جرم‌گیری دندان روشی به مقرون به‌صرفه و ساده است و با انجام دادن آن از کلونیزاسیون باکتری‌ها و ازبین‌رفتن دندان‌ها و لثه‌های خود جلوگیری می‌کنید. با گذر زمان باکتری‌ها و پلاک می‌توانند بر روی دندان‌های شما بنشینند. این مسئله می‌تواند باعث ژنژیویت یا التهاب لثه و چرک شود.

همچنین به‌مرورزمان بر روی دندان‌های شما لکه‌هایی ایجاد می‌شود که دائمی بر روی آن‌ها باقی خواهند ماند. در گذشته جرم‌گیری به روش‌های سنتی انجام می‌شد، اما امروزه با وجود تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته، روش نوین جرم‌گیری با عنوان جرم‌گیری دندان با روش ایرفلو آمده است که نسبت به روش‌های سنتی دارای برتری‌های ویژه‌ای است.

جرم‌گیری دندان چیست و چرا باید انجام شود؟​

در دهان شما تعداد زیادی باکتری وجود دارد که برخی از آن‌ها می‌توانند به دندان و لثه‌ی شما آسیب برسانند. مراجعات دندان‌پزشکی برای جرم‌گیری و پاک‌سازی حرفه‌ای از ضروریات مراقبت‌های دهان و دندان است.

جرم‌گیری از دندان‌ها و لثه‌های شما به‌خوبی محافظت می‌کند و باعث می‌شود که پلاک‌ها و جرم‌های قرار گرفته بر روی دندان و در زیر لثه از بین رفته و التهاب لثه رخ ندهد، همچنین دندان‌ها از پوسیدگی حفظ خواهند شد.

چرا جرم‌گیری دندان مهم است؟​

درصورتی‌که سلامت دندان‌ها و لثه‌ی شما برایتان اهمیت دارد و دوست دارید لبخندی براق و زیبا داشته باشید، جرم‌گیری دندان می‌تواند قدم مثبتی برای همه‌ی این خواسته‌ها باشد.

جرم‌گیری با روش ایرفلو چگونه است و چه تفاوتی با روش‌های سنتی دارد؟​

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، برای این که لثه‌های خود را سالم نگه دارید، می‌توانید از جرم‌گیری استفاده کنید. در جرم‌گیری پلاک‌ها و جرم‌ها از روی دندان و در زیر لثه زدوده می‌شوند و این کار به حفظ سلامت دندان و لثه می‌انجامد.

در روش سنتی زدودن پلاک‌ها و جرم‌ها با تراشیدن و زدودن با استفاده از ابزار متفاوت انجام می‌شود که زمان بر و معمولاً برای بیمار ناخوشایند است. گاهی نیز از برخی ابزار اولتراسونیک استفاده می‌شود.

اما با روش جدید و فوق‌العاده‌ی ایرفلو می‌توانید در زمان بسیار کم‌تر و با راحتی بیشتر به پاک‌سازی دندان‌ها و لثه‌های خود بپردازید. ایرفلو بهترین روش برای زدودن پلاک‌هاست که منجر به بیماری‌های لثه، پوسیدگی و ایجاد حفره و سایر مشکلات دهان و دندان می‌شوند.

روش ایرفلو؛ بهترین راه زدودن پلاک​

ایرفلو، روش نوین و پیشرفته‌ای است که در آن از آب، هوا و پودر خاصی که برای زدودن و ازبین‌بردن پلاک کاربرد دارد استفاده می‌شود. دندان‌پزشک با یک ابزار دستی، جریان کنترل شده و هدایت شده‌ای را بر روی دندان‌ها و لثه‌های شما می‌گیرد. هم زمان با جریانی که با فشار بر روی دندان‌ها و لثه‌های شما قرار می‌گیرد، جرم‌ها، پلاک‌ها، لکه‌ها، باقیمانده‌های مواد غذایی و هر ماده‌ای که بر روی دندان‌های شما قرار دارد، زدوده می‌شوند.

این مواد ممکن است روی، اطراف و یا بین دندان‌های شما جای گرفته باشند. همچنین با استفاده از این روش می‌توان جریان را به زیر بافت لثه نیز اسپری کردن تا باکتری‌های بیماری‌زا از بین رفته و یا پاک‌سازی شوند و درعین‌حال آسیبی به بافت لثه‌ی شما نرسد.
برای مطالعه بیشتر درباره مزایا و معایب جرمگیری چه به روش سنتی چه با روش ایرفلو و نحوه انجام جرم‌گیری مقاله جرم‌گیری دندان به روش ایرفلو + مزایا و معایب نوشته شده در وب‌سایت دکتر محمد نیکزاد جراح و دندانپزشک را مطالعه کنید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا