حرفه ای ها کمک کنن "یه سوال مهم" (تصحیح رنگ فیلم)

bitamax

New Member
به کمک چه برنامه ای می تونم کیفیت یه فیلم رو اینجوری تغییر بدم
از حالت 1 به 2

حالت 1
bhlp8i.jpg

حالت 2
2wc1c9d.jpg

Peace Dove

Well-Known Member
سلام
جمید جان ناراحت نشی ها ولی تا یه چیزی میشه سریع تبلیغ افتر رو میکنی.!!
بهتره اول راحت ترین برنامه رو پیشنهاد بدی.
مثلا پریمیر (حالا من نمیگم ادیوس که نگی منم تبلیغ ادیوس میکنم!)
هر برنامه ای که بتونه کنتراس تصویر رو تغییر بده .شما باید کنتراس تصویر رو پایین بیارید.

HamidSHS

Active Member
جمید جان ناراحت نشی ها ولی تا یه چیزی میشه سریع تبلیغ افتر رو میکنی.!!
سلام
من اسمم حميد هست نه جميد
gigglesmile.gif

بعدش هم من که تبليغ نميکنم
crazy.gif

اون چيزي که ياد دارم رو ميگم
اصلا انجمن براي اين هست که هر کسي يه چيزي بگه تا اطلاعات در کنار هم کامل بشه
حالا اگر شما فکر ميکني که اديوس اين کارو راحت تر انجام بده من که حرفي ندارم
اما فقط افتر افکت ته !!!
4fvfcja.gif
8.gif

Peace Dove

Well-Known Member
من اسمم حميد هست نه جميد
اشتباه لپی شد.:lol:
اصلا انجمن براي اين هست که هر کسي يه چيزي بگه تا اطلاعات در کنار هم کامل بشه
درست اما شما هیچ آشنایی با پریمیر وادیوس نداری؟؟ . ونمیدونی که کار با این دوتا مخصوصا پریمیر راحت تره؟
بهتر سریع ترین راه و راحت ترین را رو پیشنهاد داد.
اما فقط افتر افکت ته !
ادیوس!!(عجب رقابتیست بین اصولگرایان ادیوسی!و اصلاحطلبان افتری!!!)
موفق باشید
سامان

HamidSHS

Active Member
درست اما شما هیچ آشنایی با پریمیر وادیوس نداری؟؟ . ونمیدونی که کار با این دوتا مخصوصا پریمیر راحت تره؟
بهتر سریع ترین راه و راحت ترین را رو پیشنهاد داد.
آخه هر کس بهترين راه رو بخواد معرفي کنه که ديگه چي ميشه !!!
مثلا من اگر ميخواستم که جوابشو زودتر بدم شما ديگه اينجا پست نميدادي ( اينم يکي از مزيت هاش ) :دي
ادیوس!!(عجب رقابتیست بین اصولگرایان ادیوسی!و اصلاحطلبان افتری!!!)
فکر کنم بر عکس گفتي
ياعلي:)

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام به همه دوستان . برای این سوال دوستمون نرم افزارهای مختلفی میتونن از کارا بکنن . کلا به این جور کارا میگن تصحیح رنگی . که از اول به وجود آمدن سینما وجود داشته ولی الان ما کامپیوتری همه کاراشو می کنیم .
اکثر نرم افزارهایی که با ویدئو سروکار دارن یک سری تنظیمات برای تصحیح رنگی فیلم دارن . حالا یکی بیشتر داره یکی کمتر .
اگه می خوای کارت سریع راه بیفته نرم افزارهای تدوین مثل پریمیر ، ادیوس ، لیکویید می تونن این کارارو انجام بدن
اما اگه می خوای حرفه ای کار کنی و روی فیلمت زیاد کار کنی نرم افزارهای مخصوص جلوه های ویژه مثل افترافکت ، کمباسش یا Rhino FX می تونن این کارارو با کیفیت به مراتب بهتری انجام بدن.
اگه سوالی بود در خدمتم
راستی به این جبهه های اصولگرای ادیوسی و اصلاح طلب افترافکتی ، جبهه مجاهدین کمباسشن هم اضافه کنین :D
ممنون از همه دوستان

HamidSHS

Active Member
راستی به این جبهه های اصولگرای ادیوسی و اصلاح طلب افترافکتی ، جبهه مجاهدین کمباسشن هم اضافه کنین :D
سلام
آفرين
خيلي بي طرفانه از هردوتامون دفاع کردي :mrgreen:
شما هم به عنوان جبهه بي طرف اضافه شديد ( چون بيشتر بهتون ميومد )
ياعلي

Y.FASHiST

Member
داداش شما میتونی هم با افتر کار کنی هم با پریمیر . اگه شما از پلاگین های Boris استفاده کنی که عالیه چون او ضمینه نور و رنگ یه سری پلاگین های فوق العاده حرفه ای داره .

اگه می خوای حرفه ای تر باشی که با Boris Red کار کن

polaris2005

New Member
Color Correction

سلام

با اجازه اساتید محترم

دوست گرامی سوال شما به مبحث گسترده اصلاح رنگ(Color Correction) مربوط میشه که کاربرد بسیار گسترده ای در امور حرفه ایی دارد تا جایی که میتوان گفت کمتر کار حرفه ایی میتوان یافت که از تکنیک های اصلاح رنگ در آن استفاده نشده باشد.

اما چگونگی اعمال CC بطور کلی:1- با بهره گیری از سخت افزار (کارت های تدوین) و یا 2- صرفا نرم افزار
CC بوسیله سخت افزار بسیار سریع و نتیجه بسیار مطلوبی دارد در مقابل نرم افزار های مربوطه فرایندی بسیار کند و برای بدست آوردن نتیجه مورد نظر وقت بیشتری باید صرف کرد ضمن اینکه زمان رندرینگ طولانی خواهد داشت.

در مورد سخت افزار یکی از بهترین ها نسبت به قیمت Matrox RT.X2 HD که 18 فاکتور اصلاح رنگ را بصورت ریل تایم با اینترفیسی بسیار کارا و ساده اعمال میکند.
در مورد روش نرم افزاری نیز میتوان Color Finesse را نام برد که الحق یکی از بهترین های موجود در این زمینه میباشد.
http://www.synthetic-ap.com

پیوست ها

• Color Finesse.jpg
    Color Finesse.jpg
    54.8 کیلوبایت · بازدیدها: 43
  • matrox_rtx2.jpg
    matrox_rtx2.jpg
    71.5 کیلوبایت · بازدیدها: 42
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا