاحبه رو من انجام میدادم. از 120 نفری که اومدن و همشون خودشون رو پی اچ پی کار معرفی کردند فقط یک نفر مصاحبش راضی کننده بود( اونم فقط راضی کننده)
من که در جریان قراردادهای چند شرکت بوده ام و میدونم که اگر توی تهران به یه برنامه نویس 700 حقوق داده میشه، شرکت کم کمش فقط از همین برنامه نویس 3ملیون درآمد میکنه

i-php-i

Active Member
من که در جریان قراردادهای چند شرکت بوده ام و میدونم که اگر توی تهران به یه برنامه نویس 700 حقوق داده میشه، شرکت کم کمش فقط از همین برنامه نویس 3ملیون درآمد میکنه
کسی که واقعا این کاره باشه نمی ره توی این شرکتا کار کنه.

من با یه طراح وب چت می کردم، اون می گفت چندساله توی تهران کار می کنه. چند سالم قبلش کار می کرده.

ولی می گفت توی سایتهایی که طراحی می کنم ادیتور استفاده نکردم، اترسال اس ام اس تا حالا نداشتم، پرداخت آنلاین نداشتم و........

حقوقش از شرکت همون 500 بود و می گفت در ماه کار آزاد هم می گیره که کلا 1.2 میلیون می شه !

حالا فرض کنید یه برنامه نویس اینکاره بخواد توی تهران کار کنه، بنظرم راحت می تونه بین 3-5 میلیون تومن کاسبی کنه.

HamidP

Member
حالا فرض کنید یه برنامه نویس اینکاره بخواد توی تهران کار کنه، بنظرم راحت می تونه بین 3-5 میلیون تومن کاسبی کنه.
آقا من خودمو اینکاره نمیدونم :دی ولی منکه 6ساله تجربه کار حرفه ای دارم، تدریس هم میکنم از این رقما تا حالا در نیاوردم :دی حرف دوستمون درسته که اگه به برنامه نویسی 700 تومن بدن حداقل باید 3 تومن برای شرکت درآمد داشته باشه. متاسفانه توی تهران انقدر آدم های سودجو وارد کار وب شدن که تو خیلی زمینه ها کار متخصصان واقعی رو خراب کردن و دید مردم رو نسبت به کار ما منفی کردن. در کل توی ایران و مخصوصا تهران اکثر شرکت ها دنبال برنامه نویس .Net از هر نوعیش :دی هستند به دلایلی که خودتون میدونید.
در کل توی تهران کار هست ولی این پارامتر مهم رو هم در نظر داشته باشید که هزینه ها توی تهران فوق العاده بالاست. اگر بتونید از تهران کار بگیرید و توی شهرستان زندگی کنید برد کردید.
مثه این میمونه که درآمدتون به دلار باشه و خرجتون به ریال

آخرین ویرایش:

i-php-i

Active Member
در کل توی تهران کار هست ولی این پارامتر مهم رو هم در نظر داشته باشید که هزینه ها توی تهران فوق العاده بالاست. اگر بتونید از تهران کار بگیرید و توی شهرستان زندگی کنید برد کردید.
اگه پیدا بشه که خوبه، اصلا اگه می تونید شما کار پیدا کنید و من انجام می دم.
آقا من خودمو اینکاره نمیدونم :دی ولی منکه 6ساله تجربه کار حرفه ای دارم، تدریس هم میکنم از این رقما تا حالا در نیاوردم :دی حرف دوستمون درسته که اگه به برنامه نویسی 700 تومن بدن حداقل باید 3 تومن برای شرکت درآمد داشته باشه.
شما خودتون می گید هر شرکت می تونه از هر برنامه نویس 3 میلیون تومن درآمد داشته باشه. منم می گم که حالا که ارزش کار یه برنامه نویس انقدره، بهتره که برنامه نویس برای خودش کار کنه و 3 میلیون تومن رو برای خودش ورداره.

HamidP

Member
خب دوست من اینجا یه نکته ریز و کنکوری هست که شما اگه بخواهید خودتون به تنهایی کار کنید قطعا نمیتونید به اندازه شرکت کار بگیرید. شرکت هم همه ی پول رو به جیب نمیزنه. تبلیغات و بازاریابی هم هست و همچنین هزینه های دفتر کار و منشی و اعتبار و...
مهمتر از همه تغذیه برنامه نویس ها یعنی پروژه است!
قطعا وقتی شما مشغول برنامه نویسی هستید دیگه نمیتونید همزمان مشغول بازاریابی هم باشید. در واقع یه کار گروهی هست. شرکت مشتری رو پیدا میکنه و شما کار رو انجام میدید. اگه شرکت یا یه بازاریاب خوب نباشه تغذیه کاری شما هم به اندازه مذکور نخواهد بود. که اگه بازاریاب هم داشته باشید بالطبع باید درصدی رو به اون بدید.
به نظر بنده یه برنامه نویسی که مستقل کار کنه و زرنگ باشه و به قول معروف اینکاره هم باشه میتونه از خودش توقع داشته باشه که توی شهری مثه تهران ماهیانه 1 الی 1500 در بیاره. اگر بخواد کمتر تلاش کنه میتونه توقع 500 تومن رو داشته باشه.

شما رزومه خودتون رو برای بنده ارسال کنید. چشم.
hamidparchami[at]gmail[noghte]com

i-php-i

Active Member
به نظر بنده یه برنامه نویسی که مستقل کار کنه و زرنگ باشه و به قول معروف اینکاره هم باشه میتونه از خودش توقع داشته باشه که توی شهری مثه تهران ماهیانه 1 الی 1500 در بیاره. اگر بخواد کمتر تلاش کنه میتونه توقع 500 تومن رو داشته باشه.
البته اگر بازاریاب خوبی داشته باشید، می شه که طرف حساب همون بازاریاب باشه و دیگه نیازی به شرکت نباشه.

در کل توی این کار هرچی از کدهای قبلی بیشتر استفاده کنیم طبیعتا سرعت و درآمدمون بیشتر می شه.
شما معمولا چندتا از کارهاتون شبیه به هم هستن و می تونید از کدهایی که قبلا نوشتید استفاده کنید؟

درثانی مگه وب سایتها چی لازم دارن؟ یه سی ام اس و نهایتا یه فروشگاه و چندتا فرم جانبی دیگه. فکر نکنم چنین سایتهایی آنقدر وقت بگیرن که نتونیم ماهی 3-4 تا ازشون بسازیم. قیمت هر کدوم هم فرضا باید 750 تومن باشه.

رزومه رو توی پیام خصوصی می فرستم براتون. البته تعداد سایتها زیاد نیستن و انتظار یه رزومه پربار نداشته باشید:-?

HamidP

Member
ببینید توی کارهای درست و حسابی اعتبار مهمه و همون جور که خودت میدونی دفتر و منشی و ... خیلی توی دید مشتری تاثیر داره.
بنده شخصا خیلی روی کیفیت کارهام حساسم و از کارهای به اصطلاح بزن برویی متنفرم. چون مهمتر از همه چیز اینه که کاری که شما انجام میدید در نهایت میشه نمونه کار شما و هرچه قوی تر (از نظر اجرا) کار کنید بالطبع نمونه کارهای قوی تری خواهید داشت.:cool:
استفاده از کدهای قبلی خودتون مشکلی نداره ولی سبک کار و اصول برنامه نویسی بنده زیاد اجازه این کار رو بهم نمیده مخصوصا در قسمت قالب سایت. :paint:

در کل هرکاری رو شروع کردید پشتکار داشته باشید و این شاخه و اون شاخه نپرید انشاالله قطعا موفق خواهید بود.
مستقل کار کردن بد نیست ولی انفرادی کار کردن چرا. کار کردن برای یه شرکت هم اصلا بد نیست بلکه بهتر هم هست و به تجربیات و علم شما افزوده میشه و حداقل در آینده رزومه قوی خواهید داشت. به این فکر کنید که اگر همون ماهی 700 رو هم نگیرید و خودتون هم نتونید کار بگیرید سالی 8400 عقب میوفتید.

به هر حال انشاالله همگی موفق باشید :rose:

i-php-i

Active Member
ببینید توی کارهای درست و حسابی اعتبار مهمه و همون جور که خودت میدونی دفتر و منشی و ... خیلی توی دید مشتری تاثیر داره.
کار درست و حسابی باید درآمد درست و حسابی هم داشته باشه، 700 تومن در ماه رو هم می شه با یه دفتر معمولی و یه بازاریاب متوسط بدست آورد و خرج دفتر و بازاریاب رو هم داد.

شما چه کارهایی انجام می دید که می گید ویژه هستن و نمی شه کدها رو توشون مجددا بکار برد؟

بنظرم شکا دارید کار رو برای خودتون سخت می کنید یا اینکه بغیر از طراحی وب از جایی دیگه هم درآمد دارید یا اینکه طراحی وب شغل دوم یا سوم تون هست.

HamidP

Member
شما اگر بخواهید یه دفتر متوسط با متراژ خیلی خیلی پایین توی یه جای متوسط توی تهران بگیرید حداقل باید 5 تومن پیش و ماهی 550 اجاره بدید + هزینه برق (با این وضع قبوض) + تلفن + شارژ ساختمان + حقوق منشی + بازاریاب + تبلیغات + ایاب و ذهاب خودتون و مهمتر از همه در آخر سال مالیات بر درآمد رو بدید. اگه در تواناییتون هست که این هزینه ها رو در بیارید و مبلغ مورد نظرتون هم به عنوان سود خالص براتون بمونه همین امروز شروع کنید که اگر شروع نکنید ضرر کردید.
بنده تجربه اش رو دارم که این مطالب رو خدمتتون عرض میکنم.

از نظر ساختار و قالب به صورتیه که زیاد نمیشه کپی کرد.

خیر شغل بنده برنامه نویسی وب هست و چون توی کارمون برای قیمت ها یک اصول و چارچوبی داریم و رو هوا و با توجه به ... مشتری قیمت نمیدیم نمیشه مثه بعضیا ره صد ساله رو یک شبه رفت. ولی خب بنده درآمد کمتر ولی سالم رو ترجیح میدم

فکر میکنم تاپیک داره از موضوع اصلیش منحرف میشه.

i-php-i

Active Member
خیر شغل بنده برنامه نویسی وب هست و چون توی کارمون برای قیمت ها یک اصول و چارچوبی داریم و رو هوا و با توجه به ... مشتری قیمت نمیدیم نمیشه مثه بعضیا ره صد ساله رو یک شبه رفت. ولی خب بنده درآمد کمتر ولی سالم رو ترجیح میدم
من نمی دونم شما چه سایتهایی طراحی می کنید؟
به هرحال قیمت یه سی ام اس که فروشگاه هم داره باید 700 باشه و نمی دونم شما چرا ارزش کار خودتون رو می یارید پایین.

اکثر شرکتا معمولا همین دوتا بخش رو می خوان و یه بخش هم برای چت آنلاین. قیمت اینا فکر نکنم کمتر از 750 باشه، مگر اینکه شما خودتون برای رقابی با دیگران قیمت کارتون رو می یارید پایین.

من نمی دونم شما چی می سازید که هم جدیده و هم درآمدش پایینه !

فکر میکنم تاپیک داره از موضوع اصلیش منحرف میشه.
نه منحرف نشده چون خرج دفتر، تبلیغات، منشی و... هم باید از راه درآمد کسب شده توسط طراح وب پرداخت بشه.

آخرین ویرایش:

Masoud1365

مدیر انجمن
به نظر من در آمد برنامه نویس باید حداقل 2.000.000 باشه !
یعنی کمترش فایده نداره !
البته منظورم یه جایی هست که پروژه هایی که کار میکنند حرفه ای باشه ( یعنی هر کی نیاد یه جوملایی چیزی رو یکم کاستومایز کنه و بتونه اون کارارو انجام بده ! )
برنامه ای که نوشته میشه باید قابلیتهای مهمی داشته باشه مثلا :
ماژولار باشه !
از cms های آماده استفاده نشده باشه ( برای امنیتش میگم )
قدرت توسعه کار بالا باشه !
چند نفر بتونند به صورت همزمان روش کار کنند .
طراحی بر پایه MVC
اگر با فریم ورک کار کنند مسلما کار خیلی قوی تر میشه !
روی فریم ورکی که باهاش کار میکنند کاملا مسلط باشند
و...
به نظرم به یه همچین شخصی باید حداقل 2.000.000 بدن !
البته جدا از این ها باید یکم هم با مباحث سرور و اینا آشنایی داشته باشه !

i-php-i

Active Member
به نظر من در آمد برنامه نویس باید حداقل 2.000.000 باشه !
بالاخره درامد یه برنامه نویس چقدره؟ 500000، 1000000، 1500000 یا 2000000؟

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا