حذف کامل منوی راست کلیک Flash در خروجی مولتی مدیا

yaa110

کاربر فعال
یکی از مشکلات کاربران در تهیه خروجی مولتی مدیا با فرمت exe منوی راست کلیک Flash می باشد، برای حذف آن معمولا از برخی برنامه های جانبی استفاده می شود که مشکلاتی را برای کاربران به وجود می آورد. در این درس نحوه حذف این منو بدون نیاز به برنامه حامل آموزش داده می شود.

اگر از Flash CS5 استفاده می کنید، ابتدا از پروژه خروجی swf تهیه کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- فایل Projector.zip را دانلود کنید و آنرا اجرا نمایید.

۲- از منوی File گزینه Open را انتخاب و فایل swf را باز کنید.

۳- از منوی File گزینه Create Projector را انتخاب و فایل swf را به صورت exe ذخیره کنید.

مراحل کار

۱- قبل از شروع برنامه Resource Hacker 4.0 را دانلود کنید. به وسیله این برنامه خروجی exe آماده شده با Flash را هک کرده و منوی راست کلیک را کاملا حذف می کنیم. همچنین Title پنجره اجرایی را هم عوض کرده و مشخصات فایل خروجی را کاملا تغییر می دهیم.

۲- برنامه Resource Hacker را اجرا کنید و از منوی File گزینه Open را انتخاب کنید.

۳- حال فایل exe مورد نظر را انتخاب کرده و آنرا باز کنید.

۴- در سمت چپ برنامه فهرست زیر را باید مشاهده کنید.

۵- شاخه Menu را باز کنید. داخل این شاخه چند زیر شاخه وجود دارد. هر کدام از زیرشاخه ها را هم باز کنید.

res2.jpg

res.jpg

6- حالا روی هر عنوان راست کلیک و گزینه Delete Resource را انتخاب کنید تا عنوان حذف شود.

res3.jpg

۷- این کار را برای تمامی زیرشاخه های Menu و عناوین آنها انجام دهید تا درنهایت شاخه Menu مانند شکل زیر حذف شود.

res4.jpg

۸- حالا شاخه String Table و سپس زیر شاخه ۱ را باز کنید و عنوان ۱۰۳۳ را انتخاب کنید.

۹- در سمت راست برنامه عبارت Adobe Flash Player 10 را انتخاب کرده و آن را به هر نامی که می خواهید تغییر دهید. با این تغییر نام عنوان پنجره خروجی تغییر خواهد کرد.

res5.jpg

۱۰- در ادامه شاخه Version Info و سپس زیر شاخه ۱ را باز کنید و عنوان ۱۰۳۳ را انتخاب نمایید. مقادیر مشخص شده را هر طور که می خواهید تغییر دهید تا مشخصات فایل خروجی کاملا به نام شود.

res6.jpg

۱۱- برای تغییر آیکون فایل خروجی از منوی Action گزینه Replace Icon را انتخاب کنید و آیکون فایل خروجی را تغییر دهید.

۱۲- در نهایت از منوی File گزینه Save را انتخاب کنید تا تغییرات ذخیره شود.

mohammadbasri

کاربر فعال
برنامه ریسورس هکر ، برنامه خوبیه، اما چند بار تا حالا شده که فایل خروجیمو خراب کرده و مجبور میشدم دوباره خروجی بگیرم

armanbm

کاربر VIP
حذو راست کلیک از نظر ادوبی ممنوع است؟
یعنی بازی هایی مثل ماشیناریوم چطوری راست کلیک را حذو کردند؟ به همین روش؟!!

JavidFlasher

کاربر فعال
اين روش مشکل داره!الان رو نميدونم ولي وقتي من فلش پلير8رو همينجوري دستکاري ميکردم بعضي جاها که يکم سنگين ميشد سر يع فلش پلير اکسيت ميشد!swf studioهم گذينه خوبيه واسه اينکار من از اون استفاده ميکردم

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
Resource Hacker برنامه خوبی هست ، ولی برنامه های کاربردی دیگر که کار کامپایل exe را انجام می دهند به شما امکان شخصی سازی منوی راست کلیک را علاوه بر حذف موارد قبلی می دهند.
البته برای مواردی که هدف تنها حذف می باشد این روش مناسب است.

armanbm

کاربر VIP
Resource Hacker برنامه خوبی هست ، ولی برنامه های کاربردی دیگر که کار کامپایل exe را انجام می دهند به شما امکان شخصی سازی منوی راست کلیک را علاوه بر حذف موارد قبلی می دهند.
البته برای مواردی که هدف تنها حذف می باشد این روش مناسب است.

سلام بهروز جان.
این مورد مشکل بزرگی واسه من شده.
آیا راهی هست که به شکل قانونی و بدون کرک کردن، این منو رو بشه حذف کرد؟ و براش تعریف دیگه ای کرد؟
یعنی یک Event مثل خود چپ کلیک ساخت؟ با پرداخت پول بیشتر امکانش هست؟ توی Air هم وضعیت همینه؟
ممنون.

armanbm

کاربر VIP
البته جسارت نشه ها. منظور من از پرداخت پول بیشتر به شرکت ادوبی بود.

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
سلام بهروز جان.
این مورد مشکل بزرگی واسه من شده.
آیا راهی هست که به شکل قانونی و بدون کرک کردن، این منو رو بشه حذف کرد؟ و براش تعریف دیگه ای کرد؟
یعنی یک Event مثل خود چپ کلیک ساخت؟ با پرداخت پول بیشتر امکانش هست؟ توی Air هم وضعیت همینه؟
ممنون.
در مورد swf و فلش پلیر مروگر ، هیچ وقت ادوبی از حق کپی رایتش حتی با قیمت های بالا نخواهد گذشت و اگر هم چنین امکانی را به فلش پلیر اضافه کند خیلی راحت همه می توانند آن را دور بزنند ، من هم بودم (جای مدیران ادوبی) این کار را نمی کردم..

در مورد خروجی های exe برنامه هایی مثل MDM Zinc دقیقا همین امکان را حتی با امکان قرار دادن منوی فارسی در راست کلیک برای شما فراهم می آورد و فکر می کنم در این موارد دیگر مشکلی نباشد

موفق و پیروز باشید

yaa110

کاربر فعال
سلام به همه دوستان، بنده به شخصه خیلی از Resource hacker استفاده می کنم و تا به حال مشکلی نداشتم. ویژگی این روش اینه که شما از پلایر ادوبی استفاده می کنید.
در مورد ماشینیریوم هم فکر می کنم از یه حامل مثل C#، دلفی و ... استفاده شده.

armanbm

کاربر VIP
بحث من امکان این موضوع نیست. امکانش هست. میدونم.
اما اگه ما بخوایم برای یک شرکت خارجی که قانون کپی رایت سرش میشه کار کنیم، چی کار باید بکنیم؟
بگیم نمیشه چپ را حدف کرد؟!!!

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
بحث من امکان این موضوع نیست. امکانش هست. میدونم.
اما اگه ما بخوایم برای یک شرکت خارجی که قانون کپی رایت سرش میشه کار کنیم، چی کار باید بکنیم؟
بگیم نمیشه چپ را حدف کرد؟!!!
در مورد وب می فرمایید یا مالتی مدیا...؟
در واقع وقتی شما از برنامه ای مثل mdm برای شرکت خارجی استفاده کنید می بایست آن را ثبت کرده باشید و قانونی باشد و به احتمال زیاد از طرف شرکت مربوطه کد تایید شما درخواست خواهد شد.
برای وب هم حذف راست کلیک مثلا با کدهای جاوا .... امکان پذیر می باشد و حتی می تواند رویداد را انتقال هم داد به فلش و فکر نمی کنم مشکلی داشته باشد و نقض قانون کپی رایت در این مورد باشد.

موفق و پیروز باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا