جهت ممانعت از سوءاستفاده با نرم افزارهای تبدیل کننده فایل exe به فایل mbd

mbp1343

Active Member
نرم افزارهایی وجود دارد که فایل exeرا به فایل mbdتبدیل می کنند که می تواند موجبات سوءاستفاده افراد را فراهم کند.برای جلوگیری از این کار فایل را ابتدا پسور گذاری کنید(file----compress and export)سپس آن را کمپایل کنید.در این صورت حتی اگر فایل exeبه mbdتبدیل شود برای باز شدن پسورد می خواهد.
:rose:

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
این روش هم به راحتی و مثل آب خوردن قابل باز کردنه و هیچ کاریش نمیشه کرد فعلا بهترین راه و تنها راه برای حفظ کردن امنیت پروژه ها استفاده از پلاگین آریانا که جواد عزیز زحمتش رو کشیدن هستش وسلام

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
در این صورت حتی اگر فایل exeبه mbdتبدیل شود برای باز شدن پسورد می خواهد.

خیلی راحت تر چیزی که محمود گفت در ضمن برداشتن پسورد از روی فایل mbd خیلی راحت تر از دیکمپایل و تبدیل exe به mbd هسش
تنها راه حفاظت که میتونه امنیت فایل های ساحته شده با بیلدر رو بالا ببره در حال حاضر فقط آریانا هسنش

محمدمهدی

Well-Known Member
با اجازه از آقا محمود و آقا پیمان بزرگوار، در ادامه به نظرم باید این دوستمون رو با خبر کنیم حقیقتش ماژول کامپایل و اجرا شدن ام ام به حدی سادست که حتی با استفاده از پلاگین هایی که معرفی شد تقریبا فقط یه پله راه Resourcer رو دور می کنیم و بازم همه چیز قابل بازگشته، حتی خطکش و کامنت هایی که گذاشتید. فقط ترکیب استفاده از پسورد و Encrypt و پلاگین و یه مقدار دستکاری هدر فایل( که در اینجا اجازه ی شرحش رو نداریم) راه رو دور میکنه و امکان داره طرف یه مرحله رو ندونه و بمونه.

البته خوبه بدونید که هر قفلی کلیدی داره و حتی اگر با C برنامه بنویسید بالاخره کرک برنامتون از 1 روز تا 1 ماه بعد در میاد. بستگی به پیچیدگی کار داره.
(دوستان در این زمینه استادند، ببخشید اگه نا به جا چیزی گفته شد.)

MahmoodM30

پلاگین آریانا باعث نمیشه که نتونیم فایل های اجرایی رو به سورس تبدیل کنیم آریانا تمامی کد هایی رو که توی برنامه نوشتیم رو Encrypt میکنه و وقتی هم که به سورس تبدیل کنیم دیگه قابل اجرا نیست حالا این وسط مهم کد هایی هست که ما توی برنامه استفاده کردیم نه اشیا و ...

محمدمهدی

Well-Known Member
تقریبا منظور ما یکی به نظر می رسه محمود جان. بنده کل روند ریسورس کردن رو گفتم یه پله دور میشه.
نمی دونم چند تا پلاگین برای جلوگیری از ریسورس موجود هست اما اونی که بنده نمونه ی کامپایل شدش رو دیدم و به نظرم از پلاگین آریانا استفاده شده بود کد ها رو Encrypt نکرده و فکر هم نکنم با ماژولی که ام ام بی برای خوندن داره بتونه این کار رو بکنه. فقط یه هدر تقلبی توی اول کار می ساخت که کرکر رو از قضیه پرت کنه. (که البته بهتره بیشتر توضیح ندم) :wink: البته اگر هم ماژولی برای اینکار ساخته بشه توسط شخص خاصی تدوین شده و بالاخره توسط همون شخص به راحتی قابل بازیابیه.
به هر حال شما استادین و اگر اشتباه می کنم راهنمایی بفرمایید.

MahmoodM30

بهتره تاپیک مربوط به معرفی پلاگین اریانا رو بخونید اونجا همه چی به خوبی توضیح داده شده و فکر نکنم اینجوری که شما میگید باشه من بار ها از این پلاگین استفاده کردم و مشکلی نداشه

m javad

کاربر متخصص
تقریبا منظور ما یکی به نظر می رسه محمود جان. بنده کل روند ریسورس کردن رو گفتم یه پله دور میشه.
نمی دونم چند تا پلاگین برای جلوگیری از ریسورس موجود هست اما اونی که بنده نمونه ی کامپایل شدش رو دیدم و به نظرم از پلاگین آریانا استفاده شده بود کد ها رو Encrypt نکرده و فکر هم نکنم با ماژولی که ام ام بی برای خوندن داره بتونه این کار رو بکنه. فقط یه هدر تقلبی توی اول کار می ساخت که کرکر رو از قضیه پرت کنه. (که البته بهتره بیشتر توضیح ندم) :wink: البته اگر هم ماژولی برای اینکار ساخته بشه توسط شخص خاصی تدوین شده و بالاخره توسط همون شخص به راحتی قابل بازیابیه.

لطفا وقتی نام میبرید همراه با سند یا مدرک باشه. از آریانا نام بردید و اینکه : به نظرم از پلاگین آریانا استفاده شده بود کد ها رو Encrypt نکرده و فکر هم نکنم با ماژولی که ام ام بی برای خوندن داره بتونه این کار رو بکنه. فقط یه هدر تقلبی توی اول کار می ساخت که کرکر رو از قضیه پرت کنه

میشه اون نمونه رو پیوست کنید. آخه حرف زدن رو هوا که درست نیست
قبلا هم یه بنده خدایی یه عکس داشت که میگفت فلان و ....
هرچی دوستان و من گفتیم خب فایل رو آپ کن، گفت میخوام بحث کشدار نشه!

ببینید اصلا روش آریانا این مدلی نیست. توضیح کامل روش کار موجود هست.

البته تو نسخه 1.0.0 یه سوتی وجود داشت. که اونم اشتباه خودم بود.
من اونو تو فروم MMBForum هم آپ کردم. یکی از کاربران که مدیر تالار هم بود مشکلش رو فهمید. البته کار سختی هم نبود. تو یه حالت ساده اصلا قفل پلاگین فعال نمیشد.خودم کدش رو غیر فعال کرده بودم برای تست و زمان کامپایل نهایی یادم رفته بود // رو حذف کنم (دوستانی که با دلفی کار میکنن میدونن یعنی چی، مثل ** میمونه تو بیلدر در اول یه خط کد ).
بعد از چند روز من مشکل رو دیدم و خودم خندم گرفت.
نسخه جدید رو مجددا تو همون تاپیک آپش کردم برای تست. ولی متاسفانه پس از چند روز کل تاپیک حذف شد. دلیلش هم این بود که مدیر اون تالار همچین خوشش نیومده بود که مشکل حل شده و دوباره فایلی که خودش بهش ایراد گرفته، با رفع مشکل بمونه توی فروم
ما البته از قبلش با اون مدیر تالار اون سایت خارجی ، کل هم داشتیم. سر پلاگین کتیبه که برای نرم افزار آپادانا رایگان بود.اون بنده خدا میگفت که تو نژادپرستی که برای ایرانیها و آپادانا رایگان گذاشتی و البته اسم آپادانا و اون لینک رو هم حذف کرد. ( آزادی از مدل انگلیسی ها)
یه بنده خدایی هم تو همین فروم یه اشاره ای به مشکل آریانا تو همون بحث کزایی کرد که " تو فلان فروم هم مشکلات آریانا قبلا بحث شده و ..." که من متعجبم چرا این رو گفت؟ چرا بحث رو کامل مطرح نکرد و ...
بگذریم

ببینید اصلا آریانا کاری برای اینکه تبدیل exe به mbd رو سخت بکنه انجام نمیده. یعنی با آریانا هم فایل exe به همون راحتی قبل به mbd تبدیل میشه. تنها اتفاقی که میفته دیگه اصلا خبری از اسکریپت نویسی های انجام شده نیست. پس فایل mbd مثل یه فایل خام میمونه

البته من منظورم این نیست که آریانا دیگه آخره قفله و نمیشه هیچ کاری برای از بین بردنش کرد
همونطور که خودتون هم گفتید قفل های نرم افزاری تو هر سطحی که باشند آسیب پذیر هستند.
ولی آریانا در یه سطح خوب میتونه امنیت فایلهای بیلدر رو تضمین کنه. همین

محمدمهدی

Well-Known Member
دوستان یعنی می فرمایید بنده دروغ گفتم؟!!!
یعنی می خواهید توضیح بدم که چرا عرض کردم صرفا یه پله راه دور میشه؟
(شاید نباید توضیح بدم و اگر درست نیست بفرمایید که پست رو اصلاح کنم : اما فایلی exe ای که من دیدم تنها فرقش این بود که از خطی بودن ماژول خوندن ام ام بی استفاده کرده بود و به جای یه فایل mbd اضافه شده به ته فایل دو تا فایل اضافه کرده بود که کرکر گمراه بشه و بدیهیه که بعد از فهمیدن مانعی جلوی راه کرکر نذاشته و صرفا یه پله راه رو دور کرده. که البته این هم در نوع خودش خوبه.)
«حرف زدن رو هوا که نمیشه»؟!! (ممنون از محبتتون)
اینجا فروم نقد پلایگن شما که نبود جواد جان. بنده برای اینکه اون دوستمون بدونه نهایتا با اینکارا چی پیش میاد توضیحاتی دادم که تا اونجایی که می دونم کاملا درسته و اگر شما خطایی می بینید، موردی بفرمایید بنده جواب بدم. (ضمن اینکه اگر به کلمه ی «به نظرم» در جمله ی بنده دقت کنید متوجه میشید که اصلا فضای حرف اینطوری که شما پاسخ دادین نبوده.)

آقا محمود بنده گفتم این پلاگین مشکلی داشته؟!!!! (خواهش بنده این هست که با بزرگواری بیشتری پست بنده رو مجددا مطالعه بفرمایید.)

ضمن تشکر از توضیحاتتون، محمود جان و آقا جواد. به نظرم اگر مایلید، شما نمونه ی کامپایل شده بذارید و بنده سورسش رو تحویلتون بدم.

m javad

کاربر متخصص
شما از آریانا نام بردید و روشی رو ذکر کردید که من که سازنده اون هستم مطمئنم اون روش رو به کار نمیبره:
کد ها رو Encrypt نکرده و فکر هم نکنم با ماژولی که ام ام بی برای خوندن داره بتونه این کار رو بکنه. فقط یه هدر تقلبی توی اول کار می ساخت که کرکر رو از قضیه پرت کنه

الانم دارید میگید:
(شاید نباید توضیح بدم و اگر درست نیست بفرمایید که پست رو اصلاح کنم : اما فایلی exe ای که من دیدم تنها فرقش این بود که از خطی بودن ماژول خوندن ام ام بی استفاده کرده بود و به جای یه فایل mbd اضافه شده به ته فایل دو تا فایل اضافه کرده بود که کرکر گمراه بشه و بدیهیه که بعد از فهمیدن مانعی جلوی راه کرکر نذاشته و صرفا یه پله راه رو دور کرده. که البته این هم در نوع خودش خوبه.)
بازم چه ربطی به آریانا داره؟؟؟
یه نفر از یه روشی برای خودش استفاده کرده

اینکه میگید از آریانا استفاده ک رده و آریانا داره این کارهارو میکنه، اینجای حرفتون اشتبا هست.
شما یه روش دیگه رو دارید نسبت میدید به آریانا دوست من. فکر کنم خیلی واضح هست!!!!

پس من موظفم بیام و توضیح بدم که روش آریانا اصلا این نیست.
در مورد رو هوا حرف زدن : معنیش میشه اینکه اون فایل رو آپ کنید تا ما هم ببینیم !!! (لطفا، خواهشا ، ... اپ کنید ما هم ببینیم)

در مورد نمونه هم نمونه موجود هست:
نمونه قفل ساخته شده برای دمو یا trial با پلاگین آریانا

هرچند که من نمونه اصلی بدون پلاگین و با کدش رو تو سایتم هم گذاشتم و برای خیلی ها هم ایمیل کردم. ولی شما همونو ریسورس کنید . بدون دانلود از سایت من و همینجا اپ کنید.ممنون میشم

آخرین ویرایش:

MahmoodM30

آقا محمود بنده گفتم این پلاگین مشکلی داشته؟!!!! (خواهش بنده این هست که با بزرگواری بیشتری پست بنده رو مجددا مطالعه بفرمایید.)

خب همینکه میگید سورسش رو تبدیل کردید و تونستید ازش استفاده کنید میشه یه مشکل برای پلاگین دیگه!

و من هم گفتم بهرته برید و تاپیک اصلی پلاگین و اونجا توضیحاتی رو که جواد گفتن رو بخونید تا با روش کار اریانا اشنا بشید هر چند این جا هم جواد اشاره کردند

در مورد تبدیل هم گفتین فایل رو بزاریم اینجا باید بگم که من بارها با برنامه های موجود تبدیل کردم ولی نشده از سورس استفاده کرد حالا باز اون فایل رو که جواد گذاشته شما تبدیل و استفاده کنید شاید بشه!

محمدمهدی

Well-Known Member
(آقای محترم بازم لحنتون جوریه که می ترسم برداشت نا صحیح بکنم. این طرز صحبت کردن از شما بعیده، و اگر هم بنده به عنوان یه مبتدی اشتباه بکنم و یه حرف نادرستی بزنم هم پاسخش از طرف یه آدم فهیم مثل شما اینطوری نیست.)
شما دقت کردید من چی گفتم؟! صریحا گفتم پلاگین شما؟!
با اجازه از آقا محمود و آقا پیمان بزرگوار، در ادامه به نظرم باید این دوستمون رو با خبر کنیم حقیقتش ماژول کامپایل و اجرا شدن ام ام به حدی سادست که حتی با استفاده از پلاگین هایی که معرفی شد تقریبا فقط یه پله راه Resourcer رو دور می کنیم و بازم همه چیز قابل بازگشته، حتی خطکش و کامنت هایی که گذاشتید. فقط ترکیب استفاده از پسورد و Encrypt و پلاگین و یه مقدار دستکاری هدر فایل( که در اینجا اجازه ی شرحش رو نداریم) راه رو دور میکنه و امکان داره طرف یه مرحله رو ندونه و بمونه.

البته خوبه بدونید که هر قفلی کلیدی داره و حتی اگر با C برنامه بنویسید بالاخره کرک برنامتون از 1 روز تا 1 ماه بعد در میاد. بستگی به پیچیدگی کار داره.
(دوستان در این زمینه استادند، ببخشید اگه نا به جا چیزی گفته شد.)
اسمی از پلاگین آریانا می بینید؟ بنده عرض کردم یه پله. یعنی همین الان با پلاگین شما هم چند تا حالت وجود داره. یا اینکه بنده نرم افزار کرک کردن پلاگین شما رو دارم (که البته اگه خریدیمش اسمش باید باشه رجیستر نه کرک به معنی رخنه) که یه تغییری تو برنامه میدم مثلا Script$ شما رو یه جا سیو می کنم و مجددا پلاگین رو کرک می کنم و حالا سورس کد شما رو به من میده. یا اینکه شما خودتی(آقا جواد) و ماژول فیلتر کدها و اسکرپتها رو می دونی که اونوقت نیازی به توضیح نیست.
و بعد هم عرض کردم که :
نمی دونم چند تا پلاگین برای جلوگیری از ریسورس موجود هست اما اونی که بنده نمونه ی کامپایل شدش رو دیدم و به نظرم از پلاگین آریانا استفاده شده بود کد ها رو Encrypt نکرده و فکر هم نکنم با ماژولی که ام ام بی برای خوندن داره بتونه این کار رو بکنه. فقط یه هدر تقلبی توی اول کار می ساخت که کرکر رو از قضیه پرت کنه. (که البته بهتره بیشتر توضیح ندم) البته اگر هم ماژولی برای اینکار ساخته بشه توسط شخص خاصی تدوین شده و بالاخره توسط همون شخص به راحتی قابل بازیابیه.

و البته هنوز ام ام بی اسکریپتهای خودش رو بدون Encrypt میخونه و راهی هم برای تغییرش نیست. و استفاده از یه پلاگین یا حتی یه فایل EXE یه راه حل ثالثه. من می تونم کل کدهام رو با یه فرمت من در آوردی یه جا ذخیره کنم و باز هم با یه حرکت من در آوردی بخونمش. یا اصلا می تونم برنامم رو با VB بنویسم بعد بیام با ام ام بی فراخونی کنم و Interface بسازم. حالا آیا من امنیت ام ام بی رو بالا بردم؟ به نوعی بله، اما در اصل اون قسمتی که با ام ام بی کار شده هنوز نا امنه.

آقا محمود شما رشته ی فکرتون رو گرفتید و رفتید. خواهشا به عبارت هایی که پر رنگ کردم دقت کنید. احتمالا اشتباه از لحن منه که همیشه دیگران رو دچار سو برداشت می کنه.

(در مورد نمونه ی دیگه ای که دیدم و دو تا هدر داشت هم مثالش رو ذخیره نکردم چون کاربردی نبود اما همین الان WinHex رو باز کنید و امتحان کنید. دو تا هدر MMBuilder رو با تمام تشکیلاتش در امتداد هم به اضافه ی فایل Player.bin کنید. می بینید که فایل اولی خونده میشه و به خاطر وجود فایل دومی فایل اولی Unload میشه و دومی خونده میشه اما اگر از نرم افزارهای آماده استفاده کنید برای ریسورس فایل اولی برمیگرده.)

دوست ندارم رو سایر صحبت هاتون مثل «هر چند که من...» جوابی بدم. فقط معنای خوبی نمیده.

و در آخر هم پلاگین شما رو دیدم. به نظر صرفا من، بسیار ایده ی خلاقانه و خوبیه و باز هم یه پله ی محکمتره برای امن تر شدن خروجی های گرفته شده از ام ام بی. (البته خودتون می دونید که نه تنها پلاگین شما بلکه تقریبا هر Dll و EXE ای قابل کرکه و فقط دیر و زود داره و منم می خواستم اون دوستمون بدونه که در وحله ی اول امنیت صد در صدی وجود نداره و در مرحله ی دوم ریسورس شدن توی ام ام بی در صورت موفقیت خیلی کامل از آب در میاد متاسفانه.

موفق باشید.

پیوست ها

• Resourced-JustTest.rar
    318.1 کیلوبایت · بازدیدها: 90

m javad

کاربر متخصص
آقای محترم بازم لحنتون جوریه که می ترسم برداشت نا صحیح بکنم. این طرز صحبت کردن از شما بعیده

من لحن خاصی ندارم !

و اگر هم بنده به عنوان یه مبتدی اشتباه بکنم و یه حرف نادرستی بزنم هم پاسخش از طرف یه آدم فهیم مثل شما اینطوری نیست

اگر مبتدی باشید که هستید، و اگر اطلاعاتتون کم باشه که هست، باید بیایید و یاد بگیرید از کسانی که اینجا اطلاعات کامل تری دارند، نه اینکه با کل کل سعی در ثابت کردن اطلاعات ناقصتون داشته باشید. این از من به شما نصیحت.

اسمی از پلاگین آریانا می بینید؟

نمی دونم چند تا پلاگین برای جلوگیری از ریسورس موجود هست اما اونی که بنده نمونه ی کامپایل شدش رو دیدم و به نظرم از پلاگین آریانا استفاده شده بود
والا ما میبینیم. شما اگر نمیبینید یه داستان دیگست....
و اگر دقت میکردید که نمیکنید من بعد از این پست وارد بحث شدم.
یا اینکه بنده نرم افزار کرک کردن پلاگین شما رو دارم (که البته اگه خریدیمش اسمش باید باشه رجیستر نه کرک به معنی رخنه) که یه تغییری تو برنامه میدم مثلا Script$ شما رو یه جا سیو می کنم و مجددا پلاگین رو کرک می کنم و حالا سورس کد شما رو به من میده.

:lol::lol:
شما کلا داری تو یه دنیای دیگه سیر میکنی.
شما نمیخونی ، میای اینجا میشینی تایپ میکنی برای خودت.
اولا که نرم افزار کرک پلاگین من به اون معنی که شما اینجا میگی که سورس کدها رو بهتون بده موجود نیست (نه اینکه بخوام بگم نشه براش ساخت. کسی وقت روش نذاشته)
پس اگر خریدیش به منم بدش !!!

اگر منظورتون کرک پلاگین همینی که موجوده هست، اینو خودم در اختیار کاربران برای استفاده گذاشتم. دلیل نامگذاری اون به کرک و نه رجیستر رو همون روز اول و تو راهنمای پلاگین هم گفتم. (شما هیچ مطاله ای نداری دوست من. توصیه من اینه که راجب به چیزهایی که نمیدونی یا مطالعه کن یا اینطوری خیلی بدتره)

یا اینکه شما خودتی(آقا جواد) و ماژول فیلتر کدها و اسکرپتها رو می دونی که اونوقت نیازی به توضیح نیست.

:lol::lol: این دیگه روح منو شاد کرد. ممنون

در مورد نمونه ی دیگه ای که دیدم و دو تا هدر داشت هم مثالش رو ذخیره نکردم چون کاربردی نبود اما همین الان WinHex رو باز کنید و امتحان کنید
این همون رو هوا حرف زدنست که گفتم. وقتی چیزی رو برای اثبات حرفت نداری راجبش حرف نزن. برا خودت میگم

و در آخر هم پلاگین شما رو دیدم. به نظر صرفا من، بسیار ایده ی خلاقانه و خوبیه و باز هم یه پله ی محکمتره برای امن تر شدن خروجی های گرفته شده از ام ام بی

خب دوست من. حالا میشه بگی چه تغییری میتونی تو این سورس برنامه بدی؟؟؟؟؟؟ اصلا کد میبینید برای تغییر؟ چیزی وجود داره تو این سورس؟
خب من جاتون بودم این سورس رو آپ نمیکردم.
شما باید بتونید سورس اصلی رو استخراج کنید که کدها و بک گراند و ... توش هست.ولی نمیتونید
هیچ کس هم نمیتونه اون سورس رو به صورت فایل MBD استخراج کنه. چون اصلا توی اون EXE وجود خارجی نداره
تنها کسی اون رو داره که برنامه رو طراحی کرده. اگر خواستید بگید تا براتون اون رو هم بزارم تا ببینید که چه سورس بی فایداه ای آپ کردید
دقت کنید که بعدا نگید گفت کسی نمی تونه پلاگین رو ال کنه. میگم سورس رو به صورت فایل MBD نمیتونه به دست بیاره با کدهاش.

فکر کنم تازه داری با روش کار آریانا آشنا میشی

پیشنهادم اینه که برید و راهنمای پلاگین رو بخونید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

MahmoodM30

آقا محمود شما رشته ی فکرتون رو گرفتید و رفتید. خواهشا به عبارت هایی که پر رنگ کردم دقت کنید. احتمالا اشتباه از لحن منه که همیشه دیگران رو دچار سو برداشت می کنه.

جواد عزیز هرچی لازم بوده رو اینجا بیان کردند و جواب شما رو هم دادن منم دیگه لزومی نمیبینم چیزی بگم فقط میتونم بگم که قبلا هم همچین بحث هایی رو افرادی پیش رو کشیدن ولی آخر سر خودشون دیدن که به جایی نمیرسن بیخیال شدن

حالا نمیدونم چرا هر از گاهی یکی پیدا میشه و اینجور مسائل رو که قبلا در موردش بحث شده و به نتایج هم رسیده دوباره مطرح میکنن ....!!

محمدمهدی

Well-Known Member
آقا جواد :
- اگر این لحن صحیحه که موفق باشید.
- بنده ادعایی نداشتم و ندارم که شما اینطور جواب میدین.
- بنده توی پست اول اسمی از پلاگین شما نیاوردم چون نمی شناختمش و فکر هم نمی کردم که مبحث بخواد به پلاگین شما تغییر جهت بده و شما داری دنباله ی سو برداشت ذهنیت خودتون رو می گیرید. تمام تلاش من هم در پست آخر این بود که شما متوجه بشید اگر در پست دوم من اسمی از پلاگین شما برده شد، پاسخ به آقا محمود بوده و فقط گفتم «اونی که بنده نمونه ی کامپایل شدش رو دیدم و به نظرم» و شما می تونستی بگی «اون پلاگینی که شما فکر میکنی پلاگین من نیست» و...
- باز هم اشتباه متوجه شدید درباره کرک پلاگین (یا به احتمال زیاد بنده خوب ننوشتم). ببینید به هر حال جواب پلاگین شما مستقیم به خود Player ام ام بی داده نمیشه و با RunScriptCode اجرا میشه. خب تنها مشکل برای کسی که می خواد ریسورس کنه میتونه این باشه توی ام ام بی یا بعد از کامپایل کردن با مشکل کرک مجدد پلاگین آریانا بر بخوره و نتونه سو استفاده کنه. (همون پیغام «این پلاگین برای کار باید کرک بشه.») اما اگر پلاگین آریانا به هر نحو کار کنه. یعنی مثلا دوباره توسط کسی که قبلا یه نمونه از این پلاگین رو از شما خریده کرک بشه، کد تغییر داده شده ی اون شخص هم کرک میشه و مهم نیست که شما کد ها رو جای دیگه ای Embedded کرده باشی. چون اون شخص اگر بتونه این کار رو بکنه پلاگین شما مجددا فیلتر رو برای اون شخص ترجمه می کنه و اگر چه سخت، اما اون شخص به سورس کد ها مجددا دسترسی پیدا می کنه.
- همچنین شما کد ها رو بالاخره جای دیگه ای ذخیره کردید و فقط با یه فرمتی که خودتون اون رو ساختید Encrypt کردین. پس شما به تمام کد های ما می تونید دسترسی داشته باشید اگرچه 7 لایه Encrypt شده باشه.
- عزیزم چه لزومی داره روی هوا حرف بزنم؟ براتون روشش رو هم گفتم. بنده دروغ نگفتم و احتیاجی هم نبوده و نیست که دروغ بگم. اون فایل رو ندارم چون بی فایده بوده به نظر من. اما اگر شما می خواهید ببینید چی پیش میاد چرا درخواست نکردید تا براتون بسازم؟ مگه ما اینجا با هم کل داریم خدایی نکرده؟
- بنده از پلاگین شما تعریف کردم و چون فکر می کنم ام ام بی رو تا حدودی می شناسم ندیده هم میشه گفت که بالاخره یه پلاگین تا چه حد کار از دستش بر میاد. من آدمی نیستم که حرف دومی بزنم که شما بخواهید منظور سومی برداشت کنید. واقعا اگر میگم کار خلاقانه هست، می خوام تعریف کنم. اهل سیاست و نیش و کنایه نیستم و بلد هم نیستم. چی شده که فکر کردید من می خوام پلاگین شما رو نقد کنم؟! (البته خودتون بهتر میدونید که بالاخره راه برای کرک کردن هیچ چیز بسته نیست. ادعا نمی کنم چون وقت و حوصلش رو ندارم. اما تا اونجایی که می دونم برای یه کرکر - نه به قول شما یه خیلی مبتدی مثل من - مطمئن باشید کرک کردن یه فایل Dll ای که پیغام هم میده، کار یه نصفه روز با OllyDebugger هست. مخصوصا که نمونه ای که کار میکنه برای مقایسه در دسترس باشه.)
- منظورم از عبارت «کرک» پیغام پلاگین شماست، نه فایل. و عبارت Set_CrackFile. به هر حال صحیح نیست اگر منِ نوعی پلاگین شما رو خریده باشم.
- بنده روی سورس آپ شده مانوری نداشتم و باز هم یاد آوری می کنم که قصدم آشنا کردن اون دوستمون با روند ساده ی ریسورس کردن قسمتی هست که مربوط به ام ام بی میشه.

