..:: حامیان جهانی کردن مجید آنلاین ::..

1Gharibe

Member
خیر .
ما باید مطالبمون اونقدر قوی و ارزشمند باشه که بتونه اونارو به سمت خودش بکشونه !
ضمنا الان هم داریم همچین کسایی تو این انجمن که خیلی خیلی کم فارسی بلدن !
حالا چون اسرار میکنید شاید بشه یه انجمن انگلیسی زبان اضافه کرد اون پایین ولی اینکه سایت کاملا انگلیسی بشه نه !

hamid ir

Well-Known Member
اگه بتونیم ایرانیا رو در سطح بالا راضی کنیم هنر کردیم دوستانم مطمئن باشید اگه سایت به این سمتی که میگید کشیده بشه از وضع فعلی کلی عقب تر میره سایت
در ضمن ما الان همش داریم مقاله های اونوریا رو ترجمه میکنیم
مقاله ای از خودمون نداریم به اون صورت که

آخرین ویرایش:

kambiz-g

Member
من يه سوال از شما دارم واون ايه كه اون بندگان خدا از كجا بايد بفهمن كه مطالب سايت ارزشمنده
مثل اين مي مونه كه من به عنوان مثال براي اين كه محتويات يه سايت برزيلي ارزشمنده برم زبان برزيلي ياد بگيرم
مطمئن باشيد اگه مجيدآنلاين مايكروسافت هم بود باز كسي اين كارو نمي كرد پيشنهاد من يه سايت دو زبانه و مجزا از همه

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سايت ها بر اساس يوزرهاشون پيشرفت ميكنه هر چي يوزرها قوي تر باشند سايت هم جهاني تر ميشه درست زبون مهم اما مطالب آموزشي ميشه به دو زبون گذاشت هرچي كارها و آموزش ها جديد تر باشند بازديدكننده ها بيشتر جذب مي شوند متاسفانه سايت هاي فارسي فقط دارند تقليد ميكنند حتي يوزرهاي حرفه اي همين مجيد آن لاين يك مطلب آموزشي كه از خودشون باشه را نميگذارند (تا اونجاي كه من ديدم ) بيشتر مطالب هم تقليد يا ترجمه است

در كل هرچي يوزرها قوي تر ، خاكي تر و ... باعث پيشرفت سايت ميشه

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
البته همونطوری که مانی هم گفت این بحث یه بار دیگه هم پیش کشیده شده بود. منم به عنوان یکی از مدیرای این فروم واقعا خوشحال میشم که چنین امکانی برای سایت فراهم بشه و چی بهتر از اینکه بقول شما مجید آنلاین جهانی بشه؟

ولی اگر یکمی منطقی درباره موضوع فکر کنیم و واقعا دو دو تا چهار تا کنیم میبینیم که در مقابل لذت مربوط به جهانی شدن مشکلات خاص خودش هم وجود داره که من چند نمونش رو براتون توضیح میدم:

1- وقت. ببینید باید قبول کرد که اینکار وقت خیلی زیادی رو میطلبه. طراحی یه فروم جدید به زبان انگلیسی وقت زیادی لازم داره. مدیرای فنی و مدیر کل سایت و بقیه مدیرا هم مثل هر انسان 2 پایی مشکلات شخصی خاص خودشون رو دارن. اکثرا هم کار میکنن هم درس میخونن و کلا میشه گفت وقت براشون خیلی غنیمته.

2- هزینه. همونطوری که میدونید سایت مجید آنلاین به هیچ گروه و صنف و چه میدونم سازمان و ... وابسته نیست و مثل خیلی از فرومای دیگه کاملا مردمی و شخصیه. پس هزینه های اون هم باید بوسیله شخص مجید آقا تامین بشه. حالا یه سری از این هزینه ها بوسیله تبلیغات تامین میشه (که مقدارش هم خیلی جزئیه). بقیه اون رو باید از جیب مبارک پرداخت کرد! پس باید قبول کرد که هزینه بالا هم جزو مشکلات این راه هست.

3- نمیدونم چند نفر از بچه ها با کلمه وارز (warez) و سایتهایی که به این عنوان هستن آشنایی دارن؟ وارزها یه سایتهای عمومی هستن که هر کسی میتونه بصورت مجانی عضو بشه و توی اون سایت برای دیگران فایل آپلود کنه یا فایلهای دیگران رو دانلود کنه. حالا منظورم چی بود؟! اکثر این وارزها به زبان روسی هستن و هیچ Mirror دیگه ای به زبون دیگه ای ندارن. ولی وقتی آمار بازدیدشون رو نگاه میکنید واقعا عجیب و غریبه! حالا دلیلش چیه؟ من نوعی که اصلا روسی بلد نیستم چجوریه که مدام به این سایتها سر میزنم؟ دلیلش فقط یه چیزه: بکر بودن و دسته اول بودن مطالب اون سایتها.
پس هر چی مطالب نو و جدید باشه مخاطب جذب میکنه میخواد سایت روسی باشه یا انگلیسی یا حتی فارسی. یادمه یه آموزش تو فروم گذاشتم که از یه سایت روسی زبان ترجمه کرده بودم! روسی بلد نیستم ولی عکسای آموزشش اونقدر گویا بود که میشد کامل متوجه آموزش شد. پس گویا بودن مطالب میتونه مخاطب جذب کنه.

4- مدیریت. ببینید مدیریت کردن یه فروم انگلیسی زبان کسی رو لازم داره که اولا بصورت تخصصی اون نرم افزار رو بلد باشه و ثانیا به زبان انگلیسی کاملا مسلط باشه. یعنی اگر یه انگلیسی زبان اومد یه اصطلاح عامیانه انگلیسی بکار برد اون مدیر بتونه از پسش بربیاد!

به هر حال گفتم فکر فکر خیلی خوب و ناسیونالیسمیه! ولی باید قبول کرد که تا زمانیکه زیر ساخت یه چیزی از پایه درست نباشه نمیشه انتظار معجزه داشت! متاسفانه خیلی از ما این اخلاق رو داریم. بدون تحقیق و بررسی میایم یه کاری رو شروع میکنیم و میگیم ایشالا خیره!! بعد که وسط کار میرسه تازه متوجه میشیم بابا خیلی از مبانی و اصولی رو که باید رعایت میکردیم رو رعایت نکردیم و دوباره باید رو به عقب پسرفت کنیم!

بازم میگم من از طرفدارای پروپا قرص این طرحم ولی فقط زمانی که بصورت اصولی و پایه ای روش کار بشه.

ببخشید خیلی طولانی شد ولی فکر کنم لازم بود.
موفق باشید.

kambiz.elf

Member
سلام
منم به عنوان يكي از اعضا مجيد آنلاين به خودم اجازه دادم در بحثي كه در مورد مجيد آنلاين هست شركت كنم.
من كاملا با صحبتهاي سارا خانوم موافقم (100%)
بعد بطور مثال بنده وقتي دوستان نظر ميخوان در مورد كاري كه انجام دادن ميتونم با زبان شيرين پارسي نظرمو بگم ( يابرعكس) من خودم به شخصه نميتونم به انگليسي جواب بدم . پس در نتيجه ديگه نميتونم تو بحث شركت كنم . خوب اگه سايت هم به زبان پارسي و هم انگليسي باشه من فقط در قسمت پارسي كار ميكنم . كه فكر ميكنم خيلي از كاربران مثل بنده باشند . همچنين شايد بگيد اگه افراد كشورهاي ديگه هم در مورد كار نظر بدن باعث پيشرفت ميشه ولي اينو ميخوام بگم وقتي نمي تونم جواب بدم پس به سختي هم ميتونم بخونم پس باز هم به اين نتيجه ميرسم كه تو قسمت پارسي باشم.
يكي از دلايل جا افتادن مجيد آنلاين بين پارسي زبانان اينه كه ميتونن به زبان مادري تو اين سايت كار كنن .
بعد كلي سايت تو اينترنت هست مثل مجيد آنلاين كه به زبان انگليسي هست كه چندين سال دارن كار ميكنن و اگه ما بخوايم مجيد آنلاين رو جا بندازيم به نظر من خيلي وقت ميبره كه از نظر اقتصادي به صرفه نيست .
حتي شما ميتونيدخودتون ببينيد كه تو همين ايران خودمون خيلي ها اومدن كاري كه آقا مجيد كرده انجام بدن ولي نتونستن موفقيت مجيد آنلاين رو كسب كنن (تو بحث گرافيك) از اينم ميشه نتيجه گرفت كار سختي هست.(ولي شدني با صرف هزينه و زمان)
به نظر من حرف جالبي كه سارا خانوم زدن كه گفتن يك سري سايت روسي هست با اينكه با زبان روسي هستن ولي كلي بازيد كننده از همه دنيا دارن چون مطالب قوي توش زياد هست ما هم بايد با مجيد آنلاين اينكاره بكنيم تا ديگه زبان توش مطرح نباشه و از همه دنيا براي ديدن مطالب به سايت بيان. اون زمان هست كه ميتونيم ايران رو به وسيله زبان گرافيك به جهانيان معرفي كنيم.

از آقا سعيدم تشكر ميكنم كه اين مبحث رو را انداختن .
همه موفق باشيد و پيروز

Shouli

Active Member
به نظر من خیلی خوب شده ولی من توی این دو سه صفحه ای که باز کردم و خوندم متوجه چیزه خاصی نشدم " منظورم با کسانی که نظر داده بودن " یا تعارف میکنن یا میگن ببخشید که من این اشکال رو ازتون گرفتم و یا فقط یک کلمه مینویسن مثلآ " خوبه , قشنگه , کارت درسته ! " من نمیخام بحث انحراف بدم ولی به نظر من کسی در مورد طرحی که مطرح شد نظر قابل قبولی نداده . مرسی

mostafa_cs

Well-Known Member
سلام به همگی !
عجب بحث توپسی!!!:دی منم که تنم میخواره واسه این بحثا!!!
خوب ببینید بچه ها به نظر من اول باید ببینیم که ایجاد یه سایت انگلیسی (که قطعا هم وقت میبره و هم هزینه)آیا چیزی به سطح حرفه ای سایت یا کلا بروبچ اضافه میکنه یا نه!
و مسلما تا وقتی سایتهایی مثل سی جی تاک،دویان آرت یا... هستن و واقعا واسه خودشون اسم در کردن کمتر کسی میاد تو یه انجمن نسبتا نوپا و خوب طبیعتا از لحاظ حرفه ای پایین تر از اوناهاست عضو بشه. اصلا همین داخل ایران رو در نظر بگیریم که خیلی انجمنا هستن که میخوان مثل مجیدآنلاین یا پی سی ورلد یا...معروف بشن و پر بازدید اما نمیشن.
به نظر من باید قبل از هر کاری همین انجمنی که داریم به حد اعلا برسونیم باید نحوه ی انتقاد و پیشنهاد رو یاد بگیریم.
باور کنید هنوز خیلی ها بلد نیستن چطوری با هم حرف بزنن!
خیلی ها فکر میکنن اومدن اینجا تا روی همدیگه رو کم کنن!هی دنبال سر نخ میگردن تا بحث "بیهوده" و دعوا راه بندازن.همین تاپیک رو در نظر بگیرید کافیه یه لحظه مدیرای انجمن ازش غافل بشن تا کار به گیس و گیس کشی برسه و این هم واضحه که یه مدیر مسلما نمیتونه از کار و زندگیش بگذره و صبح تا شب مواظب باشه که حرفی زده نشه.
یا اینکه بعضی دوستان(بین با تجربه ها هم اینو دیدم:sad: ) که میخوان به هر نحوی شده ثابت کنن که فلانی طرحش رو از جایی بلند کرده! به جون خودم اینکار زشت تر از کار اونهاست.
و خیلی چیزای دیگه که خداوکیلی من یکی تو انجمنهای خارجی یا بهتر بگم "حرفه ای"ندیدم!
به علاوه همین الانش نظر خواهی واسه یه طرح حداکثر به 3 یا 4 صفحه میرسه که ما اسپمهاش رو هم در نظر میگریم!خوب حالا انگلیسیش چقدر بشه خدا میدونه!به فرض 30 صفحه هم رسید! خوب حالا کی میخواد اینو اداره کنه!؟
دو راه داره:
یکی اینکه یه برنامه ای بنویسیم که بچه ها رو نصیحت کنه(هر کی بنویسه خداییش آی کیوش فوق خفنه:دی)
یکی این که خودمون یاد بگیریم "مدیر" نوع برخورد و حرفهای خودمون باشیم!اگه این رو یاد گرفتیم جهانی شدیم.ما که توی امضامون به ایرانی بودنیم افتخار میکنیم و فرهنگ و ادبمون رو به رخ دنیا می کشیم باید با لحن مناسب با هم برخورد کنیم.
تا در عمل هم ثابت کنیم که هستیم.
نتیجه:کیفیت مهمتر است از کمیت و همیشه .اول خودمون رو بسازیم بقیه هم خودسازی رو دیر یا زود شروع میکنن.
یه نکته هم بگم متاسفانه هنوز بین سایر فارسی زبانهای دنیا مجیدآنلاین ناشناسه کلا سه تا کشور هستن که رسما فارسی زبانن(ایران،تاجیکستان و افغانستان) در مورد افغانستان اطلاعی ندارم اما کشوری تازه استقلال یافته ی تاجیکستان که به عنوان یک کشور فارسی زبان شناخته میشه متاسفانه در 95%موارد از منابع سایتهای روسی، 4%تاجیکی و فقط 1% ایرانی استفاده میکنن که اون یک درصد هم سهم سایتهای خبریه نه تفریحی و علمی!
خلاصه اگه بشه به بهانه ای پای اونها رو هم به دنیای وبسایتهای ایرانی باز کرد مثلا با گذاشتن یه نماد کوچیک توی سایت که وقتی میان احساس غربت نکن این کار رو آروم آروم انجام داد و فکر میکنم خودش یک قدم به سمت جهانی شدنه.
ببخشید سرتون رو درد آوردم.
مخلص همتون مصطفی

kambiz-g

Member
سلام به همگی !
عجب بحث توپسی!!!:دی منم که تنم میخواره واسه این بحثا!!!
خوب ببینید بچه ها به نظر من اول باید ببینیم که ایجاد یه سایت انگلیسی (که قطعا هم وقت میبره و هم هزینه)آیا چیزی به سطح حرفه ای سایت یا کلا بروبچ اضافه میکنه یا نه!
و مسلما تا وقتی سایتهایی مثل سی جی تاک،دویان آرت یا... هستن و واقعا واسه خودشون اسم در کردن کمتر کسی میاد تو یه انجمن نسبتا نوپا و خوب طبیعتا از لحاظ حرفه ای پایین تر از اوناهاست عضو بشه. اصلا همین داخل ایران رو در نظر بگیریم که خیلی انجمنا هستن که میخوان مثل مجیدآنلاین یا پی سی ورلد یا...معروف بشن و پر بازدید اما نمیشن.
به نظر من باید قبل از هر کاری همین انجمنی که داریم به حد اعلا برسونیم باید نحوه ی انتقاد و پیشنهاد رو یاد بگیریم.
باور کنید هنوز خیلی ها بلد نیستن چطوری با هم حرف بزنن!
خیلی ها فکر میکنن اومدن اینجا تا روی همدیگه رو کم کنن!هی دنبال سر نخ میگردن تا بحث "بیهوده" و دعوا راه بندازن.همین تاپیک رو در نظر بگیرید کافیه یه لحظه مدیرای انجمن ازش غافل بشن تا کار به گیس و گیس کشی برسه و این هم واضحه که یه مدیر مسلما نمیتونه از کار و زندگیش بگذره و صبح تا شب مواظب باشه که حرفی زده نشه.
یا اینکه بعضی دوستان(بین با تجربه ها هم اینو دیدم:sad: ) که میخوان به هر نحوی شده ثابت کنن که فلانی طرحش رو از جایی بلند کرده! به جون خودم اینکار زشت تر از کار اونهاست.
و خیلی چیزای دیگه که خداوکیلی من یکی تو انجمنهای خارجی یا بهتر بگم "حرفه ای"ندیدم!
به علاوه همین الانش نظر خواهی واسه یه طرح حداکثر به 3 یا 4 صفحه میرسه که ما اسپمهاش رو هم در نظر میگریم!خوب حالا انگلیسیش چقدر بشه خدا میدونه!به فرض 30 صفحه هم رسید! خوب حالا کی میخواد اینو اداره کنه!؟
دو راه داره:
یکی اینکه یه برنامه ای بنویسیم که بچه ها رو نصیحت کنه(هر کی بنویسه خداییش آی کیوش فوق خفنه:دی)
یکی این که خودمون یاد بگیریم "مدیر" نوع برخورد و حرفهای خودمون باشیم!اگه این رو یاد گرفتیم جهانی شدیم.ما که توی امضامون به ایرانی بودنیم افتخار میکنیم و فرهنگ و ادبمون رو به رخ دنیا می کشیم باید با لحن مناسب با هم برخورد کنیم.
تا در عمل هم ثابت کنیم که هستیم.
نتیجه:کیفیت مهمتر است از کمیت و همیشه .اول خودمون رو بسازیم بقیه هم خودسازی رو دیر یا زود شروع میکنن.
یه نکته هم بگم متاسفانه هنوز بین سایر فارسی زبانهای دنیا مجیدآنلاین ناشناسه کلا سه تا کشور هستن که رسما فارسی زبانن(ایران،تاجیکستان و افغانستان) در مورد افغانستان اطلاعی ندارم اما کشوری تازه استقلال یافته ی تاجیکستان که به عنوان یک کشور فارسی زبان شناخته میشه متاسفانه در 95%موارد از منابع سایتهای روسی، 4%تاجیکی و فقط 1% ایرانی استفاده میکنن که اون یک درصد هم سهم سایتهای خبریه نه تفریحی و علمی!
خلاصه اگه بشه به بهانه ای پای اونها رو هم به دنیای وبسایتهای ایرانی باز کرد مثلا با گذاشتن یه نماد کوچیک توی سایت که وقتی میان احساس غربت نکن این کار رو آروم آروم انجام داد و فکر میکنم خودش یک قدم به سمت جهانی شدنه.
ببخشید سرتون رو درد آوردم.
مخلص همتون مصطفی

آفرين مثل هميشه عالي بود
كلي حال كردم

silvercover

کاربر متخصص
گرچه بنده فکر می کنم که این تالار جای همچین بحثی نیست اما با احترام به دوستان بنده هم نظر و تجربه خودم رو در این رابطه بیان می کنم.

ببینید دوستان اگر توجه کنید می بینید که یکی از مبنای های بر سر کار اومدن کامپیوتر در دنیای انسان ها نیاز به آسان شدن کارها بوده که انسان همیشه خواهانش بوده. من از این اصل استفاده میکنم و بیان می کنم که نباید سایر مناسبات و تشریفاتی رو که برای جهانی کردن کارهای دیگه لازم هست رو برای جهانی کردن مجید آنلاین در نظر بگیریم. به بیان دیگه نباید سخت بگیریم و اونقدر خودمون رو در بستر سازی گم کنیم که هدف رو نابود کنیم. در دنیای امروز که دهکده جهانی شده جا برای همه هست که خودشون رو معرفی کنن. بسیاری از ماها برنامه نویس ها و کلا تولید کنندگان محتوایی رو دیدیم که در سرار دنیا به زبان انگلیسی در حال فعالیت و تولید محتوا هستند. قرار نیست که اونها تولید کننده استاندارد باشن، بلکه قرار هست که تولید کننده محتوی باشن حالا در هر سطحی که میخاد باشه. اگر این یکی دو سال اخیر خبرهای دنیای وب رو مرور کرده باشید با واژه ای به نامه Web 2 برخورد کردید. من خلاصه Web 2 رو برای شما مطرح میکنم. در Web 2 که مدل پیشرفته ی دنیای وب هست کاربران بیش از پیش مشارکت دارن و به تولید محتوی و تکاپو می پردازن. این سلسله ی کاربران در کل یک نیروی عظیم رو برای تولید محتوی تشکیل میدن که از طرف دیگه هم خود همین گروه انسانی بر پالایش و پایش محتوی نظارت میکنن و در کل خرد جمعی به وجود میاد که باعث پرورش محتوی میشه. نمونه ی بسیار عالی چنین مشارکتی رو میتونین در سایت Wikipedia مشاهده کنین. در نهایت میخام از این گفته در ادامه حرفم استفاده کنم.

بنده فعلا نظرم اینه که فقط برای بخش انگلیسی تالار گفتمان مجزا ایجاد بشه نه اینکه کل سایت مجید آنلاین رو هم در نسخه انگلیسی داشته باشیم. خب طبیعی هست که مثل هر کار دیگه ای این کار هم نیازمند صرف هزینه هست که این رو باید مسئولین سایت با در نظر گرفتن اینکه آیا این کار ( جهانی کردن) در بلند مدت برای اونها منافع مورد انتظار رو خواهد داشت و یا خیر و نباید تنها به بازه کوتاه مدت توجه داشت.

مسئله بعدی این هست که ما باید در نظر داشته باشیم که درست هست ما میخایم تالار رو جهانی کنیم، اما لزومی نداره که مدیران و سایر دست اندرکاران ( منهای مسئولین ارشد) فارسی زبان و ایرانی باشن. ما میتونیم نمونه های بسیار زیادی رو در نت ببینیم که مدیران، کاربران و گردانندگان اون یک تیم از سراسر جهان هستند که حتی شاید یکبار هم همدیگه رو ندیده باشند.
تنها باید یکسری اصول باشه که ازش پیروی کنن. که خوشبختانه چنین تجاربی هم در دنیا بوده و ما میتونیم ازش استفاده کنیم.
باید توجه کنیم که در نسخه جهانی ( و یا به تعبیری انگلیسی) لزومی نداره که ما ( ایرانی ها) تنها پیشتاز تولید محتوا و کلا سر دم دار باشیم. همون طور که در ابتدای بحثم گفتم باید با نگاه به خرد جمعی عمل کنیم و به دست کاربران جهانی به پیش بریم. در نسخه جهانی نباید برتر بودن گروهی وابسته به جغرافیایی خاص مطرح باشه، مشابه چیزی که ما در تالارهای بین المللی شاهدش هستیم. پس اینکه من و فلانی انگلیسی بلد نیست و ادبیات مناسبات بین الملل حالا چه در سطح رسمی و غیر رسمی رو بلد نیست نباید مانع بشه. مطمئنا کسانی که جرقه این کار رو میزنن از پس کارهای لازم بر خواهند اومد.

مورد بعدی که حتما باید بهش اشاره داشت اصلاح یک سری از رفتارهای ناشایست هست که مسلما در بعد بین الملل تاثیر گذار خواهد بود و اون هم مسئله قدیمی رعایت حقوق تولید کننده و یا به عبارتی Copyright هست. اگر ما قصد وارد شدن به عرصه جهانی رو داریم باید به این مسئله احترام بگذاریم. بارها دیده شده که کاربرانی که در جامعه بیمار ما آموزش دیدن در دنیای مجازی و نت، نوشته ها و رفتارهایی خلاف قوانین بین اللمل رو از خودشون بروز دادن که طبعات منفیش باز گریبان خودمون رو خواهد گرفت. باید قبل از ورود کاربرانمون به اونها شیوه رفتار در محیط های چند ملیتی رو یاد بدیم که بدون تعصبات ملی، مذهبی و قومی رفتار کنند و تنها در چهارچوب منش انسانی رفتار کنند. که این مسئله با گشودن درها به روی ایرانیان و گذشت زمان و همان دور تسلسل وب 2 به بار خواهد نشست. دوستان یکی از مشکلات عمده ما در جامعه بین اللمل بسته بودن درها و یا یکطرفه بودن درهای مبادلات جهانی در دو یا سه دهه اخیر بوده که باعث شده برخی از رفتار ها و هنجار ها رو یاد نگیریم. پس باید با حداقل هایی کار رو راه اندازی کنیم و به پیشش ببیریم. در دنیای نت هم سایت های مخالف قوانین با داشتن کاربرانی از تمام دنیا وجود داره ، اما هدف اونها یه چیز دیگه ای هست. پس خواهشا به چنین مواردی اشاره نکنید.

متاسفانه و یا خوشبختانه باید قبول کرد که دنیای امروز منتظر ما نخواهد نشست و اینکه ما سر در زیر برف کنیم و بگیم که دنیا باید مطابق میل ما عمل کنه، بسیار در اشتباه هست. دنیای امروز رو به تمرکز پیش میره و برای این امر یک سری امور واحد همچون زبان برای امر ارتباطات نیاز هست که ما باید بدون غرض ورزی و اینکه بخواهیم دوباره چرخ رو اختراع کنیم با تمسک به این امور واحد به پیش بریم. چه بسا که در این حین چنان قدرتمند شدیم که می توانیم با همان زبان، فرهنگ و مطلوبات خودمون رو جهانی کنیم. باید از ابزارهای لازم استفاده کنیم و شما اگر نمیخواهید از اونها استفاده کنید محکوم به پس رفت و در نهایت نابودی خواهید شد.

باز متاسفانه و یا خوشبختانه ما ایرانی ها بسیار دست به دامن مباحث ناسیونالیستی و بعضا فاشیستی میشیم که اون هم ریشه در گذشته ما داره. اینکه ما گذشته درخشانی داشتیم نباید پتکی بشه برای کوبوندن جهانیان. جهان امروز ، به امروز ما نذاره میکنه و بر همون اساس هست که قضاوت میکنه. گذشته درخشان ما نباید تنها لعابی پر زرق و برق برای ما باشه که حتی خیلی هامون هم نمیشناسیمش. باید عاملی محرکی درونی باشه که به دور از هر هیاهویی ما رو به پیش بکشه. ما ایرانی ها چونکه در مقاطعی از زمان عقب موندیم و دست آویزی نداشتیم، برای فرار از معضل دست به دامن گذشته درخشان نیاکان خود میشیم و فراموش میکنیم که باید چرخ نیاکان خود رو به پیش ببیریم و تنها با دست اشاره میکنیم. بنده بارها و بارها در تالارهای بین الملی فعالیت کردم بدون اینکه گروهی با وابستگی به جغرافیایی خاص به لحاظ فرهنگی و قومی شاخص باشه. چیزی که در اون جا شاخص هست تولید محتوی و موضوع اصلی بحث هست و مثلا اینطور نیست که فلانی از آمریکا بیاد بگه که " هی ببینید من چی ساختم... من قدرمتندم و ..." . حاصل کار، ذهن چرا جویای مخاطبان رو به حقایقی همچون سرمنشا استعداد سوق خواهد داد. به عنوان نمونه با الهام از هنر ایرانی چنانچه بتونیم جهانیان رو به وجد بیارم، به نا خداگاه آنان خواهند گفت که چه زیبا و به دنبال این خواهند بود که ریشه این زیبایی چیست و این همان چیزی هست که ما به دنبالش هستیم.

باید شروع کرد و پشتکار به خرج داد.
سخت نگرفت و دائم اندیشه کرد.
بها بدهیم تا به خواسته ها برسیم و بدانیم که به قول بزرگمهر "همه چیز را همگان دادنند". پس باید همگان شویم.

وطن امروز ما تمام دنیاست و این هدف انسان بودن هست. پس به دور از تعصبات و در چهار چوب انسانی جهانی بیاندیشم.

تشکر از شما دوستان خردمند که نوشته ناچیز من را مطالعه نمودید.

memol_515

Active Member
سلام به همۀ دوستان عزیز. من مدتها بود که پست نزده بودم، اما دلم نیومد وقتی این 4 صفحه رو خوندم، بی تفاوت از کنارش بگذرم! البته بعضی از بچه ها تقریبآ میشه گفت با صحبت هاشون دیگه چیزی رو باقی نگذاشتند! اما خوب...
بهتره یک کم بیشتر فکر کنیم! هممون! من روزی که پامو توی مجیدآنلاین گذاشتم، به قدری احساس غرور کردم که تا به حال با عضویت توی هیچ فروم دیگه ای این حس رو نداشتم! یه سایت کاملآ ایرانی! مگه بده؟ همین سایت ایرانی مگه نمیتونه با همین زبون ایرانی ادامۀ فعالیت بده و حتی به شهرت جهانی برسه؟
اگه یذره بیشتر دقت کنیم، آمار ایرانی های مقیم خارج از کشور روز به روز در حال افزایشه! شاید جای ناراحتی باشه، اما مهاجران اکثرآ نوابغ و تحصیلکرده های این مملکت هم هستند. این رو گفتم که یادآوری کرده باشم، اگر بتونیم، همه با هم، این سایت رو، با همین زبان فارسی به حدی برسونیم که نوابغ ایرانی رو از گوشه و کنار جذب کنیم، این جای تحسین داره!مجید آنلاین با ایرانی ها جهانی میشه!
هرچند، همین الانش هم کاربرایی هستند که ایرانی و مقیم خارجند یا مسافر خارج !!!

تلاش لازم است و تلاش!
ایرانی باشید و بمانید

البته سوء تفاهم نشه من مخالفه جهانی شدن در هیچ زمینه ای نیستم. فقط گفتم به نظر من بهتره با هویت و فرهنگ ایرانی به سمت جهانی شدن و لذت جهانی بودن بریم!

شاد باشید!

shirini_forush

Well-Known Member
سعی میکنم کوتاه بنویسم که اذیت نشید!
منم مثل بقیه کاربرای مجیدآنلاین خیلی خوشحال میشم که مجیدآنلاین پیشرفت کنه. البته باید دید واقعا جهانی شدن (صرف نظر از ظاهرش) یه پیشرفته؟ (نمیگم پسرفته ها! ولی خیلی ضروریه؟) یا اصلا جهانی شدن یعنی چی؟ چقدر؟
در ضمن اگر تو همین ایران و با همین کاربرا، حرفه ای ها جذب بشن ، نرنجن، خداحافظی نکنن و... خیلی پیشرفت بزرگیه...
اصلا شاید بهتر باشه یه تاپیک بزنید به عنوان:
"بازگرداندن حرفه ای هایی که رفتن"
جدی میگم... یکم بهش فکر کنیم. من که میگم از جهانی شدن خیلی مهمتره. نه؟

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
کاملا با حرف سفیر عزیز موافقم. الان اولین قدم برای اینکه بتونیم وارد جرگه سایتهای حرفه ای و خوب دنیا بشیم اینه که حداقل چند نفر رو داشته باشیم که بتونن پیش قدم باشن و جلوی همه افراد بعنوان افراد حرفه ای قرار بگیرن. خدا رو شکر همین الان هم چنین افرادی رو تو انجمن داریم ولی من فکر میکنم تعدادشون هنوز خیلی کمه. این هم یکی از همون مبانی و اصول پایه ای که باید حتما رعایت بشه.

silvercover

کاربر متخصص
چنین چیزهایی که شما جناب سفیر ازش یاد کردین در تمام تالار ها هست. بنده خودم بارها شاهد رفتن و آمدن حرفه ای ها بودم. فراموش نکنیم که همون جریانی که بین آدم ها برقرار هست، در تالار هم برقرار میشه. یکی دلخور میشه...یکی قهر میکنه...یکی میاد و یکی دیگه هم از بین ما میره.

فکر میکنم این واژه جهانی شدن مقیاسش یکم در ذهن ثقیل باشه...

فکر و ایده بسیار خوبیه!
اما زبان پارسی رو باید بیشتر بهاداد.
راستی!
Nakoot عزیز
پس کو آدرس عکس ها؟؟؟

آخرین ویرایش:

Mr_Yeganeh

Member
همه بچه با تعصبهاي ايراني رو عشقه

آقا دمه شما گرم كه اينقدر با عشق و با تعصب پيگير اين قضيه هستيد
منم با شما و نظرتون كاملا موافقم
اينكه نظر به اين مهمي خيلي راحت پشت گوش انداخته بشه و يا اينكه
از نتوستن انجام كاري بگيم قبلا اين بحث شده ،‌ پس دوباره بحثشو نكنيد
واقعا جاي تاسف داره
به نظر من بايد جور ديگه به اين قضيه نگاه كرد

حتما يه راهي هست

به هر حال اين نظر بر مي گرده به مديراي سايت

اميدوارم يه روزي اين اتفاق بيفته
تا زماني كه فكر جهاني شدن يا پيشرفت بيشتر از اين رو نكنيم
هيچ وقت پيشرفت نمي كنيم و هميني كه هستيم
مــــــي مــــــــو نيــــــــــم ...!

mostafa_cs

Well-Known Member
یکی از بزرگترین مشکلات ما ایرانیها دیدگاههای افراطی و بعضا تند ناسیونالیستیمونه که باعث پسرفتمون هم میشه.
اگه واقع گرا باشیم و پیشرفت مرحله به مرحله انجام بدیم قطعا به هدف میرسیم.
در ضمن حرفه ای ها رو حرفه ای ها میسازند پس حرفه ای های عزیز لطفا حرفه ای بسازید.
یا حق...

جدیدترین ارسال ها

بالا