جایگزین iframe چیست؟

masco

Member
سلام دوستان
میخواستم بدونم تو طراحی سایت با html :
اگر بخوایم مثلا فقط ستون کناری قابل ویرایش باشه باید چی کار کنیم.
مثلا 10 تا صفحه داریم که همشون بخش منو دارند.
میخوام یه کاری کنم با ویرایش کردن فقط یک فایل ،اون منو تو همه ی صفحات تغییر کنه.
نکته این که نمیخوام از iframe استفاده کنم.
خلاصه... جایگزین iframe تو html چیه؟
پیشاپیش خیلی ممنون از پاسختون.

Saeed2vfx

Member
سلام دوستان
میخواستم بدونم تو طراحی سایت با html :
اگر بخوایم مثلا فقط ستون کناری قابل ویرایش باشه باید چی کار کنیم.
مثلا 10 تا صفحه داریم که همشون بخش منو دارند.
میخوام یه کاری کنم با ویرایش کردن فقط یک فایل ،اون منو تو همه ی صفحات تغییر کنه.
نکته این که نمیخوام از iframe استفاده کنم.
خلاصه... جایگزین iframe تو html چیه؟
پیشاپیش خیلی ممنون از پاسختون.

دقیقاً‌ اون چیزی رو که لازم داری بصورت تصویر ( با فوتوشاپ یا خیلی ساده توی Paint) بکش و پیوست کن.

تنها دستوری که کار iframe انجام میده ، frame set هست که خیلی روش کارش با iframe تفاوتی نداره !

masco

Member
بله ،من نمیدونم frame set چیه ،منظورم از iframe همون امکانی هست که میتونیم یک سایت رو با سایز دلخواه تو یه سایت دیگه نمایش بدیم..
دقیقا متوجه نشدم چیو تو فتوشاپ بکشم ،یه سایت رو شبیه سازی کردم. به فرض سایتم 10 تا صفحه ی این مدلی داره و من میخوام side bar رو توی تمام صفحات عوض کنم. این که بیام یه دونه یه دونه side bar رو عوض کنم کار سختیه. پس راهی که پیش روی من هست اینه که محتوای side bar رو تو یه صفحه مثلا X قرار بدم و صفحه X رو به صورت iframe تو side bar صفحات مورد نظرم بزارم. حالا میتونم با تغییر دادن صفحه X ، توی تمام صفحات side bar رو عوض کنم. حالا میخوام بدونم جایگزین iframe چیه؟ چه کد دیگه وجود داره که همین کارو بتونم انجام بدم اما مثلا از نظر سئو موردی نداشته باشه و ... .
ممنون​
example.jpg

masco

Member
دوستان... اساتید... لطفا اگر چیزی میدونید راهنماییتونو از ما دریغ نکنید.
فوری...
لطفا بگید جایگزین iframe چیه؟ چه کد دیگه ای هست که کار همون iframe رو انجام بده....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

masco

Member
دوستان... اساتید... لطفا اگر چیزی میدونید راهنماییتونو از ما دریغ نکنید.
فوری...
لطفا بگید جایگزین iframe چیه؟ چه کد دیگه ای هست که کار همون iframe رو انجام بده....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هیچ کس اینو بلد یست؟
هیچ کس نمیدونه باید چی کار کرد؟؟؟؟

masco

Member
ممنون از راهنمایی تمام اساتید...!!!
تو این انجمن که معمولا من به جواب نمیرسم و به ندرت جواب میگیرم..!
با پیگیری خودم به 2 تا جایگزین برای iframe دست پیدا کردم که دوستان جای دیگه ای راهنمایی کردن ،اینجا قرار میدم تا هم کسایی مثل من که همیشه تو این انجمن بی جواب میمونن استفاده کنند هم این که اگر اگر اگر اساتید زحمت بکشند شاید بشه با یه کم تغییرات بهترش کرد..

کد اول با استفاده از دستور load در jQuery هست که به شخص هر طور تستش کردم نتونستم ازش استفاده کنم اما جاهای زیادی این مورد پیشنهاد شده بود ،نمیدونم مشکل از کجاست :

HTML:
  <header>    <script src="/js/jquery.js" type="text/javascript">  </header>  <body>    <div id='include-from-outside'></div>    <script type='text/javascript'>      $('#include-from-outside').load('http://example.com/included.html');    </script>   </body>

کد دوم هم استفاده از object است و درست کار کرد ،البته تگ embed استاندارد w3c نیست. من تگ frameset جایگزینش کردم و باز هم کار کرد اما فکر کنم همون حالت iframe باشه و سئو رو تعطیل کنه...!!
خلاصه این کدش :

HTML:
<object data=http://www.web-source.net width="600" height="400"> <embed src=http://www.web-source.net width="600" height="400"> </embed> Error: Embedded data could not be displayed. </object>

لطفا اگر با دستورات jquery آشنا هستید راهنمایی کنید ببینید مشکل کد بالا چیه..
چیزی که لازم دارم کاملا در پست اول و سوم مشخص شده.. (سایت استاتیک و html)

ممنون

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
شما باید تکنولوژی اجکس رو جایگزین کنید
موفق باشید

masco

Member
سلام.
خیلی ممنون
بله ،اما چجوری؟
میشه کدشو برام قرار بدید؟
من کد نویسی انجام نمیدم فقط edit می کنم!!

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
در انجمن مجید آنلاین انجمن مخصوصی برای Ajax وجود داره
شما با مطالعه اون انجمن، پاسخ تمامی سوال های خودتون رو میگیرید

ali golm

New Member
از object این طوری استفاده کنید :

[HTMLS]

<object data="example.html" width="100%" height="300px" type="text/html" border="1px">
Alternative Content
</object>
[/HTMLS]

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا