[سوال] حذف ويندوز سون در پي نصب پارتيشن مجيك

Amir001

Member
سلام .

بچه ها من يه مشكل خوردم اونم اينكه 3 روز يه لپ تاپ ايسر مدل 5742G خريدم.روي اين سيستم ويندوز فابريك و اصل بودش. حتي ويروس ياب اصلم روش بود.

تا اينجا همه چيز خوب پيش ميرفت ، مشكل از اونجايي شروع شد كه ديدم لپ تاپم تك درايو يعني فقط يه درايو C داشت.حوب منم طبيعتا به درايو بيشتري نياز داشتم.گفتم با پارتيشن مجيك(partion magic ) درايوها رو افزايش بدم اما نميدونستم كه ميندوز7 رو نبايد با ارتيشن مجيك اين كار رو انجام داد.

حالا كه انجام دادم ويندوز نمياد بالا.

به نمايندگيش زنگ زدم گفت نبايد اين كارو ميكردي گاهي اوقات اكان داره با اين كار هارد از بين بره. بعد گفت هزينش نزديك به 100 هزار تومانه .

بچه ها تو رو خدا اگه كسي ميتونه راهنماييم كنه .چون به خدا همينشم قسطي خريدم:cry::sad:
از حسن توجهتون يشايش ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
سلام .

بچه ها من يه مشكل خوردم اونم اينكه 3 روز يه لپ تاپ ايسر مدل 5742G خريدم.روي اين سيستم ويندوز فابريك و اصل بودش. حتي ويروس ياب اصلم روش بود.

تا اينجا همه چيز خوب پيش ميرفت ، مشكل از اونجايي شروع شد كه ديدم لپ تاپم تك درايو يعني فقط يه درايو C داشت.حوب منم طبيعتا به درايو بيشتري نياز داشتم.گفتم با پارتيشن مجيك(partion magic ) درايوها رو افزايش بدم اما نميدونستم كه ميندوز7 رو نبايد با ارتيشن مجيك اين كار رو انجام داد.

حالا كه انجام دادم ويندوز نمياد بالا.

به نمايندگيش زنگ زدم گفت نبايد اين كارو ميكردي گاهي اوقات اكان داره با اين كار هارد از بين بره. بعد گفت هزينش نزديك به 100 هزار تومانه .

بچه ها تو رو خدا اگه كسي ميتونه راهنماييم كنه .چون به خدا همينشم قسطي خريدم:cry::sad:
از حسن توجهتون يشايش ممنون

هارد دیسک که خودش با پارتیشن بندی خراب نمیشه، فوقش یه بخشی از اطلاعات روش حذف شده.
می بایستی هارد دیسک رو با یک نرم افزار بازیابی اطلاعات Recovery کنید. این چیزی نیست که بدون یک
هارددیسک پر ظرفیت دیگه قابل انجام باشه، چون اطلاعات بازیابی شده رو نمی توانید مستقیما روی همین
هار دیسک ذخیره کنید. بهتر که هارد دیسک رو از لپ تاپ دربیاورید و با کابل مبدل Sata-IDE-USB به یک کامپیوتر
متصل کنید و اطلاعاتش رو با یک نرم افزار بازیابی اطلاعات دربیارید و مجددا پارتیشن بندی و فرمت کنید.

شاید همه اطلاعات روش قابل بازیابی نباشه ولی اکثریت اطلاعات اش قابل بازیابی اند.

majid_a95

Active Member
هارد دیسک که خودش با پارتیشن بندی خراب نمیشه، فوقش یه بخشی از اطلاعات روش حذف شده.
می بایستی هارد دیسک رو با یک نرم افزار بازیابی اطلاعات Recovery کنید. این چیزی نیست که بدون یک
هارددیسک پر ظرفیت دیگه قابل انجام باشه، چون اطلاعات بازیابی شده رو نمی توانید مستقیما روی همین
هار دیسک ذخیره کنید. بهتر که هارد دیسک رو از لپ تاپ دربیاورید و با کابل مبدل Sata-IDE-USB به یک کامپیوتر
متصل کنید و اطلاعاتش رو با یک نرم افزار بازیابی اطلاعات دربیارید و مجددا پارتیشن بندی و فرمت کنید.

شاید همه اطلاعات روش قابل بازیابی نباشه ولی اکثریت اطلاعات اش قابل بازیابی اند.

فکر میکنم معضل اصلی ایشون پریدن ویندوز اورجینالشون بوده که پریده و قابل بازیابی نیست نه اطلاعات موجود روی هارد :-? که البته به گفته شما بیشتر قابل بازیابیه ..........
بابا نمیدونم این چه کاریه اینا میکنن ! عقلشون ........... روی هارد 500 گیگی ویندوز نصب میکنن بدون پارتیشن بندی :mad: تازگی یکی از دوستانم به همین مشکل برخورده بود ولی اول از ویندوز ایمیج گرفت و پارتیشن بندی کرد و بعد دوباره ویندوز رو بدون مشکل بازیابی کرد!!
شما نباید اینکارو میکردید! بعید میدونم ویندوز قابل بازیابی باشه و همونطور که گفتید نصب دوباره ویندوز اورجینال هزینه زیادی براتون بر میداره :shock:! شایدم کارنشد نداشته باشه ! نمیدونم :-?

Amir001

Member
از حسن توجهتون ممنون.

ولي بچه ها بحث سر اورجينال يا غير اورجينال نيست.حالا كه پريد اورجينالش.

من هر كاري كردم كه ويندوز روش نصب كنم نتونستم.

مشكلمم تو نصب ويندوز ، قسمت بوت cd هستش چون با اينكه با زدن كليد f2 وارد setup سيستم ميشم ولي هيچ جايي نيست كه بتونم بوت سيستم رو بزارم روي cd.

اصلا ميدونيد لعنت به هرچي ويندوز 7 . طلف كنيد راهنماييم كنيد چي كار كنم تا بوت رو ،روي CD بندازم.
تا ببينم مبتون يه خاكي تو سرم كنم

بچه ها تو رو خدا ببخشيد اگه خوب صحبت نميكنم دركم كنيد.مغزم جواب نميده

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
سی دی رام رو چک کنید سالم باشه مطمین هستید که از ستاب سی دی رام رو غیر فعال نکردید
باید در قسمت بوت سی دی رام رو هم بین دیوایز ها داشته باشید
در غیر این صورت تنها راه باقی مونده استفاده از بوت فلشه که تهیه اون کمی مشکله

نکته
مدل های جدید اچ پی با هیچ روشی پارتیشن بندی نمیشن باید فقط از طریق بوت فلش این کار رو کرد

Amir001

Member
cd rom درسته . چه جوري بايد بوت فلش تهيه كنم

احتمالا من كليد setup يعني f2 رو اشتباه نميزنم.نبايد كليد ديگهاي رو بزنم

Amir001

Member
من صد در صد دارم راه رو اشتباه ميرم چون تو قسمت setup اطولا يه درايو H.D.D يه درايو CD ROM و يه درايو F.D.D رو براي بوت نشون ميده درايو فلاپي كه براي لپ تاپ منحله. به قول شما هم فرض ميكنيم كه درايو CD rom هم پريده.

پس درايو H.D.D كج رفت؟

پس اشتباه درام كليد رو ميزنم

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
اول که لبتاب رو بوت میکنید از صفحه کیبرد کلید pause break رو بزنید تا مراحل موقت متوقف بشه دقت کنید تو همون صفحه کلید بوت رو معرفی میکنه
در لبتاب ها اکثر f2 -f3 -f10-f4
عمل بوت رو انجام میدن

Amir001

Member
نميشه.

از همتون سپاسگزارم.تو زحمت افتادد

مثل اينكه ياد بيفت تو خرج:sad:
تعميركار خوب توي تهران ميشناسيد؟

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
وقتی دقیقا مشکل مشخص نیست چطور میشه حلش کرد
ایا سی دی رام روشن میشه بیرون میاد
چند وقته سیتم رو خریداری کردید
میتونید از سی دی رام های اکسترنال هم برای راه اندازی استفاده کنید
اگه یه تبدیل ساتا یا ای دی ای بخرید میتونید سی دی رام یا هارد سیستم خانگی رو به لبتاب متصل کنید
قیمتش حدودا 20 هزار تومان

the_king

مدیرکل انجمن
الزامی نیست که وارد صفحه Setup بشوید، بجای F2 کلید های ESC و F10 و F11 و F12 رو امتحان کنید. یکی شون
باید منوی گزینه های بوت شدن رو نشون بده.

Amir001

Member
بچه ها خدا رو شكر مشكل نصب ويندوز توسط يكي از دوستانم حل شد.

و ديگه ميتون ويندوز نصب كنم.از همگي به خاطر اينكه حمايتم كرديد و جواباي (خداييش رو بگم )دلگرم كننده بهم دادي كمال تشكر رو دارم.

اما هنوز ويندوز نريختم فعلا دلم نمياد ميندوز اصلم رو پاك كنم به نظرتون راهي هست كه بتونم پاكش نكنم.(غير از CDهاي ريكاوري)چون يادم رفت از سيستم بكاپ بگيرم:sad:

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
بچه ها خدا رو شكر مشكل نصب ويندوز توسط يكي از دوستانم حل شد.

و ديگه ميتون ويندوز نصب كنم.از همگي به خاطر اينكه حمايتم كرديد و جواباي (خداييش رو بگم )دلگرم كننده بهم دادي كمال تشكر رو دارم.

اما هنوز ويندوز نريختم فعلا دلم نمياد ميندوز اصلم رو پاك كنم به نظرتون راهي هست كه بتونم پاكش نكنم.(غير از cdهاي ريكاوري)چون يادم رفت از سيستم بكاپ بگيرم:sad:

امکان پذیر نیست کاش قبل از نصب ویندوز یکم تحقیق میکردید اکثر لبتاب امکان برداشتن کپی از ویندوز رو دارن در ایسر اگه اشتباه نکنم برنامه ای به نام بکاب مولتی مدیا وجود داره که می تونید حتی درایور ها رو هم جدا بکاب کنید

یه ویندوز معمولی نصب کنید درایور ها رو هم با برنامه درایور جنیوس بگیرید مثل روز اول

جدیدترین ارسال ها

بالا