حركت موجي اجسام(در پاسخ به Hasod.com)

Omid605

Member
با سلام.
تو اين تاپيك قصد دارم حركت دادن و مواج كردن اجسام رو آموزش بدم.
اميدوارم قابل استفاده دوستان باشه.

WAVE.JPG

بكار گيري تار فضاييwave براي ايجاد حركت اجسام.

سطح تمرين: مبتدي
زمان براي تكميل تمرين: 5 دقيقه

هدف ما ايجاد موجه كه به دو طريق امكان پذيره:1-Wave modifier
2-wave>>space warps
كه من دومي رو ترجيح ميدم(بخاطر قابل تعميم بودن امكانات).
موجي كه ايجاد خواهيم كرد به هر جسمي ميتونه اعمال بشه،ولي براي مشاهده نتيجه بهتر من يك مكعب و يك استوانه به حالت دراز و خوابيده ايجاد ميكنم.

ـــايجاد موج و انتصاب:
در command panel و در قسمت create،آيكونspace warps رو انتخاب و forces رو به modifier based تغيير ميدهيم،حالا wave رو انتخاب كنيد و يك صفحه مواج(در نماي تاپ) ايجاد كنيد.
modif.jpg

>>دقت كنيد در اين مورد نيز فقط جهت صفحه تاثير دارد و نه محل آن(مثل تمامي sapace warpها).براي تنظيم در جهت دلخواه حول محور z بچرخونين(ميانبرE).

من در اجسام رو به اين ترتيب قرار دادم:

before.jpg

ولي هنوز تاثيري ديده نميشه،اگه تاپيك قبلي رو خونده باشين(آبشار) متوجه علتش شدين.
به هر حال Bind to space warps رو در كنار(چپ) quick select انتخاب كنيد و با اين وسيله waveرو به اجسام وصل كنيد(click and drag) .

bind%20to.jpg

ولي ميبينيد كه اجسام به شكل ناپسندانه(يا غير ورزشي!) كج ميشن :roll:
خوب علتش كم بودن تعداد segmentهاي اجساممونه . خوب هر يك از جسمهامونو بطور جداگانه انتخاب و به ستون modify رفته و تعداد segmentها رو (فقط در جهتي كه لازمه) افزايش بدين.
در مورد من تعداد height segments رو بايد افزايش داد(عدد 32 در اين موارد كافي و عاليه!)
نتيجه(البته تا اينجا):

after.jpg

(اگر در ستون modify در حالي كه جسم انتخابه و روي wave binding هستيم گزينه اي رو بنام flexibility داريم كه ميزان تاثير پذيري جسم انتخاب شده از دامنه موج رو تنظيم ميكنه،يه ذره باهاش ور برين!)

flexibility.jpg

ولي اگه play رو بزنيد تغييري حاصل نميشه چون هنوز انيميتش نكرديم.
ـــانيميت كردن:
wave رو انتخاب و به ستون modify برين .پارامتر phase (يا همون فاز موج>>قابل توجه فيزيكدانان!) تعداد موجهايي رو كه قراره حركت كنن مشخص ميكنه.

pashe.jpg

براي انميت كردن دكمه auto key رو فشار بدين(قرمز ميشه) و برين رو فريم 100 حالا phase رو به 3 يا 4 تنظيم كنين.از حالت auto key خارج بشيد(ميانبرN) و play رو بزنين 8O

autokey.jpg

موفق باشين. اگه اشكالي چيزي ديدين منو در جريان بزارين. منتظرم :wink:

اميد عليون

saber3d

Member
سلام.
بسيار خوب بود. متشكرم.
اين روش آموزش كخ همراه با تصوير ميباشد از نظر من بهترين روش هست.

منتظر آموزش هاي بعدي شما هستيم.

موفق باشيد.

aghahamidgol2

Active Member
سلام رفيق اول از مقالات باحالت ممنونم
من كه خيلي بهره مي برم از بس تازه وارد هستم
اما يه مشكلي دارم اينه كه بابا تو رو خدا كمي هم در مورد رندر كردن آموزش بده
من يك موج ساختم كه روش يك توپ بود خواستم رندر كنم همش به صورت عكس مي شد و فيلم در نيمد
مقالات خيلي عاليه اما به فكر ما هم باش كه عاشق خروجي با كلاس از برنامه هستيم اگر مي شه يك مقاله در مورد رندر بنويس به صورت فيلم تا ديگه اين قدر من خودمو نكشم
ممنون منتظر مقالات بيشتر شما هستيم بيشتر و زودتر بنويس
موفق باشي

MAJID max

New Member
اقا اميد
دست شما دردنكنه استفاده كرديم.
منتظر مقاله بعدي هستم

جدیدترین ارسال ها

بالا