ثبت نام دهمین دوره ی مسابقات ملی مهارت(به همراه رشته ی طراحی وب)

Webber

Well-Known Member
سلام
ثبت نام دهمین دوره ی مسابقات ملی مهارت از تاریخ 25 فروردین شروع شده است و تا 17 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.دوستان زیر 21 سال که علاقه مند هستند اطلاعات خود را در زمینه های مختلف مخصوصا طراحی وب محک بزنند،می توانند به صورت رایگان با مراجعه به مراکز فنی و حرفه ای محل خود،ثبت نام نمایند.
اطلاعات بیشتر

موفق باشید

grlearn

Member
سلام دوستان
حالا من میخوام برم ثبت نام ولی میخوام بدون در طراحی وب باید چه استعداد هایی داشته باشیم
مثلا چه زبون برنامه نویسی باید بلد باشیم و اینجور چیزا ...
با تشکر

maxpelank

Active Member
با سلام حدمت دوستان

چه بد شد . من 21 رو همین امسال رد کردم.
در مورد مهارت ها شما حد اقل باید به دو زبان html و css رو کاملا بلد باشید و به تمام استاندارد های اون واقف باشید .
من قبلا در فنی حرفه ای بودم . شما باید انقدر در این زمنیه توانایی و مهارت فنی داشه باشید که مانند تایپیست ها بدون وقفه فقط کد بنویسید و تمام سایت رو در ذهنتون اماده داشهب اشید .

موفق باشید

Webber

Well-Known Member
سلام
به صحبت های دوستمون اضافه کنم که :
باید php هم بلد باشید.
طرز نصب apache,php و mysql رو بدونید.
ترجیحا طراحی بر پایه ی css رو بلد باشید.وگرنه کسر نمره خواهید داشت.
بزارید تجربه ی شخصی ام رو هم عرض کنم خدمتتون.قبل از شروع به طراحی حتما می بایست بدانید که قرار است چه کار کنید.مثلا ساختار پایگاه داده و صفحات رو روی کاغذ مشخص کنید و در ذهن خود راه حل های موجود را مرور کنید.وگرنه بعد از مدتی سردرگم و دلسرد خواهید شد.
اگر خدا بخواد،خوشحال میشیم در کشوری دوستان رو ملاقات کنیم.

نمونه پروژه ی طراحی وب سال های قبل

موفق باشید

grlearn

Member
سلام
به صحبت های دوستمون اضافه کنم که :
باید php هم بلد باشید.
طرز نصب apache,php و mysql رو بدونید.
ترجیحا طراحی بر پایه ی css رو بلد باشید.وگرنه کسر نمره خواهید داشت.
بزارید تجربه ی شخصی ام رو هم عرض کنم خدمتتون.قبل از شروع به طراحی حتما می بایست بدانید که قرار است چه کار کنید.مثلا ساختار پایگاه داده و صفحات رو روی کاغذ مشخص کنید و در ذهن خود راه حل های موجود را مرور کنید.وگرنه بعد از مدتی سردرگم و دلسرد خواهید شد.
اگر خدا بخواد،خوشحال میشیم در کشوری دوستان رو ملاقات کنیم.

نمونه پروژه ی طراحی وب سال های قبل

موفق باشید

سلام دوست عزیز امیدوارم موفق باشی
و یه سوال آیا هنگام ثبت نام میگن که باید چه مهارت هایی داشته باشی و چه زبانهای برنامه نویسی لازمه که بلد باشی
انشاا... تو مسابقات کشوری همدیگر رو میبینیم

Webber

Well-Known Member
سلام دوست من
خیر.اونها اصلا با مهارت شما کار ندارند،صرفا باید مدارک لازم رو مهیا کنید.
امیدوارم دوست عزیز

موفق باشید

grlearn

Member
سلام دوست من
خیر.اونها اصلا با مهارت شما کار ندارند،صرفا باید مدارک لازم رو مهیا کنید.
امیدوارم دوست عزیز

موفق باشید

سلام دوست من
منظوره من اینکه اونا هنگام ثبت نام میگن که برای شرکت تو طراحی وب مثلا برو کتاب php بخون یا چیز دیگه چون پارسال با php بود و امسال از کجا بدونیم که بازم با php هست شاید با asp.net شد

grlearn

Member
و یه چیز دیگه آیا در مرحله استانی و شهرستانی از php و اینجور چیزا امتحامن میگیرن یا نه

Webber

Well-Known Member
سلام
همونطور که عرض کردم خدمتتون،اونها اصلا با مهارت شما در طراحی کار ندارند.لااقل طرف ما که اینطوریست.طی 3 سالی که بنده شرکت کردم،چیزی از asp.net ندیدم.یادمه سال اول یه تعداد پشیمون بودند که کاش به جای asp.net از اول php یاد می گرفتیم.تا جایی که می دونم،مرحله ی جهانی هم php هست.

