جلوگیری از رفتار پیشفرض تگ a هنگام کلیک روی اون توسط جاوا اسکریپت جلوگیر عمل آورد؟

keykan

New Member
جلوگیری از رفتار پیشفرض تگ a هنگام کلیک روی اون توسط جاوا اسکریپت؟

با سلام و عرض ادب،
من لینکی رو در صفحه خودم قرار دادم که خاصیت href اون رو صفحه ای قرار دادم (مثلا www.google.com). قاعدتا با کلیک روی اون، سایتم به آدرس مذکور هدایت میشه. اما من در بعضی از صفحه هام نمیخوام این انتقال صورت بگیره. به بیان دیگه، توی بعضی صفحه هام میخوام با کلیک روی اون لینک،همون اتفاقی بیفته که وقتی روی لینکی با href="#" کلیک میشه میفته. این مورد رو میدونم که با jquery میشه تو اون صفحه هام href اون لینک رو # کنم. اما با این روش من مقدار hrefام رو از دست میدم.
در حالی که من میخوام فقط عمل ریدایرکت انجام نشه. hrefام رو نمیخوام از دست بدم چون واسه مقاصد دیگه لازم دارمش.

ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
با تشکر.

آخرین ویرایش:

eAmin

Well-Known Member
سلام
خیلی راحت:
کد:
<a href="http://google.com/" onclick="return false">google</a>
البته اگر از قبل با jQuery این رویداد برای اون در نظر گرفته شده می تونید از متد preventDefault استفاده کنید.
کد:
$("a").click(function(e) {
    e.preventDefault();
});

keykan

New Member
سلام
خیلی راحت:
کد:
<a href="http://google.com/" onclick="return false">google</a>
البته اگر از قبل با jQuery این رویداد برای اون در نظر گرفته شده می تونید از متد preventDefault استفاده کنید.
کد:
$("a").click(function(e) {
    e.preventDefault();
});

ممنون. اما من مشکلم رو یک مقدار واسه ساده تر شدن فهمش تغییر دادم و فکر می کنم یه جورایی صورت مسئله عوض شد! :p
من از یک گالری تو سایتم استفاده می کنم که ساختار اون به شکلی هست که آدرس هر عکس در خاصیت href تگ a به شکل زیر قرار می گیره:
<a href="#pictures/test.jpg">pic1</a>
و با کلیک روی اون با یک سری effect اون عکس رو نشون میده.
اما در یک سری صفحه های سایتم،من نمیخوام با کلیک روی اون تگ، عکسم نشون داده بشه. بنابراین اون فایل js ای که داخلش، اون تگ و عکس داخلش رو می گرفتم رو به صفحه ام include نکردم. با این کار،وقتی روی تگ مذکورم کلیک می کنم، عکس رو باز هم نشون میده اما بدون Effect. چیزی شبیه عکسی که ضمیمه کردم. چطور می تونم کاری کنم که بدون از دست دادن آدرس اون عکس، با کلیک روی اون اتفاقی نیفته؟

با تشکر.

پیوست ها

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    113.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4
آخرین ویرایش:

eAmin

Well-Known Member
اما در یک سری صفحه های سایتم،من نمیخوام با کلیک روی اون تگ، عکسم نشون داده بشه. بنابراین اون فایل js ای که داخلش، اون تگ و عکس داخلش رو می گرفتم رو به صفحه ام include نکردم. با این کار،وقتی روی تگ مذکورم کلیک می کنم، عکس رو باز هم نشون میده اما بدون effect. چیزی شبیه عکسی که ضمیمه کردم. چطور می تونم کاری کنم که بدون از دست دادن آدرس اون عکس، با کلیک روی اون اتفاقی نیفته؟
این که همون شد؟!:-?
می تونید بهتر توضیح بدید؟

keykan

New Member
با سلام،

خیلی ممنون از پاسختون. بله. همون پاسخ اولتون کاملا درست بود. متاسفانه بنده اون کد رو در جای مناسب قرار نمیدادم. واسه همون مشکلم حل نمی شد. (عذرخواهی!)

جدیدترین ارسال ها

بالا