آقا محمود :
- آقا محمود باز هم می پرسم که من در اولین پست خودم اسمی از پلاگین آریانا بردم؟ و آیا هر پلاگینی صرفا یه پله راه کرکر رو دور نمی کنه؟ آیا Dll ای هست که بگیم غیر قابل کرکه؟
- به نظرم برداشت شما از اینکه من دارم پلاگین آریانا رو نقد می کنم جهت صحبت ها رو تغییر داد. تاکید می کنم که به احتمال زیاد لحن من غلط انداز بوده. اما این اصل قضیه رو عوض نمی کنه. بنده به اون دوستمون گفتم که حتی اگر از پلاگین (هر پلاگینی) استفاده کنید یه پله راه ریسورسر دور میشه و بالاخره همه چیز قابل بازگشته متاسفانه. من خودم به جز پلاگین از همه ی روش های فوق استفاده می کنم تا بلکم شاید پروژم ریسورس نشه. اما این قضیه 100 درصد میشه؟ حرف من این بوده. نه اینکه چیزی این وسط بی استفاده است. تایید حرفهام هم در جمله ی پایانیم در پست اول هست که گفتم حتی اگر با C بنویسید راه برای کرک کردن بسته نیست. حالا نه 100 درصد. ولی بالاخره به احتمال زیاد شخصی که می خواد سو استفاده کنه، می کنه. حتی قفل سخت افزاری که با نرم افزار های پایه نوشته میشه با ساختن یه ID مجازی جزو Device ها کرک میشه. نمونش کرک VST Hypersonic. و...

خواهش من این هست که کل مطالب یک پست رو در نظر بگیرید نه صرفا یه جمله رو. شاید تکمیل حرفهای شخص در پایان پاراگراف باشه.

در پایان نظر شخصیم این هست که اگرچه راه برای رخنه همیشه باز هست اما (در صورت امکان) با تکمیل این مرحله که پلاگین شما بتونه RunScriptCode رو هم خودش (باز هم در صورت امکان) اجرا کنه. ریسورس صرفا برای کد بسیار سخت، و رخنه یه مقدار سخت تر میشه. (این رو عمومی عرض کردم.)

باز هم عرض می کنم که هیچ ادعایی نداشتم و ندارم و اگر اشتباه کنم هم مشکلی با اقرار به اون ندارم. پاسخ های من هم صریح و واضح و منظورم مستقیمه.
از بی احترامی غیر مستقیم در لحن دوستان دلگیرم که انشاءا... من اشتباه برداشت کردم، و هدف سریعتر آگاه کردن منه که دراینطورت از دوستان تشکر می کنم.

موفق باشید.

+ خواهشا دوستان به تیتر مبحث بیشتر دقت کنند. برای برگردوندن فایل MBD از EXE بوده نه یک روش ثانویه برای امن کردن. و بحث من هم در پست اول همین بوده و به خاطر برداشت متفاوت جهت بحث تغییر کرده و هنوز هم پلاگینی در وحله ی اول نمی تونه در این قضیه (صرفا تیتر مبحث) کمکی بکنه. این رو چشم بسته هم میشه گفت. چون پلاگین یک عضو ثانویه هست. (مگر اینکه روش شما هم ثانویه باشه.)
+ بحث نامه خصوصی احساسی نیست آقا جواد. انسانیه.
+ دلیل ویرایش این پست، این بوده که گفتن ادامه ندید مبحث رو. ولی باز هم متاسفانه داره به تحلیل ها اضافه میشه. می خواستم خواهش کنم اگر بحثی خارج از مبحث دارید، خصوصی مطرح کنید.

آخرین ویرایش:

m javad

کاربر متخصص
ببینید دوست من.
من اصلا نمیگم پلاگین من رو تحلیل بکنید یا نکنید.
هیچ وقت هم تاحالا نشده بگم آریانا تهه قفله و کسی نمیتونه اون رو بشکونه. اصلا قفل نیست، یه روش هست برای بالا بردن امنیت
شما فکر میکنید من ناراحت میشم کسی بیاد ازش ایراد بگیره؟؟
این که یه چیز واضحی هست که هر قفل نرم افزاری یه راه دور زدن داره، ولی باید دید چقدر ارزش داره روش وقت گذاشت ، این مهم هست

ولی حرف من اینه که توی یه فروم که مخاطبین زیادی داره آدم وقتی از محصولی نام میبره ، باید مطمئن و با سند حرف بزنه

شما یه روشی رو به پلاگین من نصبت دادید. که من اومدم و میگم اون پلاگین از این روش استفاده نمیکنه، شما بدت میاد و اصرار میکنی که از همون روش استفاده میکنه ، بعدم میگی من مگه دروغ میگم؟
نه دروغ نمیگید و من هم نمیگم دروغ میگید، من میگم اشتباه میگید . یه نفر از یه روشی استفاده کرده، که اگر باز هم شما مطالعه میکردید انجمن رو ، چندین بار همین روش مورد تحلیل قرار گرفته قبلا . مطلب جدیدی نیست که برای من دارید شرحش میدید.

تعجب من از این هست که با اصرار من و محمود عزیز به اینکه اون روش اصلا ربطی به آریانا نداره، شما باز همون حرف خودت میزنی ، این برام خیلی جالبه

به هر جهت من هیج جای این بحث بی احترامی به کسی نکردم (اون جاهایی هم که میگم اطلاعاتتون کم هست یا ناقص ، با تجربه ای که دارم اینو میگم و پیشنهادم این هست که مطالعتون رو بیشتر کنید)
از نظر خودم می بایست برای روشی که مربوط به پلاگین من نبوده از صحبتتون ایراد میگرفتم و این کار رو هم کردم

موفق باشید

hamedroy

Member
مجید جان ببخشید جواد جان نصبت اینطوریه : نسبت
آقا دستتون درد نکنه من که همه نوشته ها رو خوندمو و کلی حال کردم. ولی میخواستم بدونم با تجربه ای که توی ساخت این پلاگین داشتی آیا کارهای قویتری توی دنیا انجام شده اصلا یا اینکه پلاگینت رو واسه مدیا فرستادی تا حالا؟
نگین ربطی به این پست نداره ها بالاخره هر چی باشه روش امنیتی هست دیگه

m javad

کاربر متخصص
مجید جان ببخشید جواد جان نصبت اینطوریه : نسبت
:shock:آره بابا. راست میگه دوستمون. پیش میاد وقتی تند مینویسی دکمه هاش رو همه . زیاد روش فکر نکن

آقا دستتون درد نکنه من که همه نوشته ها رو خوندمو و کلی حال کردم
جان من میشینی این چرت و پرت های منو میخونی؟؟؟
بابا خیلی خوش به حال و هوات

ولی میخواستم بدونم با تجربه ای که توی ساخت این پلاگین داشتی آیا کارهای قویتری توی دنیا انجام شده اصلا یا اینکه پلاگینت رو واسه مدیا فرستادی تا حالا؟

خود شرکت ، بیلدرو انداخت اونور
حالا بیاد براش وقت بزاره؟؟
بیلدر خیلی وقته قرنطینه شده عزیز
بعید بدونم در این سطح نمونه ای برای امنیت بیلدر ساخته شده باشه

هرچند که آریانا تا الان بیشتر خریدار خارجی داشته تا داخلی
ولی در کل به نظر خودم تجربه جالبی بود

موفق باشی

آقا
یکی از اعضا یه نامه خصوصی زده که حرفهای من تو این پست دلگیری ایجاد کرده (یکم قضیه رو احساسی کرده، درحالی که یه بحث تخصصی هست دیگه، کسی نباید به خودش بگیره ولی خب ...)

دیدم مبحث عمومی هست و اگر قراره حرفی زده بشه باید همه بخونن
من اگر لحن صحبتم بد بوده، اگر توش غرضی دیده میشه (که بی غرض بوده) همینجا معذرت میخوام

آخرین ویرایش:

hamedroy

Member
به نظرم آقای محمدمهدی عزیزمون اگه سریع پست رو ویرایش کرده بود خیلی بهتر بود. ولی گاهی این بحث ها هم لازمه دیگه. فقط شرطش اجتناب از موضع گیریه . همین. اینا چرت و پرت نبود مجید جان:wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا