جدیدترین روش درمان واریس پا چیست؟

به‌روزترین روش درمان واریس پا، اکوتراپی یا sonovein که با کمک‌گرفتن از امواج سونوگرافی و بدون نیاز به سوزن است. در این روش از خارج بدن امواج به داخل رگ واریسی تابانده و رگ معیوب واریسی مسدود می‌شود.

Sonovein جدیدترین روش درمان واریس پا​

روش sonovein یا اکوتراپی رگ واریسی روشی است که امواج اولتراساند به روشی بسیار دقیق رگ را هدف قرار داده و با ایجاد حرارت آن را از بین می‌برد.
این درمان از خارج بدن و از طریق پوست انجام می‌گیرد به این معنی که فیبر یا کاتتری وارد رگ نمی‌شود. زمان درمان ۱۰ دقیقه و بدون برش و سوزن انجام می‌گیرد. این دستگاه حتی نیاز به محیط استریل ندارد. هزینه این درمان چندین برابر درمان‌های معمول مانند لیزر است.
برای دیدن فیلم درمان واریس به روش sonovein به منبع این مطلب که در انتها ذکر شده مراجعه کنید.
روش درمانی sonovein برای درمان واریس در لندن و در کلینیک دکتر ویتلی انجام می‌پذیرد و هزینه درمان در سال 2022 میلادی معادل 2-3 هزار پوند می‌باشد.

درمان واریس طنابی (واریس برجسته )​

درمان واریس پا از نوع طنابی باید توسط پزشک متخصص واریس و فعال در این حوزه به انجام رسد.

فوم اسکلروتراپی واریس طنابی​

اسکلروتراپی واریس پا برای بهبود واریس‌های شاخه‌ای به کار گرفته می‌شود این واریس‌ها ممکن است در سطح پوست مشاهده شده و یا در عمق قرار داشته باشند.

درمان با چسب​

از دیگر راهکارهایی که برای درمان واریس طنابی از آن بهره می‌‌برند، استفاده از چسب برای بهبود واریس طنابی است. در این روش چسبی خاص به فضای داخلی وریدهای واریسی تزریق خواهد شد. به‌این‌ترتیب هدایت خون از طریق این نوع رگ‌های آسیب‌دیده قطع می‌شود.

میکروفلبکتومی​

در کنار درمان واریس پا با لیزر، دکتر درمان واریس می‌تواند از روش دیگری نیز برای زیبایی هرچه بیشتر پاها استفاده کند که به این روش‌ها فلبکتومی می‌گویند.

Clarivein یکی از جدیدترین روش‌های درمان واریس​

روش تلفیقی Clarivein استفاده از فیبر نازکی است که داخل رگ قرار گرفته و با دور تند می‌چرخد و با چرخش سریع جداره رگ را به‌صورت مکانیکی از درون تخریب می‌کند و در حین چرخش محلول اسکلروتراپی را نیز به داخل رگ تزریق کرده که باعث تخریب شیمیایی بیشتر می‌شود. یعنی به‌صورت تلفیقی از روش فیزیکی و شیمیایی عمل می‌کند.

درمان درون‌رگی با لیزر EVLA و یا رادیو فرکانسی RF​

در این دو روش با استفاده از امواج رادیویی و یا لیزر که توسط فیبر ظریفی به داخل رگ هدایت شده در فضای داخلی رگ انرژی حرارتی بالایی به وجود می‌آید. گرمای بالا باعث سوختن و مسدود شدن رگ می‌شود.
درمان لیزری و رادیو فركوونسی واریس پا که از روش‌های اندووسکولار محسوب می‌شوند نیازی به ایجاد برش‌های عمیق نداشته و به علت دوره نقاهت کوتاه‌مدت و عدم استفاده از بیهوشی از بهترین روش‌های درمانی واریس شناخته می‌شوند.

بهترین روش درمان واریس کدام است؟​

درمان درون‌رگی واریس شامل لیزر و آراف راحت‌ترین، کم عارضه‌ترین و مرسوم‌ترین روش درمان واریس هستند. نیاز به بستری ندارد فردای روز عمل بیمار می‌تواند سر کارش برود و نتیجه بهتری دارد.

منبع: درمان واریس پا
نوشته: پروفسور دکتر مهـــــرداد اقدسی، متخصص قلب و فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال عروق ، مشاور ارشد بیماریهای وریدی و استاد افتخاری دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی
 

جدیدترین ارسال ها

بالا