این بستگی به سخت گیره اونها دارد.ولی در مرحله ی شهرستانی که عملی هست در چند ساعت نمیشه هم طراحی کرد هم برنامه نویسی.به خاطر همین معمولا به طراحی بسنده می کنند.متاسفانه اکثرا با php حتی وب آشنایی ندارند به خاطر همین زیاد هم پافشاری نمی کنند.ولی در مرحله ی استانی کمی سختتر میشه و طی دو روز اقامت باید سایت رو کامل کنید.بدون برنامه نویسی هم تقریبا نمیشه نمره ی کافی کسب کرد.ولی به امتحانش می ارزه

موفق باشید

آخرین ویرایش:

Zanguei

Member
با تشکر از دوستم webber که لطف کردند و این اطلاعیه رو در این فروم قرار دادند. به دوستانی که قصد دارند در این مسابقات شرکت کنند سفارش می کنم که حتما به توصیه های ایشون عمل کنند.
متاسفانه به تصمیم دفتر مسابقات بین المللی مهارت که دبیرخانه برگزاری این مسابقات در کشور می باشد در این دوره از مسابقات مرحله شهرستانی به صورت تئوری برگزار میشه. هر چند این تصمیم مزایایی هم داره اما به نظر من معایب اون به مراتب بیشتر هست. سر فصل های اطلاعاتی که شرکت کننده ها باید مهارت کار با اون رو داشته باشن به شرح زیر است:
Photoshop
Illustrator
Flash
XHTML & CSS
JavaScript
PHP
MySQL
Dreamweaver
خوب مسلما کسی که بخواد برنامه نویسی کنه هم باید برنامه نویس خوبی باشه و هم با طراحی پایگاه داده و نرمال سازی اون آشنا باشه. سایت های طراحی شده هم باید استاندارد بوده و حداقل در دو مرورگر IE و Firefox به طور یکسان نمایش داده شود.
موفق باشید.

Webber

Well-Known Member
سلام
ممنون Zanguei جان.نمی دونستم این دوره مرحله ی شهرستانی تئوری شده.دوره ی هفتم هم تئوری بود و آسون.ولی امتحان تئوری برای طراحی وب که ذاتا یک کار عملیه،می تونه یک شمشیر دو لبه باشه . در ضمن نمی دونم این تغییر و تحول در مسابقات کی تموم میشه و به یک نسخه ی stable می رسه.دوره ی هشتم هم مرحله ی استانی رو دو مرحله ای کردند و شهرستانی رو عملی.این دوره خدا به خیر کنه.
ممنون که اطلاع دادید.ممکن بود وقت امتحان یه سره برم پشت کامپیوتر کارگاه.

موفق باشید

Webber

Well-Known Member
سلام دوستان
مي خواستم به اطلاعتون بروسونم كه 8 و 9 مرداد،مرحله ي استاني برگزار خواهد شد.

موفقيت:rose:

mehdibahadori

New Member
کسی نمیدونه تو مرحله ی استانی چه طوری سوال میدن ( تو چه سطحیه ) ؟
کلا چه جوریاست ؟
سوال های پارسالو کسی نداره ؟

pilevar

Member
سلام دوستان

ببخشید، نیدونم که خیلی دیره که دارم به این تاپیک دیر جواب میدم.
این تاپیک رو من تازه از روی یه سرچ ساده پیدا کردم!

من از یزد انتخاب شدم.
مرحله کشوری که از ۱۱ آبان ۱۳۸۸ شروع میشه به مدت چهار روز در یزد!!!

چند روزی مونده تا مسابقه.
ممنون میشم دوستانی که در رشته طراحی وب انتخاب شدن از استان های مختلف اینجا اعلام کنن ، چون روز شنبه انشاالله هم دیگه رو توی هتل شیرکوه میبینیم که از قبل آشناییت داشته باشیم فکر میکنم حالش بیشتر باشه ;)

در مورد با این مسابقات و من ، من یه توضیحاتی نوشتم توی بلاگم که دوستان اگه حالش رو داشته باشن میتونن بخونن
http://pilevar.ir/blog/1388/08/web-develop-skill

منتظر بقیه دوستان هستم

موفق و پیروز باشید :)

grlearn

Member
سلام

امروز آخرین روز مرحله کشوری بود.

دوستان لطفا تجربیات ، نحوه برگزاری و در مورد کیفیت مسابقه ما رو با خبر کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا