جلوگيري از سوييچ كردن بين پنجره ها

سلام
يه پروژه دارم كه پس از اجراشدن آن با كليك روي يك گزينه يك فايل اگزه اجرا ميشه و روي فايل اگزه قبلي قرار ميگيره در فايل دوم با كليك روي گزينه اي ديگر فايل اگزه ديگري اجراميشه.
در واقع سه تا فايل اگزه اجرا ميشه يعني سه تا پنجره روي هم قرار ميگيره.
پنجره ها به ترتيب هستند و ميخوام طوري باشه كه كاربر قبل از بستن پنجره سوم نتونه پنجره دوم رو كه در زير سوميه ببينه. و يا اولي رو قبل از دومي.
منظور اينه كه از تركيب دو كليد آلت و تب استفاده نكنه يا اگه كرد پنجره ها جابجا نشن .
خودم يه كارايي كردم اونم اينه كه اگه فقط دوتا پنجره بود خوب به دومي خاصيت آلويز اون تاپ ميديم يا از دستور ران و پارامتر تاپ استفاده ميكنيم.
اما در موره سه تا پنجره نتونستم كاري بكنم در ضمن نميخوام با باز شدن پنجره سومي پنجره دوم بسته بشه
سوال اينه كه آيا راهي هست كه كليد هاي تركيبي آلت و تب و نوار تسكبار در هنگام اجراي پروژه غير فعال بشن يا آيا راه ديگه اي هست كه نشه بين سه تا پنجره اگزه سوييچ كرد؟
در ضمن فايلها حتما بايد اگزه باشن نه سورس و نه فايل پروژه اي برنامه . فقط اگزه.
ممنون ميشم اگه كسي جواب بده.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
شما میتونید با استفاده از پارامتر WAIT کاری کنید که تا پنجره ی بعدی بسته نشده، پنجره ی قبلی به حالت فریز در بیاد و نشه روی دکمه ای کلیک کرد، ولی قابل مشاهده هست.
اگر مهم این هست که پنجره ی قبلی دیده نشه، میتونید اون پنجره رو با پلاگین Hide کنید، و پس از بسته شدن پنجره ی آخر، پنجره ی قبلیش دوباره Show بشه.
راه حل دیگه این هست که با یک ابزار جانبی مثل پلاگین، چک کنید که تا پنجره ی جدید درحال اجراست، نشه روی پنجره ی قبلیش کلیک کرد و با کلیک روی اون، یک صدای بیپ تولید بشه و پنجره چشمک بزنه (Flash)، من قبلاً اینکار رو با استفاده از AutoIt انجام داده بودم.

حقيقت اينه كه پروژه به صورت 1024*768 هستش و كاربر با كليد هاي تركيبي آلت و تب يا استفاده از تسكبار ميتونه بين پنجره ها سوييچ كنه
پنجره ها زير مجمو عه هم هستن يعني اولي پنجره اصلي و دومي و بع سومي قصدم اينه كه كاربر وقتي روي يك لينك در پنجره اول كليك ميكنه و پنجره دوم باز ميشه دل دردش گل نكنه و دوباره برنگرده پنجره اول و روي همون گزينه كليك بكنه و پنجره دوم دوبار باز بشه
حقيقتش خودمم گير كردم اگه دو تا پنجره بود خودم حلش كرده بودم اما در مورد سه تا خير.
راه حلهاي شما بد نيست ولي من هيچكدومو بلد نيستم اگه ميتونيد راه حل دوم رو برام دستورشو بنويسيد بلكه راهگشا باشه .
بازم ممنون.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزیز
برای راه حل دومی که جناب nevercom پیشنهاد کرده بودن یعنی همون چک کردن برنامه در حال اجرا به این تاپیک یه سری بزنید.
یه مثال جناب SaMaN گذاشتن که منظور شما رو با کمی تغییرات تامین میکنه

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=136665

روشی هم که به ذهن خودم میرسه استفاده از پلاگین Hide Taskbar ، پلاگین Sysmetric و در نهایت Minimze to tray پنجرتونه

اول ممنون.
دوم منظور من از مثال دوم يعني هايد كردن با پلاگين بود كه به چك كردن در پروسه ها ربطي فكر كنم نداشت خواست بدونم چطور ميشه يك پنجره رو با پلاگين هايد كرد
ترجيحا خودم به يه نتيجه ديگه هم رسيدم و اون غير فعال كردن صفحه كليده آيا ميشه در هنگام اجرا شدن يك پروژه صفحه كليد به صورت كامل غير فعال بشه؟
بازم ممنون از راهنماييهاي شما.

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
آيا ميشه در هنگام اجرا شدن يك پروژه صفحه كليد به صورت كامل غير فعال بشه؟
بله میشه ولی شما حق چنین کاری رو ندارید ، من نمیدونم این چه راه حل هایی هست که برای رفع مشکلات و از سر باز کنی اون ها برای پروژه ها پیدا میکنید ، اومدیم و شما موقع اجرای برنامه صفحه کلید رو غیر فعال کردی و برنامت به دلایلی کرش کرد ، کاربر بیچاره باید به خاطر ندونم کاری شما سیستم رو دوباره راه اندازی کنه ؟!!!

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
اول ممنون.
دوم منظور من از مثال دوم يعني هايد كردن با پلاگين بود كه به چك كردن در پروسه ها ربطي فكر كنم نداشت خواست بدونم چطور ميشه يك پنجره رو با پلاگين هايد كرد
ترجيحا خودم به يه نتيجه ديگه هم رسيدم و اون غير فعال كردن صفحه كليده آيا ميشه در هنگام اجرا شدن يك پروژه صفحه كليد به صورت كامل غير فعال بشه؟
بازم ممنون از راهنماييهاي شما.

دوست عزیز
منم مثل جناب silversoft فکر میکنم از کار انداختن صفحه کلید کاربر راه منطقی نباشه.

شما می تونید Opacity پنجره هایی که قصد ندارید نمایش داده بشن رو با پلاگین Sysmetric و فرمان Transparency به صفر برسونید. همینطور با پلاگین G_HideShow و فرمان HideTaskbarButton آیکن برنامه که تو Taskbar هست رو هم مخفی کنید.

در اینصورت کاربر پنجره شما رو نمیبینه و با Alt + Tab هم نمیتونه به اون پنجره ها سوییچ کنه.

موفق باشید

حق با شماست ظاهر از كار انداختن صفحه كليد كار اشتباهيه من به هنك كردن فكر نكرده بودم ببخشيد. ولي به قول شير فرهاد ايي كه گفتي يعني چه؟
آقا باور كنيد من مغزم كشش ايناييو كه گفتي نداره هركي ميتونه واسم بهترين راه رو كه پروژه رو سنگين نكنه بذاره منظورم مثاله چون من با هيچكدوم از اين پلاگينا كار نكردم فكر كنم بدونيد تازه كار يعني چي هااااااااااا

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
حق با شماست ظاهر از كار انداختن صفحه كليد كار اشتباهيه من به هنك كردن فكر نكرده بودم ببخشيد. ولي به قول شير فرهاد ايي كه گفتي يعني چه؟
آقا باور كنيد من مغزم كشش ايناييو كه گفتي نداره هركي ميتونه واسم بهترين راه رو كه پروژه رو سنگين نكنه بذاره منظورم مثاله چون من با هيچكدوم از اين پلاگينا كار نكردم فكر كنم بدونيد تازه كار يعني چي هااااااااااا

دوست عزيز يه مثال براتون آماده كردم.

تو اين مثال با كليك كردن رو يك دكمه برنامه اول با پلاگين MicrobeProcesses وضعيت اجرا بودن برنامه مورد نظر رو بررسي ميكنه. در صورتي كه برنامه در حال اجرا باشه. دوتا پروژه بعدي رو با استفاده از پلاگيم G_HideShow مخفي ميكنه و برنامه مورد نظر رو با همين پلاگين نمايش ميده.

در صورتي هم كه برنامه اجرا نشده باشه دو تا پروژه بعدي رو مخفي و اين پرژه رو اجرا ميكنه

چون حجمش زياد شد مجبور شدم تو مگا آپلودش كنم

ميتونيد از اين آدرس فايل رو دانلود كنيد

http://www.4shared.com/file/200124938/eeca7f7a/Project.html

موفق باشيد

جدیدترین ارسال ها

بالا