حركت يك شي در FLASH

miladmovie

Active Member
سلام

آيا براي حركت يك شي(مثلا يك دايره)در فلش راه ديگري هم بجز حركت دادن اون فريم به فريم هم هست :?:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

ميشه يكم توضيح بدين؟! يعني چطوري؟! بصورت اكشن اسكريپت منظورتونه؟!

مجيد

miladmovie

Active Member
سلام

من خودم درست نمي دونم با اكشن اسكريپ است يا با چيز ديگه

من هميشه براي حركت يك شي فريم فريم اون رو حركت مي دادم گفتم شايد روشي باشه كه من رو از دست اين كار خلاص بكنه

akaveh

Member
سلام
اگه حركت مورد نظرت در يك مسير مستقيم باشه مي توني از موشن تويينيگ استفده كني كه خيلي هم ساده است و سرعت اون هم بيشتر از اين هست كه فريم به فريم حركت بدي و اگه مي خواي كه رو يك مسير خاص حركت كنه مي توني از يك لايه راهنما استفده كني.
اميدوارم هر چه سريعتر مشكلت حل بشه.

Amir2003

Member
با سلام
آقا براي اينكار شما بايد اينجوري عمل كني كه :
اول دايره را بكشي وبعدش اونا سلكت كني و بعد مثلا روي فريم 40 ام بري و كليك راست كني و بعدش گزينه
insert key frame را انتخاب كني بهدش شكل را برداري و يه جاي ديگه صفحه بزاري در اخر هم
روي فريم اولي كليك و گزينه بعدش creaet motion tween را انتخاب كني بعدشم همين كار را براي گزينه آخر انجام بدي به همين سادگي
يه نگاه هم به اين سايت بنداز
www.siavosh.com
متشكرم
خدانگهدار
امير

akaveh

Member
سلام
همون طور كه دوستمون گفتن مي توني عمل كني به يك صورت ديگه هم مي توني اين كارو بكني البته زياد فرقي با اون روش نداره ولي خوب ...
شكل مورد نظرتو رسم مي كني يا اگه مي خواي عكسي رو حركت بدي اونو وارد فلش بكن
بعد روي يك فريم خاص ( كه سرعت حركتتو مشخص مي كنه ) راست كليك كن و insert frame
رو انتخاب كن بعد بيا رو فريم اولت كه همون مبدا حركت هست و راست كليك كن بعد گزينه
create motion tween رو انتخاب كن رنگ فريم ها به صورت آبي در مي آد بعد بيا به فريم آخر كه همون مقصدت هست و شكل يا شي رو به محل مورد نظرت بيار كه بعد از اين كار رو فريم ها يك پيكان ديده مي شه . براي چند تا حركت مي توني از چندين موشن تويينگ استفاده كني.
اميدوارم تونسته باشم كمكت كنم .
علي

Amir2003

Member
با سلام
آقا سرعت را تعداد فريم مشخص نمي كنه بلكه
FPS يا تعداد فريم در واحد زمان مشخص مي كنه
يا حق

akaveh

Member
سلام
آقاي امير از تذكر به جاي شما بسيار ممنون .
البته منظور من همون تعداد فريم ها در واحد زمان بود ولي فكر مي كنم نتونستم خوب بيان كنم.
موفق و پيروز باشي .
علي

جدیدترین ارسال ها

بالا