حاشیه برای کتاب

h-akhavan

Member
سلام:)
امیدوارم همگی خوب و خوش باشید:oops: چند وقتیه که متاسفانه نتونستم بیام اینجا و واقعن شرمنده دوستان شدم:cry:
این کار یه حاشیه است که برای کتاب با ارزش (فرهنگ نامه آرایه و نقشه فرش های ایران) آماده شده. قطع کتاب رحلی کار شده و حدود 200 صفحه متن و 250 صفحه تصویر داره.
البته من به دلیل کمبود وقتم نتونستم از صفحات متنی و یا صفحاتی که تصاویر جالبتری دارن، آپ کنم که امیدوارم ببخشید منو.
چیزی که برام خیلی مهمه و به خاطر همین هم مزاحم شما شدم برای نظرخواهی، اینکه آیا این طور حاشیه که به جای سر صفحه (یا پا صفحه) گذاشتم توی این کار، نا مناسب نیست؟ چون این کتاب یه کتاب مرجع و فرهنگ نامه هستش!
راجع به خود حاشیه هم اگه نظر بدید خیلی ممنون میشم!:D

سالم و شاداب باشید
یا علیــــــــــــــــــــــــ
:oops::oops::oops::oops::oops::oops:

omid_p30

Member
بد نيستا . خوبه به نظرم. ولي چرا حاشيه سياه سفيد شده. اگه رنگي چاپ ميشه حتما از طرح هاي رنگي استفاده كن.
مسلما خيلي بهتر ميشه. مثلا اون دايره كوچيكا مي تونه هر كدوم يه رنگ باشه. از يه طيف رنگ باشه. يا همين طور اون برگ. يه مورد ديگه هم اينكه شماره صفحه ها به نظرم رو هوا هستش . يه طرح كوچيك هم براي جاي شماره صفحه ها بزني خيلي بهتر ميشه.
موفق باشي.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اتفاقا این برمیگرده به ذوق و سلیقه ی طراح که از حالتهای کلیشه ای و سنتی استفاده نکنه.

شما هم دقیقا همین کار رو کردی و اون حالت کلیشه ای رو زیر پا گذاشتی.

البته نمیخوام بگم این روش اولین باره که داره انجام میشه ولی کمتر کسی از این رو ش استفاده میکنه.

منم موافقم که اگر بتونی همین حاشیه رو اولا رنگی کار کنی و ثانیا اون خطی که تا بالا کشیدی رو اینقدر امتداد ندی. کوتاهترش کنی.

h-akhavan

Member
از توجه همگی سپاسگذارم

اشايد اينها كمي نا مناسب باشه.:wink:
بالاخره نا مناسبه یا قشنگه؟!:wink: شوخی کردم. ممنونم از نظرت. اگه کمی!! نامناسب باشه، عیب نداره چون خاستم که یه خورده متفاوت باشه!!
:oops:

ولي چرا حاشيه سياه سفيد شده. اگه رنگي چاپ ميشه حتما از طرح هاي رنگي استفاده كن.... شماره صفحه ها به نظرم رو هوا هستش
خیلی ممنونم از نکاتی که گفتی و توجهی که به طرح داشتی و به جزئیاتش. کتاب نزدیک 450 صفحه است. اگه رنگی بشه قیمتش خدا تومن میشه. اینه که حدود 20 صفحه رو گلاسه رنگی چاپ میکنن، بقیه رو سیاه و سفید. راجع به شماره صفحه هم نکته خوبی اشاره کردی. چشم یه بررسی میکنم، اگه طرح رو شلوغ نکرد، پیشنهاد رو ارائه میدم به کارگروه، بعدش به مجمع عمومی بعدم باید به تایید مدیر عامل برسه! (همشون خودمم البته!) اگه تصویب شد، اعمال میشه!!!

خيلي كار ساده شده.رنگ و لعاب بيشتري ميتوني بهش بدي
متشکرم از توجهتون. قبلن هم گفتم چون کتاب مرجع هست، نمی تونم خیلی هم رنگ و لعابش بدم. ولی با توجه به آثار و تجربه هایی که از شما دیدم اگه پیشنهاد خاصی داشته باشید حتمن بررسی میکنم.

حالت کلیشه ای رو زیر پا گذاشتی...اگر بتونی همین حاشیه رو اولا رنگی کار کنی و ثانیا اون خطی که تا بالا کشیدی رو اینقدر امتداد ندی...
متچککرم بابت وقت و توجهتون. دقیقن همینطور که گفتی خاستم کلیشه نباشه، البته نمی تونستم خیلی هم خارج از چارچوب حرکت کنم. اما بابت خط که اشاره خوبی هم کردی، باید بگم که معمولن سعی می کنم که کارهام یه چارچوب خاصی داشته باشن، اینطوری کار منسجم تر به نظر میرسه. ولی این نکته ای رو که گفتی حتمن تست میکنم ببینم چه جوری میشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا