جزئيات، نحوه ثبت‌نام و واگذاري وایمکس ایرانسل اعلام شد

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


وايمکس (WiMAX) - اينترنت پرسرعت بي‌سيم - سيستم ارتباطي و ديجيتالي تبادل پرسرعت اطلاعات به‌صورت بي‌سيم است كه جايگزيني مناسب براي شبكه‌هاي بي‌سيم نواحي شهري محسوب مي‌شود و امكان دستيابي بي‌سيم به باند پهن را فراهم مي‌سازد؛ تاكنون سه شركت در ايران براي عرضه اين سرويس مجوز گرفتند و اكنون ايرانسل به‌عنوان اولين اپراتور توانسته اين سرويس را با پهناي باندهايي بين 64 کيلوبيت بر ثانيه تا 2 مگابيت بر ثانيه، در شهرهاي اصفهان، اهواز، تبريز، تهران، شيراز، کرج و مشهد مقدس راه‌اندازي كند.


به گزارش ایسنا، هزينه اندک توسعه و نگه‌داري، مودم کوچک و قابل حمل، عدم تداخل امواج، امنيت بالاي شبکه، يکپارچگي مودم، ايجاد زيرساخت‌هاي لازم جهت گسترش شبکه انتقال داده، توسعه ظرفيت تجارت الکترونيک، عدم نياز به کابل کشي و خطوط تلفن از جمله مزايا و برتري‌هاي فن‌آوري وايمکس به شمار مي‌روند.


براي استفاده از وايمکس، نيازي به نزديکي و يا ديد مستقيم نسبت به آنتن ارسال کننده نيست و با بهره‌گيري از انواع مودم‌هاي وايمکس، امکان دسترسي به اين سرويس چه در داخل ساختمان و چه در فضاي باز فراهم خواهد بود.


متقاضيان براي ثبت‌نام وايمكس مي‌توانند به يكي از فروشندگان مجاز منتخب ايرانسل مراجعه كنند كه ظاهرا آخرين فهرست به‌روزرساني شده فروشندگان در وب‌سايت ايرانسل قرار داده شده، همچنين امكان پيش ثبت‌نام از طريق تماس تلفني با مركز خدمات مشتريان ويژه وايمكس ايرانسل با تماس با شماره 707 از طريق خطوط ايرانسل و 09377070000 از ساير خطوط ممكن شده است.


مشتركان براي ثبت‌نام لازم است اطلاعات كامل خود شامل مشخصات فردي، نشاني محل سكونت، شماره تماس، نشاني پست الكترونيكي، طرح تعرفه انتخابي و نوع مودم دلخواه را در اختيار اين اپراتور قرار دهند، همچنين در وب سايت ايرانسل نوعي نرم‌افزار محاسبه‌گر تعرفه در دسترس قرار گرفته كه در طول روند ثبت نام مبلغ قابل پرداخت را براساس گزينه‌هاي انتخابي فرد نمايش مي‌دهد كه اين گزينه‌ها شامل نحوه پرداخت (اعتباري يا دائمي) طرح تعرفه، بسته‌هاي افزايش، نوع مودم و نيز نحوه دريافت و نصب مودم است.


متقاضي بايد گزينه‌ها را به دقت بررسي و طرحي را انتخاب كند كه بيشترين تناسب را با نياز و بودجه‌اش داشته باشد، پس از ثبت‌نام و انتخاب بسته دلخواه كه شامل طرح تعرفه، نوع مودم وايمكس و قيمت آن است و با تكميل پيش ثبت نام و تاييد آن يك شناسه وايمكس يك رمز عبور، مبلغ قابل پرداخت و يك شناسه پرداخت از طريق پست الكترونيك و پيام كوتاه براي فرد ارسال مي‌شود و در هنگام مراجعه به بانك لازم است شماره شناسه دريافتي را در فيش پرداخت خود ذكر كند كه اين شماره شناسه براي كليه پرداخت‌هاي آتي فرد در شعب بانك‌ نيز قابل به‌كارگيري است.


در حال حاضر علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به يكي از شعب بانك‌هاي ملت، تجارت و پرداخت مبلغ مربوط به صورت نقدي نسبت به ثبت‌نام براي سرويس وايمكس اقدام كنند و بايد توجه داشته باشند شماره شناسه‌اي كه قبلا دريافت كردند را در فيش پرداخت منظور كنند چرا كه كليه مراحل بعد براساس شماره شناسه مذكور انجام مي‌شود.


لازم است فيش پرداخت را در جايي مطمئن نگهداري تا در زمان لازم به ايرانسل ارائه كنند كه به‌زودي نيز پرداخت هزينه‌هاي سرويس وايمكس از طرق كليه‌ بانك‌هاي عضو شبكه شتاب امكانپذير خواهد بود.


به گزارش ايسنا پس از پرداخت مبلغ مربوطه كارشناسان ظرف 24 ساعت با فرد تماس گرفته و براي مراجعه به محل سكونت به منظور نهايي ساختن قرارداد و نصب مودم قرار ملاقاتي تعيين مي‌كنند و كاربر بايد بعد از اين مراحل و پس از مراجعه كارشناسان قرارداد را امضا كرده و يك نسخه را تحويل بگيرد؛ لازم است در زمان مراجعه كارشناس ايرانسل اصل و كپي كارت ملي، فيش پرداخت و آخرين قبض تلفن، آب و يا برق پرداختي را جهت تاييد نشاني به وي ارائه شود.


طرح تعرفه در واقع بسته‌اي است متشکل از سرعتي که مشترك براي اتصال انتخاب مي‌كند و ميزان ترافيک ماهانه‌اي که مايل به استفاده از آن است، به‌عنوان مثال مشترکان، امکان انتخاب طرح تعرفه‌اي با سرعت 128 کيلوبيت بر ثانيه و ترافيک ماهانه 3 گيگابايت را خواهند داشت.


بنا بر اعلام کاربران وايمکس مي‌توانند بر اساس تمايل خود نسبت به نحوه پرداخت، از ميان دو گزينه اشتراک اعتباري و يا دائمي يکي را انتخاب کنند. همچنين تمامي کاربران اين سرويس، صرف نظر از روش پرداخت انتخابي خود، مي‌توانند در هر زمان به ريز صورتحساب و جزئيات استفاده خود از خدمات دسترسي داشته باشند.


تعرفه استفاده از وايمكس ايرانسل با سرعت 64كيلوبيت بر ثانيه با آبونمان رايگان، 100 ريال به ازاي هر مگابايت تبادل اطلاعات به عنوان نرخ مصرف آزاد تعيين شده است، هزينه آبونمان ماهيانه استفاده از اين سرويس با سرعت 128كيلوبيت برثانيه با طرح تعرفه پايه به همراه 3 گيگابايت ترافيك رايگان 150هزار ريال و با ترافيك نامحدود 450هزار ريال است.


اين تعرفه براي سرعت 256 كيلوبيت بر ثانيه به همراه 3 گيگابايت ترافيك رايگان 290هزار ريال و با ترافيك نامحدود 850هزار ريال است، هزينه آبونمان ماهيانه سرويس وايمكس ايرانسل با سرعت 512 كيلوبيت بر ثانيه با 4 گيگابايت ترافيك رايگان 350هزار ريال و با ترافيك نامحدود يک ميليون و 200هزار ريال خواهد بود.


هزينه آبونمان ماهيانه اين سرويس براي سرعت 1 مگابيت بر ثانيه با طرح تعرفه پايه به همراه 10 گيگابايت ترافيك رايگان 800 هزار ريال و براي استفاده با ترافيك نامحدود دو ميليون ريال است. اين تعرفه براي سرعت 2 مگابيت برثانيه با 20 گيگابايت ترافيك رايگان، يک ميليون 400هزار ريال و با ترافيك نامحدود سه ميليون و 600هزار ريال است.


گفتني است امكان استفاده از ترافيك اضافه با تعرفه 100ريال به ازاي هر مگابايت به عنوان نرخ مصرف آزاد و يا خريد بسته هاي افزايشي 1، 2، 3، 5 و يا 10 گيگابايتي براي تمامي مشتركين اعتباري و دائمي وايمكس ايرانسل فراهم شده است.


بر اساس اين گزارش زماني که ميزان مصرف مشترك يكي از طرح‌هاي تعرفه پايه، بيش از ميزان حجم اينترنت قابل دسترس در طرح تعرفه انتخابي وي باشد يا زماني که وي احتمال مي‌دهد در يك بازه زماني نياز به حجم بيشتري ترافيك خواهد داشت، مي‌تواند ميزان ترافيك طرح تعرفه پايه خود را با استفاده از بسته افزايشي، اضافه كند.


بنا بر اعلام در حال حاضر مودم‌هاي وايمکس ايرانسل در دو نوع داخلي و فضاي باز عرضه مي‌شوند که مودم‌هاي داخلي، با ابعادي کوچکتر و قابليت نصب و کاربرد بسيار آسان، متناسب با فضاي منزل و يا دفاتر کار کوچک طراحي شده‌اند، مودم فضاي باز که در خارج از ساختمان نصب مي‌گردد، به علت قدرت بالا در دريافت و ارسال امواج، براي مکان‌هايي که به علت فشردگي ساختمان‌ها، پيچيدگي ساخت و ساز و يا دلايل ديگر، فرکانس‌ها ضعيف‌تر است، طراحي شده و توصيه مي‌شود.


بر اساس اين گزارش درحال حاضر مودم داخلي ايرانسل با بهاي يک ميليون و 100هزار ريال و مودم فضاي باز با بهاي دو ميليون و 200هزار ريال به متقاضيان عرضه مي‌شود.منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا