حدود قیمت برای سه بعدی سازی یه آرم

saeedfweb

Member
5 تا آرم (آرم شرکت و یه دونه هم بسم ا..) هستش که می خوام سه بعدی بشه و حول یه محور بچرخه
اگر بخواین یه همچین کاری انجام بدین هزینه هر یه دونه آرم چقدر می شه
و مدت زمان اجراش همچنین فرمت عکس ها چی باید باشه تا بهترین کیفیت دربیاد

c m y k

Member
اگه رفرنس طرح آماده باشه و مشتری هم بدون چی میخواد فکر کنم هر کدوم 30000 تومان کفایت میکنه
البته انیمیتش لوپ شدس
فرمت خروجی هم بستگی به قدرت سیستمت و زمانی که براش میزاری

vpic

Well-Known Member
با سلام.آقا من دارم طراحی دکوراسیون آشپزخونه رو انجام میدم.به نظرتون متری چند عرف تو بازاره؟
متری کابینت 280 تومن هستش.من واسه مدل سازی چند بگیرم.
راستی آموزش جلسه ای مقدماتی 1ساعت چنده؟
ا ساعت اموزش پیرفته چنده؟
با تکر از اساتید.

ali_118

کاربر VIP
طراحی دکوراسیون آشپزخونه رو انجام میدم
طراحی 3D آشپزخونه رو میفرمائید دیگه ؟

- - - - - - - - -
- یه کار آشپزخونه با دقت بالا و جزئیات بالا و رندرینگ متوسط به بالا چنده مزنش ؟
کارش هم فکر میکنم به مراتب از Interior های متداول بیشتره
طبق چه فاکتور هایی هزینه قبل از اجرا تخمین زده میشه ؟

نظرتون چیه توی یه تاپیک اقدام به قیمت گذاری کارها بشه و یک چارت مرجع برای تعیین حدودی تعرفه کارمزد یک کار 3D تهیه بشه ؟

طراحی 3D آشپزخونه رو میفرمائید دیگه ؟

- - - - - - - - -

نظرتون چیه توی یه تاپیک اقدام به قیمت گذاری کارها بشه و یک چارت مرجع برای تعیین حدودی تعرفه کارمزد یک کار 3D تهیه بشه ؟

من موافقم ، تا حالا تاپیک های زیادی در این زمینه ایجاد شده که هرکدوم یک مضمون داشته !

اگه یک تاپیک جامع در این زمینه داشته باشیم عالی میشه.:rose:

c m y k

Member
بهترین کاری که میشه کرد همینه البته کار پیچیده ای هست ولی میشه یه حداقل در آورد
من از مدیر این بخش خواهش میکنم یه نظرسنجی کلی در این مورد انجام بده
اگه یه همچین اتفاقی بیفته به نظرم خیلی از جاها نه سر مشتری کلاه میره نه سر (کننده کار )ضمنا یادمون باشه که این صنف یکی از پردرآمدترین مشاغل دنیاست البته بصورت حرفه ایش پس عزیزان لطفا نرخ ها رو خراب نکنین
تازه میشه برای نحوه ارائش هم یه برنامه روتین و جامع گذاشت
مثلا فرمت خروجی
رزولیشن
پرینت داشته باشه یا نه و ...

c m y k

Member
- - - - - - - - -

-----------------------------------------------------------------------------------------------
ببین بنظر من بهتره شما یه دسته بندی کلی از کارت داشته باشی و قیمت گزاری کنی
مثلا از 5متر مربع تا 10 متر مربع فلان قیمت از 10 متر تا 15 متر فلان ...

هزینه قبل از اجرا معنی نداره مگه خودت میخوای بسازیش ؟
هزینه طراحی جداست هزینه ساخت هم جداست
طرح شما باید نقشه اجرایی داشته باشه و قبل از تحویلش به مشتری باید حداقل 2 تا آلترناتیو بصورت خام بهش نشون بدی تا تاییدش کنه

ali_118

کاربر VIP
ببین بنظر من بهتره شما یه دسته بندی کلی از کارت داشته باشی و قیمت گزاری کنی
مثلا از 5متر مربع تا 10 متر مربع فلان قیمت از 10 متر تا 15 متر فلان ...

هزینه قبل از اجرا معنی نداره مگه خودت میخوای بسازیش ؟
هزینه طراحی جداست هزینه ساخت هم جداست
طرح شما باید نقشه اجرایی داشته باشه و قبل از تحویلش به مشتری باید حداقل 2 تا آلترناتیو بصورت خام بهش نشون بدی تا تاییدش کنه

خب اول اینکه قراره فقط در مورد تعرفه اجرای تری دی بحث بشه و منظور از اجرا همون اجرای طرح 3d کار هست.

و اینکه در کار تری دی متر مربع معنی نداره .
مثلا بنده اگه یه شئ کوچک رو فول دیتیل مدل کنم یا یدونه میز باید بر حسب حجمشون قیمت گذاری بشن ؟
شما اگه یه حیاط 500 متری رو مدل کنید 50 برابر یه حیاط 10 متری قیمت گذاری میکنیدش ؟

و اینکه هزینه رو بعد از اجرا میخواید بگید ؟ مثلا این کابینت واستون در اومد 500 تومن، طرف هم بگه نمیخوام !؟

خب اگه مثلا در مورد اجرای کابینت بحث میکنیم میشه مبلغی رو به ازای هر متر مربع کابینت برای اجرای 3d اون در نظر گرفت.
اما رو چه حسابی ؟

الان اغلب کارهای 2d یه تعرفه مشخصی دارند که قیمت کارها در یک سطح اختلافات نجومی با یکدیگر ندارن

دوستان اگر صلاح میدونید یه تاپیکی برای نمایش نمونه کار ها ، قیمت ها و نحوه قیمت گذاری ایجاد بشه و در اون به بحث در مورد پارامتر های تعیین کننده ی قیمت یه کار تری دی بحث کنیم .
تا کی بازار این کار میخواد بی حساب کتاب بمونه ؟
به هر حال اینجا که یکی از بزرگترین انجمن های فارسی زبان در حوزه گرافیک هست و پتانسیل کافی رو برای این کار داره میتونه در این کار پیشقدم بشه.

موفق باشید.

ali_118

کاربر VIP
نه بابا یه تاپیک مرجع فایده نداره همین جوری بهتره
چجوری ؟
evilsmile.gif

- اونایی که طرفدار قیمت های شکمی هستند دستاشون بالا :green:

من موافقم !
ما هیچ جا یک همچین چیزی نداشتیم ....
اگه موافقید سریعتر این تاپیک رو ایجاد کنیم ، به نظر من هیچ کس ضرر نمیکنه هرچی قیمت بالاتر بهتر :green:
اما از تمام دوستان فعال در بخش معماری خواهش میکنم همکاری کنند.

vpic

Well-Known Member
من هستم.مهندسی معماری می خونم.
کار هم انجام دادم.متری 20 تومن.اگه محدوده قیمت مشخص بشه.و یه مرجع (صنف) تشکیل بشه که اگه مشتری چونه زدو و چه میدونم گفت فلان جا با این قیمت انجام میدن ارجاعش بدیم به یه مرجع که قیمت ها رو ببینه.

اما من پیشنهاد میدم این قیمت ها این جا پیش خودمون بمونه و به کسی پیشنهاد مشاهده ندیم !
انجوری هرکسی میتونه با نام سازنده بیاد و بگه که قیمت هایی که اینجاست زیاده و برای اینکه از خودش تعریف کنه و مشتری جذب کنه انجمن رو بهم بریزه ...

Ali3D

Member
راستش قیمت گذاری بر حسب مساحت کاملاً بی معنیه
شاید برای نقشه کشی با اتوکد این روش معقول باشه، ولی کار 3d کاملاً بحثش جداست
مثالی که دوستمون راجع به حیاط زد خیلی مثال خوبی بود
من معمولاً کار رو می بینم، اینکه چه جزییاتی می خواد، متریال هایی که مشتری لازم داره، سایز رندری که می خواد(بعضی ها می خوان روی a3 چاپش کنن) و بعد تخمین می زنم که چند ساعت کار می بره برای ساختش، دستمزد هر ساعت هم معمولاً نفر با نفر می تونه فرق کنه
همین طور یه کار رو یه نفر تو 24 ساعت کاری، می تونه تحویل بده، یه نفر دیگه همون کار رو با همون کیفیت، تو 16 ساعت تحویل می ده، در نتیجه دستمزدش هم باید بالاتر باشه

ali_118

کاربر VIP
خب این ساعتی تخمین زدن رو میشه یه جورایی روش حساب کرد

البته باز هم به انصاف فرده قیمت گذاریش

مثلا فرض کنیم نمای خارجی یه ساختمون 7 طبقه با نمای شیشه که زیاد هم پیچیده نیست ، مدلینگ با جزئیات کم در سطح متوسط ، با رندر وی ری در سطح متوسط با 5 عدد رندر فرضا 1600x1200 به دست شما چه مقدار زمان میبره و ساعتی چند حساب میکنید ؟

- خیلی خوشحال میشیم سایر دوستانی هم که کار بازاری انجام میدند در این بحث شرکت کنند .

ممنون.

آخرین ویرایش:
البته من یک پرانتز باز میکنم که دوستان هرکدوم که قیمت میگن شهرشون رو هم بگن ، چون قیمت ها خیلی متفاوته !

DejArch

Member
من 3 کلاس کاری a b c برای کارهام در نظر میگیرم .با توجه به حجم کار و جزییات و البته خواسنه کارفرما.
با مترمربع کارجور در نماد و فیلد معماری داخلی رو از بیرونی جدا میکنم .

vpic

Well-Known Member
من اون ساختمونو با نور پردازی حرفه ای و محیط سازی 600 تومن انجام میدم.تو غرب کشورم هستم.

جدیدترین ارسال ها

بالا