جمع و تفریق تاریخ و انتخاب رکوردها بین دو تاریخ در vb

Jaf@r

Member
سلام
من میخوام رکوردها رو بین دو تاریخ که وارد شده در دیتا بیس انتخاب کنم
برای مثال حساب شخصی از فلان تاریخ تا فلان
من ضمنا sql هم یاد ندارم
میخواستم بدونم چه طور میشه تاریخ ها رو از هم کم کرد مثلا دستور این باشه که دو تاریخ رو بگیره از هم کم کنه و هر تاریخی بین اونها وجود داشت اون رکورد رو انتخاب کنه؟
متشکرم

saeid3d

Member
نیاز به سرچ تاریخ

سلام به همه دوستان
بچه ها من یک برنامه ای نوشتم الان به یک مشکلی برخوردم یعنی یک کد می خوام که ندارمش
من تویه برنامه ام یک بانک اطلاعاتی دارم که با اکسس هستش
و توسط یک adodc این بانک در یک datagrid نمایش داده میشه
دوتا ز فیلدهای این جدول مربوط به تاریخ هست ( تاریخ رفت افراد و تاریخ برگشت افراد )
می خوام کدی بنویسم که مثلا توی text1 یک تاریخ رفت بنویسیم وتوی text2 یک تاریخ برگشت و با زدن دکمه اطلاعات افرادی رو که بین این دو تاریخ هستن رو به من نشون بده (مثلا تو همون جدول دیتا گرید )

اگه کدش باشه یا یک نمونه برنامه باشه عالیه
میشه کمکم کنیین ؟

saalek110

Well-Known Member
سرچ کنید. گویا در تاپیک (( آموزش و سوالات مربوط به استفاده از دستورات Sql در دلفی )) که در بالا سنجاق است همین اواخر چنین بحثی شده.
دوستان شاید بیشتر بتوانند بیشتر کمک کنند.
ولی مطمئنا این بحث خیلی جاها یافت می شود چه در فرومهای فارسی و چه انگلیسی. مخصوصا انگلیسی.

saeid3d

Member
سلام عزیز
من برنامه رو با vb 6 نوشتیم
خدایی خیلی سرچ کردم اما نتونستم درمورد تاریخ چیزی پیدا کنم اگه میشه یا شما جایی دیدن یا میتونین همچین کدی بنویسین میشه یک لینکی بزارین یا کدش رو بهم بدین
( من همونیم که برا پادگانمون داشتم برنامه می نوشتیم قبلا اط شما هم کمک گرفتم ممنون میشم بازم کمکم کنین )
مرسی ؟

saalek110

Well-Known Member
سلام سعید جان.

اینو سرچ کن در گوگل:
کد:
"بین دو تاریخ"
و بعد در فرومهایی که میاد هم سرچ کن. یعنی بنویس
xyz site:www.one_forum.com
فکر کنم پیدا کنید. کلمات دیگر را هم امتحان کن. شرمنده الان نمی تونم سایتی نشون بدهم.

انگار یکی از دوستان گفته بود مثل اعداد میشه با تاریخ کار کرد. خودم تست نکردم. کمی ور برو. من الان نمی توانم خودم کار کنم.

آخرین ویرایش:

Dr.Bronx

New Member
سوال اول : ببینید شما توی این مثال اینهارو دارید ---- Adodc1 که برای ارتباط شما با دیتابیس هست هالا چه Sql هست و چه access یک Tabel دارید با نام Test و این دو فیلدی که می گین با نام های Tt1.text و tt2.text هست و Date2 نام اون فیلدی که شما
می خواین این عمل روش انجام بشه هست . به کد زیر توجه کنید:

Adodc1.RecordSource = "SELECT * FROM Test" & _
" WHERE Date2 Between '" & tt1.Text & "'and'" & tt2.Text & "'"

خوب قائدا هم بعدش باید ریفرش داشته باشید :cool:
adodc1.refresh
datagrid1.refresh

سوال دوم : شما می تونید از کتابخانه Shamsi.dll استفاده کنید
دو تاريخ شمسي دريافت مي‌كند و تفاضل تاريخ اول از تاريخ دوم را بر حسب روز برمي گرداند. ShamsiDiff (date1, date2) as long

تابع ShamsiDiff

اين تابع دو تاريخ شمسي را دريافت نموده و اختلاف تاريخ اول از تاريخ دوم را بر حسب روز برمي گرداند. به عنوان مثال اگر وردي هاي تابع به ترتيب 12/08/1383 و 05/06/1383 باشد، تابع مقدار 68 را برمي گرداند. يعني بين اين دو تاريخ 68 روز اختلاف هست. خروجيا اين تابع يك عدد است.
براي فراخواني تابع ShamsiDiff از كدهاي زير استفاده كنيد:

Public Function ShamsiDiff(shdate1 as string, shdate2 as string) as Long

dim shms as New ClassShamsi

ShamsiDiff = shms.ShamsiDiff(shdate1, shdate2)i
End Function

دریافت این کتابخانه

موفق باشید :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا